Jaki trening wybrać siłowy czy cardio?

Brzusio moje

4 SUPER ĆWICZENIA NA TWÓJ BRZUCH

Jaki trening wybrać siłowy czy cardio? Przede wszystkim należy sobie uświadomić fakt, iż tkankę tłuszczową w naszym ciele tracimy równomiernie we wszystkich partiach. Nie ma czegoś takiego jak miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej. Wybierajmy więc ćwiczenia angażujące całe ciało i nie traćmy czasu na wykonywanie setek brzuszków. Takie ćwiczenia znajdziesz na mojej stronie internetowej, gdyż wiele już artykułów napisałam na ten temat.

Kolejna sprawa nad którą na pewno się zastanawiasz, to jaki trening wybrać: siłowy czy cardio? Wybierasz ten drugi w pogoni za ideałem wymarzonej sylwetki. No cóż, rzeczywiście tracimy mniej tkanki tłuszczowej podczas treningu siłowego, jednak w ostatecznym rozrachunku pozbędziemy się więcej kalorii, ponieważ po zakończonym treningu siłowym proces spalania tkanki tłuszczowej trwa jeszcze kilkanaście godz. w przeciwieństwie do cardio, gdzie proces ten bardzo spowalnia zaraz po zaprzestaniu wysiłku. Dlatego zamiast tradycyjnego biegania na dalekie dystanse lepiej sprawdzą się treningi interwałowe, a więc wysiłek beztlenowy.

Poniższe ćwiczenia proponuje  wykonywać codziennie dla skutecznego efektu.

1.POZYCJA W KSZTAŁCIE LITERY V.

Usiać na macie i ugnij kolana. Trzymaj piłkę lekarska w dłoniach pochyl się do tylu – musisz odczuwać napięty brzuch. Podnieś ręce na wysokość klatki piersiowej i kolana w tym samym kierunku. Przerzucaj piłkę od lewej do prawej strony, przy czym staraj się nie skręcać tułowia. Zrób 3 serie po 20 powtórzeń.

2.PÓŁ  ŁÓDKA.

Usiać na macie z nogami wyciągniętymi do przodu. Wyciągnij ręce przed klatkę piersiowa, nieco przechyl się do tylu-musisz cały czuć napięty brzuch. Podnieś stopy nad ziemia. Twoje ramiona musza dotrzeć do kolan i zostań w tej pozycji przez 20 sekund. Zrób tak 4 serie.

3.POCHYLENIE TUŁOWIA DO PRZODU.

To ćwiczenie wymaga hantelek. Połóż się w pozycji deski, włóż hantle miedzy stopy. Ściśnij hantle miedzy stopami  zacznij poruszać  sie do przodu na czworaka tylko poruszając rękoma. Jednocześnie ściągając kolana w kierunku klatki piersiowej.

4.SIEDZENIE W POZYCJI UKOŚNEJ.

Usiać nogami rozstawnymi na szerokość barków. Obiema rekami trzymaj hantelke jednocześnie wyciągając ręce na wysokość klatki piersiowej. Skręty tułowia w bok trzymaj napięty brzuch. Powtórz to na drugiej stronie przez 1 minucie po 4 serie. Ciężar piłki może być od 1 kg do 8 kg, wszystko w zależności jest od wytrenowania.

To jak żyjesz, jak sypiasz, jak odpoczywasz ma ogromny wpływ na procesy hormonalne jakie zachodzą w naszym organizmie. Zbyt długo utrzymujący się wysoki poziom kortyzolu, czyli tzw. hormon stresu powoduje, że organizm nie spala tłuszczu jak powinien. Zostaje zaburzona równowaga, która może być jedną z przyczyn magazynowania tłuszczu, zwłaszcza w okolicy brzucha. Naucz się więc efektywniej „zarządzać” stresem. Z pewnością wyjdzie ci to na dobre.

Zapraszam do współpracy. 

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk