6 PRZYKAZAŃ DIETETYCZNYCH

W ciągu minionego stulecia powstało wiele reguł, przepisów, teorii o tym co jeść, a czego nie jeść tak aby szybko schudnąć i mieć piękną sylwetkę. Jak to zwykle bywa z teoriami, niektóre przemijają bez śladu, inne pozostają bez zmian a jeszcze inne ulegają całkowicie nowym koncepcjom. Dla przypomnienia Twojego chciałabym odnowić wiedzę na temat najnowszych doświadczeń na temat mojego żywienia podczas przygotowań do zawodów NAC w 17 listopada.

fitness11. PIJ DUŻO WODY, KTÓRA OPŁUCZĘ CIĘ Z TŁUSZCZU.

Kiedy regularnie pijesz wodę, stracisz o jedną trzecią tkane tłuszczowa. Z badań wynika, że komórki dobrze nawodnione stają się o wiele lepiej przystosowane do zaangażowania mięśni w proces podniesienia metabolizmu na rzecz spalania tkanki tłuszczowej. Jako dietę polecam Dieta Gosi, która została opracowana przez kilkuletnie moje doświadczenie w kulturystyce i fitness i przez którą straciłam 40kg.

2. NIE PRZESADZAJ Z NADMIAREM KALORII.

Optymalna dostawa produktów żywnościowych może być różna dla rożnych osób, jednak generalnie przyjmuje się następujący schemat: 35g- węglowodanów, 40g- białka, 10g- tłuszcze, w jednym posiłku. Choć to tylko schemat, bo każdy z nas ma inne zapotrzebowanie…

Więcej informacji uzyskasz w Mojej Diecie.

3. JEDZ PIĘĆ POSIŁKÓW DZIENNIE.

Minimalna liczba posiłków w ciągu dnia to PIĘĆ. Śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, ale wszystkie pory dnia są ważne, aby zaspokoić potrzeby organizmu, a ktoś nie znający się na dietetyce, może popełnić błędy, które szybko odbiją się na Twoim wyglądzie.

4. JEDZ PRODUKTY SOJOWE.

Soja jest uważana za, produkt, który szczyci się kompletem protein- zawiera pełny arsenał aminokwasów, które są niezbędnie do odbudowy mięśni.

fitness45. ĆWICZ  RANO AEROBY.

Teoria głosi, że robienie intensywnych aerobów o poranku, pozwoli więcej spalić tłuszczu, by organizm desperacko próbował wytwarzać energie na zmniejszonych  magazynach węglowodanowych.

6. PAMIĘTAJ O INDEKSIE GLIKEMICZNYM.

Indeks Glikemiczny – szybkość rozkłady cukrów zawartych w produkcie, do glukozy, którą przyswajamy. Trzeba mieć zawsze na uwadze wartości glikemiczne rożnych produktów.Pisaliśmy już artykuł na ten temat IG http://www.mataleo.eu/indeks-glikemiczny-3/ . Trzeba tylko pamiętać, że są dwa momenty podczas dnia, kiedy organizm ma zapotrzebowanie na produkty o wysokim IG. Rano, gdyż po średnio ośmiogodzinnej przerwie w posiłkach nasz bilans cukru w organizmie został zachwiany  oraz po treningu.

PAMIĘTAJ…przestrzegaj tych zasad a na pewno osiągniesz Swój sukces

 

witaminy

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk