Ostroga piętowa 5 leków domowych, aby złagodzić ból

Pieta i ostroga - porady i wskazówki

Ostroga piętowa 5 leków domowych, aby złagodzić ból.Czy podczas chodzenia odczuwasz ból lub dyskomfort na pięcie?  Mogą powodować ból i dyskomfort, jeśli popychają do tkliwej tkanki lub wcierają się w inne kości. Ostroga piętowa  jest swoistym złogiem mineralnym w kształcie ostrogi, zlokalizowanym często w okolicy przyczepu ścięgna piętowego (Achillesa) oraz rozcięgna podeszwowego, a czasem tylnej części kości piętowej. Ta narośl kostna powoduje zapalenie rozcięgna podeszwowego i ból ograniczający lub uniemożliwiający poruszanie się.

Czy podczas chodzenia odczuwasz ból lub dyskomfort na pięcie?   Zamiast operacji jest coś, co możesz zrobić, aby złagodzić dyskomfort odczuwany podczas chodzenia, siedzenia lub poruszania się.

Sprawdź 5 rzeczy, które możesz zrobić w domu, aby złagodzić swój dyskomfort.

1. Zastosuj zimny kompres. W celu złagodzenia dyskomfortu i stanu zapalnego spowodowanego ostrogą piętową, zastosuj  zimny kompres tak przez 10 minut. Powtarzaj to co godzinę w ciągu dnia, aż dyskomfort zniknie.

2. Weź leki przeciwzapalne. Ponieważ ostroga piętowa  wciska się w dolną część stopy lub inną tkankę,  stosowanie środków przeciwzapalnych, aby złagodzić dyskomfort. Takie rzeczy jak  ibuprofen to jedne z najlepszych dostępnych bez recepty leków. Jeśli boli cię przez więcej niż 2 tygodnie, zgłoś sie do lekarza.

3. Użyj wkładkę ortopedyczną. Aby zapewnić poduszkę na piętę, spróbuj włożyć wkładanie ortopedyczną  do butów.

4. Załóż sportowe buty do biegania. Firma Medicine Net zaleca stosowanie butów do biegania, które pomagają amortyzować pięty, ponieważ mają dodatkowe obicie na piętach. Jeśli dalej boli cie pięta przy bieganiu, zacznij jeździć na rowerze.

5. Zacznij zdrowo się odżywiać. Laser Spine Institute zaleca spożywanie pewnych produktów, aby pomóc w leczeniu. Zielone liście pomagają w reabsorbcji kości i są dobrym źródłem wapnia; cytrusy, pomidory i jagody zawierają dużo witaminy C, która jest ważna dla gojenia tkanek; otręby pszenne / kiełki pszenicy zawierają betainowy kwas chlorowodorowy, który zapobiega tworzeniu się kryształów wapnia; a fasola i orzechy są bogate w magnez, który pomaga w budowaniu kości.

Przykładowe ćwiczenia:

  • masowanie pięty za pomocą piłeczki – zaraz po przebudzeniu, zanim jeszcze wstaniesz z łóżka usiądź na jego brzegu, a stopy połóż na podłodze. Następnie pod bolącą stopę włóż np. piłeczkę tenisową i przesuwaj nią od pięty do palców;
  • rozciąganie mięśni łydki – stań na przeciwko ściany, a następnie oprzyj się o nią na wyprostowanych rękach; jedną nogę połóż z przodu lekko uginając ją w kolenie, z kolei drugą przesuń do tyłu prostując ją w kolanie; należy uginać przednią nogę do momentu, gdy w nodze znajdującej się z tyłu będzie odczuwane napięcie;
  • rozciąganie rozcięgna podeszwowego – ważne jest szczególnie po przebudzeniu, ponieważ podczas snu ścięgno to ulega skurczenia i jest mniej elastyczne, przez co pospieszne wstawanie z łóżka oraz chodzenie powoduje ból. Za pomocą ręcznika lub dłoni należy delikatnie odgiąć  palce stóp w kierunku tułowia i trzymać je w takiej pozycji przez 10 sekund; równocześnie kciukiem drugiej ręki można wykonywać masaż obolałego śródstopia.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Żródło

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk