Wysoki POZIOM CHOLESTEROLU – Gosia Klos

jajko

Wysoki POZIOM CHOLESTEROLU – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Jajka zasługują na specjalne miejsce na talerzu, nie tylko ze względu na ich smak i wszechstronność ale ze względu na ich właściwości. Ludzie zbyt często ulegają mitom o jajkach, zwłaszcza o żółtkach i rzeczywiście wierzą ze mogą stanowić zagrożenie w ich diecie. Wiec teraz pościmy w nie pamięć te plotki raz na zawsze.

Prawda jest taka, ze jajka są jednymi z najbardziej odżywczych żywności na świecie. Wystarczy pomyśleć o jajku jako podstawowe źródło życia, które zawiera wszystkie komórki niezbędne do stworzenia jednej komórki małego kurczaka. Po pierwsze aby tak się stało, jajko musi posiadać wszystkie niezbędne składniki odżywcze umożliwiające życie w bardzo ciasnej przestrzeni. Czy to nie zdumiewające? Uznania dla matki natury!

Martwisz  Się o Wysoki POZIOM CHOLESTEROLU? NIE MA TAKIEJ POTRZEBY.

Prawda jest to, że żółtko zawiera duże ilości cholesterolu, rzecz w tym, że jest to bardziej skomplikowane. Przede wszystkim badania nie wykazały połączenia miedzy normalnym spożyciu jaj i choroby wieńcowej. A czy ty w ogóle wiesz co to jest cholesterol tak naprawdę?
W rzeczywistości jest to cząsteczka strukturalna, która stanowi zasadnicza cześć błony komórek  w każdej komórce naszego ciała. Jest odpowiedzialna za wytwarzanie testosteronu, estrogenu i kortyzolu. Nasze ciało produkuje swój cholesterol w wątrobie, a kiedy dostarczamy go wraz z pożywieniem, wątroba automatycznie zaczyna produkować coraz go mniej.

Na dodatek istnieje ten dobry cholesterol (HDL) i ten zły (LDL) pierwszy z nich przyczynia się do produkcji osadu, który może zatkać tętnice i uczynić mniej elastyczne co więcej zwiększa ryzyko zawalu serca i innych schorzeń sercowo-naczyniowych. Z drugiej strony dobry cholesterol pomaga usunąć ten zły (LDL) z tętnic poprzez przenoszenie go z powrotem do wątroby gdzie zostaje podzielony i wydziela go z organizmu.

W rzeczywistości jajka zawierają duża ilość cholesterolu HDL, podczas gdy tłuszcze trans występujące w przetworzonej żywności i smażonej przyczyniają się do wzrostu cholesterolu LDL. Zatem spożywanie jaj nie przyniesie tylko istotnych korzyści dla zdrowia, ale przyczyni się również do odwrócenia negatywnych skutków nie zdrowej żywności.

WARTOŚĆ ODŻYWCZA JAJKA:

Kalorie: 77
Białka: 6 Gamów
Zdrowe tłuszcze: 5 Gramów
Witamina A: 6%
Kwas foliowy: 5%
Witamina B 5:7%
Witamina B 12 9%
Witamina B 2: 15%
Fosfor: 9%
Selen: 22%

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk