Oto 6 rzeczy, których nie wiedziałaś o męskim ciele !!!

hormony i sylwetka

Oto 6 rzeczy, których nie wiedziałaś o męskim ciele !!! Wszyscy robimy wiele założeń na temat mężczyzn i tego, co mogą zrobić i czego nie mogą zrobić. Nie ma sposobu, aby mężczyzna czuł ból w okresie lub produkował mleko. Ale prawda może cię zszokować. Będziesz zaskoczona tymi nieznanymi i oburzającymi faktami o męskim ciele.

1. Mężczyźni mogą mieć mleko

Tak, dobrze słyszałaś, mężczyźni mogą mieć mleko, ale nie wystarczy, by nakarmić prawdziwe dziecko. Pozwól mi to dla ciebie wytłumaczyć; męskie piersi mają gruczoły mleczne i przewody mleczne, a także oksytocynę i prolaktynę, hormony odpowiedzialne za produkcję mleka. Chociaż były to przypadki mężczyzn produkujących mleko poprzez wszechobecną stymulację brodawki sutkowej, to nie wystarczy, aby mężczyzna przejął rolę kobiety karmiącej piersią. Jest wiele innych sposobów, aby pomóc mamie podczas karmienia piersią.

2. Mężczyźni mogą odczuwać bóle miesiączkowe

Można by pomyśleć, że to jakiś żart, ale ankieta pokazuje, że co czwarta populacja mężczyzn doświadcza objawów okresowych co miesiąc! Uczynienie ich bardziej wrażliwymi, zmęczonymi, rozdrażnionymi, głodnymi, a nawet doświadczającymi skurczów. Badanie to zostało poparte przez autora „The Irritable Male Syndrome”, Jed Diamonda. Wyjaśnił, że mężczyźni przechodzą cykle hormonalne, podobnie jak kobiety. Oczywiście, mężczyźni nie mają przyjemności cierpienia poprzez rzeczywiste PMS związane z przygotowaniem macicy do zapłodnienia jaja, kiedy nadejdzie czas poczęcia. Podobnie, zespół Couvade’a jest szeroko zgłaszany przez mężczyzn w przedziale od 25 do 52 procent u wszystkich mężczyzn, którzy mają znaczącego partnera w ciąży twierdząc, że oni również doświadczają objawów nudności, bólu brzucha, wzdęć, zmian apetytu, skurczów nóg i pleców. Ma więcej wspólnego z zazdrością wynikającą ze zdolności kobiet do prokreacji i sprowadzania na ten świat innej istoty ludzkiej. Przyznajmy, że jest całkiem fajnie i widzę, dlaczego mężczyźni byliby zazdrośni. Ta sama teoria mogłaby również dotyczyć miesiączki, chociaż nie wiem, dlaczego mężczyzna byłby zazdrosny o powtarzający się cykl bólu, wzdęcia, nastroju i ogólnego dyskomfortu. Ale to wyjaśnia, dlaczego twój męski przyjaciel może zachowywać się trochę zbyt ponuro niż zwykle.

3. Mężczyźni mają estrogen

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają w swoim układzie testosteron, znany jako męski hormon i estrogen, znany jako żeński hormon. Chociaż estrogen może nie występować u mężczyzn w dużych ilościach, nadmiar w produkcji estrogenów może powodować wiele problemów medycznych, takich jak niepłodność, wzrost tkanki piersi, zaburzenia emocjonalne, utrata masy mięśniowej, cukrzyca typu 2, uczucie zmęczenia i zaburzenia erekcji. Istnieje jednak wiele metod leczenia, które pomogą Ci zrównoważyć hormony, takie jak spożywanie warzyw krzyżowych kilka razy w tygodniu, wykonywanie odpowiednich ćwiczeń i przyjmowanie odpowiednich suplementów.

4. Mężczyźni mają grubą skórę

Mężczyźni mają grubszą skórę niż kobiety o 25 procent, a to dzięki androgenom obecnym w ich skórze, takim jak testosteron. Dr Diana Howard z International Dermal Institute wyjaśnia, że ​​struktura i skład skóry zarówno mężczyzn, jak i kobiet zmieniają się z czasem. Skóra mężczyzny zaczyna stopniowo się rozrzedzać wraz z wiekiem, natomiast elastyczność skóry kobiet pozostaje stała aż do osiągnięcia menopauzy, a wtedy zaczynają zauważać zmianę w skórze. Istnieją jednak metody, których mężczyźni mogą używać, aby uniknąć przerzedzania i odwrócić efekt starzenia się skóry, stosując kremy do zmarszczek i krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym, aby uniknąć uszkodzeń słonecznych.

5. Łysienie męskie nie zawsze zależy od matki

Większość ludzi wierzy, że wypadanie włosów u mężczyzn jest przekazywane matce. To stwierdzenie nie jest tak prawdziwe, podczas gdy pierwotne geny łysienia są obecne na chromosomie X, o którym wiadomo, że należą do mamy, są jednak pewne inne czynniki, które musimy wziąć pod uwagę. Prawdopodobieństwo łysienia jest większe, jeśli ojciec ma problem z wypadaniem włosów i łysieniem. Może zacząć się już w wieku 20 lat, a zanim mężczyźni osiągną 50 lat, są całkowicie łysi. W wieku 60 lat dwóch na trzech mężczyzn jest łysych, ale ta droga łysienia trwa około 15 do 25 lat. Pierwsze oznaki łysienia to cofająca się linia włosów, która może powodować poważne problemy z samooceną, często powodując obniżenie pewności siebie. Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu, przeszczepy włosów i peruki są doskonałym rozwiązaniem tego problemu.

6. Mężczyźni mają tendencję do używania tylko jednej strony mózgu

Badania wykazały, że mężczyźni mają zwyczaj wykonywania zadań przy użyciu tylko jednej strony mózgu, zazwyczaj lewej strony, która jest uważana za bardziej racjonalną i logiczną. Kobiety używają zarówno lewej, jak i prawej półkuli. Chociaż kobiety mogą mieć mniejsze mózgi (osiem procent), rozmiar ciała modzelowatego jest większy u kobiet. Oznacza to, że mogą przesyłać dane znacznie szybciej między prawą a lewą stroną niż mężczyźni.

Mężczyźni mają silniejszy związek między przednim i tylnym obszarem mózgu. Dlatego kobiety są niesamowite w wielozadaniowości, podczas gdy mężczyźni świetnie radzą sobie z nawigacją i innym specyficznym myśleniem przestrzennym.

Sukces ma wiele ojców i wiele matek. Musisz wierzyć w ten cel i on nie bierze się ze szczęścia. On bierze się od porażki do porażki, aż osiągniesz swój cel. Życie jet piękne i trzeba być pozytywnej myśli.  Jeśli nie wiesz jak trenować to zapraszam do współpracy na treningi online Skype. Razem możemy dużo, motywacja i wycisk jest Gratis. Kliknij Tutaj!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk