10 Rzeczy których musimy przestać robić – Oszczędzaj Kasę

METODY KUPOWANIA

10 Rzeczy których musimy przestać robić – Oszczędzaj Kasę. Idą święta, styczeń i dobrze wiecie, że nigdy nie ma tych pieniędzy na poważne sprawy. Pieniądze wydajemy na głupoty zamiast zainwestować w siebie, bo to jest najważniejsze.

Są ludzie, którzy mają talent do oszczędnego życia, a  są tacy, którzy wydają kasę tak ekstrawagancko, że w końcu są spłukani. Jeśli możesz odnieść się bardziej do tego drugiego, wiedz, że nadal możesz zmienić swoją sytuację finansową, wydając pieniądze mądrze i oszczędzając więcej np.na trenera. Jak mówi stare brytyjskie powiedzenie: „Jeśli zajmiesz się pieniędzmi, funty same się zajmą”.

Kliknij Tutaj po współpracę!

Opracowałam listę rzeczy, na które powinniście przestać wydawać pieniądze. Nie sugeruję, abyście nie cieszyli się życiem, ale wypróbuj niektóre z tych sposobów, które mogą powstrzymać cię przed problemami.

1. Jedzenie poza domem

Jeśli lubisz jeść na mieście, możesz ponownie rozważyć swoje wybory. Jeśli zauważyłeś, większość potraw w restauracji ma wygórowaną cenę podczas kolacji. Jeśli więc masz już gotowy posiłek w domu lub możesz sam coś ugotować, nie marnuj pieniędzy na jedzenie, chyba że jest to nagły wypadek lub specjalna okazja.

2. Subskrybowanie usług

Subskrypcje premium usług, takich jak Spotify, YouTube itp. Pozbywają się reklam, aby zapewnić Ci bezproblemową obsługę. Prawdopodobnie możesz tolerować przesyłanie multimediów za pomocą reklam. Z pewnością te usługi wymagają przychodu do działania, ale nie warto na to wydawać pieniędzy. Pomyśl ile płacisz za Netflix, a ile oglądasz w ciągu miesiąca. Ja właśnie uświadomiłam sobie, że muszę zmienić pakiet na Netflix i zaoszczędze 200 zł.

3. Kupowanie losów na loterię

Kupowanie biletów lotto to ogromny drenaż pieniędzy. Czasami kupowanie jednego wydaje się rozsądne, ponieważ nigdy nie wiesz, czy możesz wygrać główną wygraną. Ale ponieważ szanse na to są bardzo małe, lepiej nie marnować ciężko zarobionych pieniędzy na kartkę papieru.

4. Obfite  wakacje

Nie wydawaj całą kasę na wakacje, nadal możesz odkrywać świat bez wypalania dziury w kieszeni. Przede wszystkim nigdy nie rezerwuj pierwszego znalezionego hotelu. Zamiast tego szukaj tych, które mają lepsze oferty. Wykorzystaj również nagrody związane z podróżą i zdobyte punkty, odwiedź mniej popularne miejsca na wakacje, zatrzymaj się hostelu z plecakiem. Nie rozumiem ludzi, którzy jadą na wakacje 4 razy w tygodniu, wydają mnóstwo kasy, a mają otyłość powyżej 80 kg. Zadbaj najpierw o siebie i swoje zdrowie, a pózniej planuj swoje wycieczki.

5. Nigdy nie przegap żadnej sprzedaży, ofert itp.

Nie chodzi o to, żeby robić zakupy na wyprzedażach – chodzi o kupowanie rzeczy tylko wtedy, gdy naprawdę potrzebujesz ich w przystępnej cenie. Wiele osób spieszy się, aby kupić produkty, ponieważ są o 50% taniej, aby później uświadomić sobie, że zmarnowali pieniądze, ponieważ tak naprawdę wcale nie potrzebowali produktów.

6. Zapisanie się na siłowni

Zamiast ćwiczyć na siłowni, możesz zaoszczędzić pieniądze, ćwicząc w domu i inwestując w jakiś sprzęt. Jeśli jednak lubisz spędzać czas na siłowni, jak najlepiej wykorzystaj swoje członkostwo i poszukaj innych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Dużo z was ma wykupione karnety, a w ogóle z nich nie korzysta,  a to czasami 1000 zł rocznie i juz możesz zaoszczędzić pieniądze na treningi online ze mną.

7. Kupowanie rzeczy impulsywnie

Są ludzie, którzy uwielbiają ekstrawagancko wydawać pieniądze na rzeczy, których nawet nie potrzebują ani nie chcą. Firmy zwykle używają wielu taktyk, aby zmusić Cię do zakupu rzeczy, których tak naprawdę nie chcesz. Badania twierdzą, że zakupy te są przyjemnością dla impulsywnych klientów. Ludzie muszą zrozumieć, że takie przyjemności są tymczasowe i marnują cenne pieniądze.

8. Zakup przedmiotów w linii do kasy

Jedną z najtrudniejszych taktyk, które sprawią, że zaczniesz znów robić impulsywne zakupy, przedmioty z linii kasy. Więc następnym razem, gdy będziesz w kolejce, kontroluj swoje impulsywne zakupy tych przedmiotów i oszczędzaj pieniądze.

9. Korzystanie z przedmiotów jednorazowego użytku

Nie ma sensu ich kupować, jeśli zamierzasz je wyrzucić, a następnie kupić ponownie. Zamiast tego powinieneś kupować rzeczy, których możesz użyć ponownie i które będą trwać przez lata. Artykuły jednorazowego użytku są idealne na niektóre wydarzenia, ale naczynia ceramiczne są lepszą alternatywą do codziennego użytku.

10. Aktualizacja technologii

To jest miejsce, w którym ludzie wydają fortunę, kiedy tak naprawdę nie muszą. Na przykład, gdy tylko pojawi się nowy iPhone, ludzie spieszą się, aby natychmiast kupić najnowszy, nawet jeśli ich obecne urządzenie działa dobrze. W takim przypadku zastanów się, jak możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, pomijając całkowicie aktualizację.

Na które z tych przedmiotów przestałbyś wydawać pieniądze? Czy znasz inne sposoby oszczędnego życia w najlepszym życiu? Daj mi znać w komentarzach poniżej.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk