7 ĆWICZEŃ NA ZGRABNE i SEXY NOGI

Nogii

7 ĆWICZEŃ NA ZGRABNE i SEXY NOGI

Znudziły ci się ciągle te same ćwiczenia na nogi, przysiady i wykroki ? Bardzo dobrze to rozumiem. Jeśli chcesz wyrzeźbić swoje nogi , następnym razem spróbuj tych 7 ćwiczeń, które są wyzwaniem na twoje obcisłe jeansy.

1.PRZYSIAD NA JEDNEJ NODZE

Stojąc trzymaj ręce prosto wyprostowane przed sobą na wysokości barków. Podnieś prawa nogę i trzymaj tak jak na obrazku A. wysuń swoje biodra do tylu i opuść swoje ciało tak nisko jak to możliwe (B) następnie wróć do pozycji wyjściowej.

2.WYSKOKI Z HANTLAMI

Trzymaj w dłoni parę hantli z rękoma opuszczonymi obok tułowia. Stojąc zrób krok w przód lewa noga, z tej pozycji obniż ciało tak jak do przysiadu(A) szybko zmień nogi podskakując w tym samym czasie w powietrzu. Powtórz na przemian w przód i w tył.

3. SPACER FARMERA NA PALCACH

Chwyć  parę ciężkich hantli i trzymaj je równolegle do tułowia, podnieś piety i idź do przodu( w kółko) przez 60 sekund.

4.WYKROKI NA STEPIE Z OBCIĄŻENIEM

Stan na wysokim stepie trzymając parę hantli w dłoniach po bokach(A), następnie  zrób krok do tylu przyjmij pozycje tak jak do wykroków pamiętaj aby kolano nie wychodziło za linie palców, zrób to samo z druga nogą.

5.POJEDYNCZE ROZMACHY Z KETTLEBELL

Chwyć w dłoń Kettlebell trzymaj ja przed swoim pasem na szerokość ramion (to ćwiczenie możesz również wykonać oburącz trzymając kettlebell). Zegnij biodra i kolana i opuść tulów, kąt musi wynosić 45 stopni do podłogi. Wymachuj Kettlebell miedzy nogami. Ramiona utrzymuj prosto, biodra wypchnij do przód, wyprostuj kolana I weź rozmach ciężarem kettlebell do wysokości klatki piersiowej, kończąc rozmach w pozycji stającej. Teraz zrób przysiad z powrotem w dol i  dalej huśtaj kettlebell miedzy swoimi nogami.

6.UNOSZENIE BIODER NA SWISS BALL

Połóż się na podłodze z ugiętymi kolanami i stopami płasko umieszczonymi na swiss ball. Unieś biodra tak aby tworzyły inie prostą od barków do kolan. Podnieś jedno kolano do klatki piersiowej. Następnie opuść tułowie do pozycji początkowej, a później podnieś drugie kolano i ciągnij do klatki piersiowej . Zrób na przemian w przód i w tył.

7.PRZYSIAD Z CIĘŻAREM

Trzymając hantle w dłoniach pionowo na przeciwko klatki piersiowej ( wyobraź sobie ze trzymasz ciężki kielich). Zejdź w dół do przysiadu tak nisko jak to możliwe pamiętając aby nie kolana nie wychodziły po za palce u stóp.

Na koniec każdego treningu Powinny  być ćwiczenia rozciągające oraz poprawiające wytrzymałość mięśni nóg. Dobrym sposobem mogą tutaj okazać się na przykład regularne przebieżki po parku. Jeśli jesteśmy posiadaczkami roweru – to także on może stać się dla nas bardzo przydatnym narzędziem ćwiczeń, które jednocześnie wyrobią mięśnie naszych nóg a z drugiej strony wpłyną pozytywnie na kształt nie tylko nóg, ale także pośladków, ud i brzucha.

Zapraszam do współpracy napisz do mnie m.klos@btinternet.com

GOSIA KLOS

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk