Pamięć mięśniowa i pamięć tłuszczowa

pamiec_miesniowa

Co to jest Pamięć mięśniowa

Po wielomiesięcznym wysiłku i trudzie, w krótkim czasie po zaprzestaniu diety i aktywności fizycznej, wszystko wraca do poprzedniego stanu.

Czemu tak jest???pamiec_miesniowa

Odpowiedź jest bardzo prosta, każdy organizm ma zakodowane takie coś, jak pamięć mięśniowa i pamięć tłuszczowa (można tak to określić).

Pamięć mięśniowa, to sytuacja w której organizm pamięta, że miał dużą masę mięśniową, a która spadła ponieważ przestał trenować przez dłuższy czas. Mięśnie niećwiczone, organizm uważa za niepotrzebne i pozbywa się ich. Ale gdy wrócimy do treningu, nasz organizm pamięta, że kiedyś były w doskonałej formie i powrót do formy jest bardzo prosty przy zastosowaniu odpowiedniej diety i treningu.

Podobnie jest z Pamięcią tłuszczowa. Nasz organizm pamięta, że kiedyś miał sporo tkanki zapasowej, którą magazynował na wypadek, gdy będzie kiedyś brakować “energii” (nieregularne posiłki, lub nieodpowiedniej jakości itp).

Trzeba pamiętać by po udanym zrzuceniu nadmiaru tkanki tłuszczowej, otrzymać stan rzeczy przynajmniej przez pół roku, wtedy nasz organizm zapamięta, zakoduje że teraz jesteśmy fit i będzie nam łatwiej otrzymać wagę pozwalając sobie na więcej.

Jedną z istotniejszych rzeczy, jest utrzymanie metabolizmu na odpowiednio wysokim poziomie, jedząc konkretną ilość posiłków, odpowiedniej jakości… I nie zapomnieć o ruchu, którego nigdy nie może zabraknąć, starając się o utrzymanie Fit Figury 😉

Powrócenie do nieregularnego odżywiania się, do posiłków o wysokim współczynniku glikemicznym i zamiana ćwiczeń na kanapę lub fotel przed komputerem ewentualnie telewizorem, przyczyni się do powrotu nadmiernych krągłości w szybkim tempie!!!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk