10 Powodów, które utrudniają Ci utratę tych kilogramów. Wielu z Was było w sytuacji, w której ciężko pracujemy na swój wygląd i staramy się jeść zdrowo, ale po prostu nie potrafimy schudnąć lub ujędrnić ciało. Chodzi o to, że odchudzanie i dobre samopoczucie wymagają kombinacji zmian stylu życia – a nawet tylko kilka brakujących linków, które trzeba odpowiednio połączyć ze sobą w odpowiedni sposób i indywidualnie, dobrane na konsultacji Skype.
Na tej liście zebrałam kilka najczęstszych błędów, które moje podopieczne podejmują podczas prób uzyskania fajnego ciała i pozostania zdrowymi. Chodzi o prowadzenie zrównoważonego stylu życia, które rozciąga się w przeszłość, ćwicząc kilka razy w tygodniu i jedząc brokuły. To nie tak. Zapoznaj się z poniższą listą, aby zobaczyć, jak możesz prowadzić zdrowszy styl życia.
1. Trenuj z głową.
Tylko dlatego, że ciężko pracujesz, nie oznacza, to że będziesz automatycznie tracić wagę. Musisz upewnić się, że masz dobraną indywidualnie kombinację ćwiczeń, które zarówno zyskują w siłę, jak i spala Twój tłuszcz. Jako Trener mogę CI POWIEDZIEĆ, że trening siłowy jest świetnym sposobem na osiągnięcie Twojego celu, ponieważ jednocześnie wzmacniasz organizm, budujesz mięśnie i spalasz tkankę tłuszczową.
2. Za mało pijesz wody.
Powinnaś wypić 2-3 litry filiżanek wody dziennie, jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody, w której wątroba rzeczywiście się przepracowuje, zaczniesz przechowywać więcej tłuszczu, zamiast ten tłuszcz rozbijać i spalać. rozbijać. Więc napij się!
3. Za mało snu.
Regeneracja to podstawa i wiem, że kobiety, które śpią mniej niż 4 godziny w nocy, spożywają więcej kalorii, a następnego dnia więcej niż 21 gramów tłuszczu. I tak w ciągu paru miesięcy wyjdzie nie zła liczba przybraniu na wadze.
4. Zrób po treningu siłowym 20 min cardio.
Jak wspomniałam powyżej, nie możesz po prostu trzymać się jednego treningu i spodziewać się utraty wagi. Cardio jest niesamowite dla Twojego serca. Zacznij pracować nad podnoszeniem ciężarów w celu zbudowania masy mięśniowej, a po siłowni zacznij robić cardio w celu spalania tkanki tłuszczowej.
5. Za dużo jesz przetworzonej żywności.
Ten uparty tłuszcz w brzuchu może być przywiązany do wszystkich stanów zapalnych spowodowanych przetworzoną żywnością, takich jak chleb, krakersy, frytki – TYLE JEST CUKRÓW W TYCH PRODUKTACH, kończąc ona napojach bezalkoholowych po desery. Więc chwyć się za owoce, warzywa i dobre stare ziarna siemię lniane, które są zapakowane właściwościami przeciwzapalnymi.
6. Trening na czczo.
Jak dowodzą badania naukowe, ciężko wskazać istotne zalety treningu na czczo bez wcześniejszego zabezpieczenia mięśni przed degradacją. Wiec najpierw musisz zabezpieczyć mięśnie dobrą suplementacją, a później można zrobić trening na czczo.
7. Nie poruszasz się wystarczająco w pracy.
To już dawano powinno być ustalone, w każdej pracy powinien być jakiś ruch. Chodzi o prace w biurach czy bankach. W stanach maja ustalone w pracy 30 min na gimnastykę, a większych biurach jest basen i siłownia. Czy kiedyś tak będzie w Polsce? Ja chyba tego nie doczekam, ale moje dzieci może…
8. Nie masz odpowiednich składników odżywczych.
Składniki odżywcze zawarte w pożywieniu umożliwiają komórkom, tkankom a także narządom wewnętrznym prawidłowe działanie oraz zapewniają im regenerację. Stanowią one także główne źródło energii, potrzebnej a wręcz niezbędnej do przebiegu różnorodnych procesów życiowych. Składniki odżywcze powinny być podawane organizmowi w odpowiednich proporcjach, proporcjonalnie do wieku. Nadmiar lub ubytek składników odżywczych może spowodować liczne choroby , a także obniżyć poziom odporności organizmu.
9. Nie dostaniesz właściwych tłuszczów
Wiadomo, że istnieją dobre i złe tłuszcze – ale czy wiesz, jak włączyć prawidłowe tłuszcze do swojej diety? Zbyt wiele tłuszczu może zwiększyć liczbę kalorii i oziębłości, ale z umiarem należy SPOŻYWAĆ nienasycone tłuszcze znajdujące się w takich jak awokado, oliwa z oliwek oraz wielonienasycone tłuszcze występujące w orzechach włoskich, nasionach słonecznika i łososiu. Te „dobre tłuszcze” mają właściwości przeciwzapalne, a nawet wspierają zdrowie serca.
10. Jesteś zestresowana.
Kortyzol, hormon, który uwalnia się, gdy jesteś zestresowany, faktycznie wywołuje apetyt. Stres wpływa na produkcję neuropeptydu Y ( powoduje zwiększenie ilości pobieranego pokarmu ), co powoduje pragnienie jedzenia w tym węglowodanów.