Rozstępy na skórze brzucha

Rozstępy na skórze brzucha. Z rozstępami oprócz kobiet w ciąży i dziewcząt oraz chłopców w okresie pokwitania zmagają się osoby genetycznie predysponowane, szybko rosnące i gwałtownie przybierające na wadze. Problem dotyczy również osób z wrodzonymi chorobami tkanki łącznej, mających zaburzenia hormonalne oraz amatorów sportów siłowych. Pasma pojawiają się w okolicach, gdzie skóra najczęściej narażona jest na napinanie i naciąganie, w wyniku zbyt szybkiego rozerwania części włókien kolagenowych skóry. W efekcie, rozstępy widoczne są najczęściej na plecach, pośladkach i brzuchu, wewnętrznej stronie ud czy piersi oraz na barkach.

Rozstępy na skórze brzucha. Pojawiają się gdyż skóra brzucha jest w bardzo szybkim tempie napinana. Jak uzyskać płaski brzuch? Jeśli wydaje ci się, że przepisem jest wykonywanie dużej ilości brzuszków czy innych ćwiczeń, które skupiają się na treningu mięśni brzucha to nic z tego nie będzie. Tego typu ćwiczenia nie pomogą ci zrzucić warstwy tłuszczu, który je przykrywa. Do tego będzie potrzebna kombinacja ćwiczeń kardio (aerobowych) wraz ze zdrowym odżywianiem.

brzuch-rozstepyMożna im zapobiec

  1. Przyjmowanie dużej ilości cynku 30-50 mg /Pyłek pszczeli/ cynk zawiejają również pestki dyni
  2. Naturana mieszanka domowej robort.

Stosować mieszankę przygotowaną w następujący sposób

1/4 szklanki czystego miąższu Aloe-Vera mieszamy z 1/2 szklanki oleju tłoczonego na zimno 1 tłoczenie. Następnie zmieszaj wszystko w miseczce i nakładaj na skórę każdego dnia po kąpieli. Miksturę przechowuj w lodówce.

Na pewno ważna jest dieta. Jak zawsze powtarzam  pijcie dużo wody. Nie jakiś tam słodkich napojów, ale czystej wody lub z cytryną. Do tego zdrowe jedzenie. Dieta bogata w witaminy A i B. Czyli zajadamy ze smakiem grapefruity, morele, mango i arbuza, do tego banany i ryby oraz orzechy.  Ważna jest też witamina C, czyli cytrusy, ale też truskawki i ananas. Ta witamina jest ważna przy produkcji kolagenu.
Ważna jest też witamina D3, czyli słońce trzeba sprawdzić wit D i Jod w organizmie. Jeśli występują duże braki do normy jak najszybciej je uzupełnić mega dawkami. Tylko walka z tą dolegliwością od wewnątrz jak i na zewnątrz może przynieść efekty.

Powodzenia w walce z rozstępami.

Zapraszam do współpracy. Napisz do mnie m.klos@btinternet.com

Twój Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk