ABS trening mięśni brzucha

cwiczenia na brzuch

ABS trening mięśni brzucha  –  Pamiętaj, ze nigdy nie jest za późno, aby zacząć, ale zegar  tyka jeśli chodzi o uzyskanie kostki na brzuchu.  Podam ci kilka wskazówek, jak uzyskać odpowiedni efekt w uzyskaniu  ładnego brzucha. Skłony tułowia w przód w leżenia tyłem, bo tak brzmi prawidłowa nazwa popularnych „brzuszków”, to jedne z najbardziej skutecznych ćwiczeń budujących mięśnie brzucha. Pozwalają w bardzo efektywny sposób rozwijać mięśnie . Warto jednak pamiętać o tym, że o ich skuteczności, a także bezpieczeństwu decyduje poprawność ich wykonania.abs

Trzymaj szczyt skurczu.

Podczas wykonywania ćwiczenia,  przez chwile ściskając w szczycie skurczu, utrzymaj się na górze przez parę sekund. Powtórz tak 15 razy 3 serie.

Wydech w górę ruchu.

W czasie wykonywania skłonów tułowia w przód niezwykle istotne jest prawidłowe oddychanie. Podczas skurczu mięśni brzucha – unoszenia tułowia, należy wykonać wydech. Wskazane jest, by był on wykonywany ustami. Z kolei w czasie powrotu do pozycji wyjściowej – opuszczania tułowia, powinno wykonać się wdech. Kategorycznie nie należy wstrzymywać powietrza w czasie robienia „brzuszków”.

Trzymaj głowę w jednej linii z tułowiem

Równie istotne, zwłaszcza dla odcinka szyjnego kręgosłupa, jest jego prawidłowe ułożenie. Szyja i głowa muszą w całym zakresie ruchu stanowić przedłużenie tułowia. Wzrok powinien być skierowany w górę (na sufit), a nie przed siebie. Dzięki temu uniknie się uszkodzenia odcinka szyjnego kręgosłupa lub mięśni znajdujących się w obrębie szyi. W przypadku ćwiczeń angażujących mięśnie brzucha należy zapomnieć o tej regule. W czasie wykonywania „brzuszków” plecy powinny być wygięte w łuk – „zgarbione”

Odpowiednie ułożenie stóp

Niezwykle istotne jest odpowiednie ułożenie stóp. Aby „wyłączyć” mięśnie biodrowo-lędźwiowe z wykonywanego ruchu należy postawione na podłodze stopy mocno wciskać w dół. Dzięki temu jakże prostemu zabiegowi możliwe jest wyeliminowanie pracy mięśni biodrowo-lędźwiowych, co przekłada się na większy udział w wykonywanym ruchu mięśni brzucha, a co za tym idzie na większą efektywność realizowanego ćwiczenia.

cwiczenia na brzuch

 

Płaski brzuch to marzenie większości kobiet. Ale zamiast marzyć, zacznij ćwiczyć.

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

ZAPRASZAM NA TRENING Z ESZTER PATI

 

 

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk