W jaki sposób Hormony pomagają poprawić Twoją wagę i zdrowie

W jaki sposób Hormony pomagają poprawić Twoją wagę i zdrowie Podczas gdy dieta ma największy wpływ na twoją wagę, ćwiczenia są ważną częścią całego równania. Jest to najlepszy środek wzmacniający dla optymalnego zdrowia. Ćwiczenia wpływają na twoją biologię na tak wiele sposobów, że praktycznie niemożliwe jest określenie korzyści dla jednej konkretnej rzeczy.

Zacznij korzystać z mojej wsxpólpracy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj.

To powiedziawszy, ostatnie badania sugerują, że hormon spalający tłuszcz, uwalniany podczas ćwiczeń, odgrywa rolę bardzo dobrego hormonu. Ten hormon, irysin (aka, FNDC5),  jest wydzielany z mięśni w odpowiedzi na ćwiczenia fizyczne i może pośredniczyć w niektórych korzystnych skutkach wysiłku u ludzi co sugerowano możliwość generowania spadku masy ciała i blokowania cukrzycy.

„Wydaje się, że Irisin działa poprzez zwiększenie aktywności genów i białka, które są kluczowe dla przekształcenia białych komórek tłuszczowych w brązowe komórki. Znacząco zwiększa również ilość energii zużywanej przez te komórki, co wskazuje, że ma ona udział w spalaniu tłuszczu.

„Testy pokazują, że irysyna jest w stanie zahamować tworzenie komórek tłuszczowych o 20 do 60 procent. Normalnie organizm wytwarza tylko małe ilości irysyny. Ćwiczenie jest kluczem do zwiększenia produkcji. Więc trening to podstawa jeśli aż do 60% zwiększa usunięcie tkanki tłuszczowej.

Jak wspomniano, irysyna jest rodzajem miokiny lub chemicznego przekaźnika lub białka pochodzenia mięśniowego. W 2014 roku przeprowadziłem wywiad z Dr. Dougiem McGuffem na ten temat. W wywiadzie wyjaśnił znaczenie myokines i najbardziej skuteczny sposób na zwiększenie produkcji. Myokiny są bardzo przeciwzapalne, a badania sugerują, że miokiny mogą odgrywać ważną rolę w zwalczaniu zespołu metabolicznego i raka.

Jak zauważył McGuff, myokines:

Zwiększa wrażliwość na insulinę
Zwiększa wykorzystanie glukozy w mięśniach
Zwiększa uwalnianie tłuszczu z tłuszczowych komórek tłuszczowych
Zwiększa spalanie tłuszczu i hamuje otłuszczenie ciała niezależnie od spożycia kalorii
Hamuje uwalnianie i działanie zapalnych cytokin wytwarzanych przez tłuszcz w ciele

Jednym słowem musisz zacząć się ruszać i to jak najszybciej. Bez tego sama dieta nie pomoże, to klucz na wszystkie problemy zdrowotne.  Juz niedługo kończę 45 lat i nadal ćwiczę 5-6 razy w tygodniu od siłowni po cardio i inne sporty. I w ogóle nie choruje w ciągu roku. Jeśli nie zaiwtujesz w trenera i dietetyka, to wydasz te pieniądze na leczenie czy lekarstwa. To bez sensu mówić ja nie mam kasy na trenera osobistego, a w ciągu roku wydajesz te same pieniądze na swoje zdrowie, obciążając swoje jelita i wątrobę.

 

Pamiętaj, że pomagam kobietom w osiągnięciu ich celów ciała z łatwością i efektywnością, pomagając wybrać odpowiednie plany posiłków i skuteczne treningi.

Zacznij korzystać z mojej wsxpólpracy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk