Oczyszczanie vs Dieta – Co najlepiej stosować?

dieta vs oczyszczanie

Oczyszczanie vs Dieta – Co najlepiej stosować? Jest tak wiele różnych diet, od diety kapuścianej, diety grejpfrutową, diety niskotłuszczowa, diety niskowęglowodanowe (zwaną też dietą Paleo), aż po dziwne diety dietetyczne, które ostatecznie pozostawiają chorego w tej samej kondycji i późniejsze odzyskanie większości ciężaru czyli efekt jo-jo. Ta dieta jo-jo ostatecznie prowadzi do wstydu i braku szacunku dla naszego ciała, a nawet może prowadzić do zaburzeń odżywiania, takich jak bulimia lub anoreksja.

Dieta

Jeśli jesteś sfrustrowana wszystkimi tymi modnymi dietami, lecz nie jesteś jedyną. Problem z dietą lub to, co lubię nazywać dietą jo-jo (ponieważ jednostka prawie zawsze zyskuje na wadze po fakcie i ostatecznie prowadzi ich do wypróbowania innej diety), jest taki, że ludzie zazwyczaj nie wydają się odstawić wagę po zakończeniu diety. Powoduje to niezniszczalny cykl przegranej, pozostawiając jednostkę sfrustrowaną światem utraty wagi.

Kiedy nieustannie zmieniasz różne diety, nie docierasz do sedna problemu. Oczywiście przestrzeganie najnowszej mody powoduje, że szybko tracisz dużą masę ciała, jednak możesz nie wiedzieć, że przechowywanie tłuszczu i wody jest w rzeczywistości sposobem, w jaki twoje ciało chroni cię przed trującymi toksynami! Często jest to powód, dla którego ludzie po prostu nie są w stanie utrzymać wagi na dobre, po zakończeniu diety.

Nasz układ odpornościowy nie pozwala na usunięcie nadmiaru tłuszczu i wody, jeśli w tych tkankach przechowywany jest wysoki poziom toksyn. Toksyny faktycznie bioakumulują się w tkankach tłuszczowych, co utrudnia lub prawie uniemożliwia metabolizowanie lub wydalanie bez odpowiedniego oczyszczania i detoksykacji.

Kiedy ktoś kończy swoją dietę, jego ciało pozostaje w stanie stresu, Twoje ciało jest nadal silnie skoncentrowane toksynami i innymi zanieczyszczeniami, co prowadzi do odbicia przyrostu masy ciała jako naturalnego mechanizmu ochronnego – innymi słowy, nasze ciało wchodzi w awaryjną produkcję tłuszczu, aby chronić ciało przed tymi zanieczyszczeniami.

Wiele diet jest również pozbawionych niezbędnych kwasów tłuszczowych oraz niezbędnych witamin i minerałów. Ciało nie może uwolnić tłuszczu, ponieważ brakuje tych elementów. Ponadto, kiedy dieta jest kompletna, beztłuszczowa tkanka mięśniowa nie zostanie zastąpiona przez beztłuszczową tkankę mięśniową (kiedy dieta, często tracimy masę mięśniową). Ta masa mięśniowa zostanie zastąpiona przez tkankę tłuszczową – kolejny powód, dla którego widzisz ludzi, którzy jo-jo dieta, jest coraz większe za każdym razem.

Diety nie odnoszą sukcesu w długoterminowej utracie wagi, ponieważ nie są one ukierunkowane na oczyszczanie organizmu z toksycznych zanieczyszczeń. Zamiast tego skupienie się na zdrowym programie oczyszczania lub detoksykacji sprawi, że twoje ciało znajdzie się na właściwej drodze!

Kliknij Tutaj po Przepis na oczyszczanie.

Oczyszczanie

Jeśli pragniesz prawdziwej utraty wagi, oczyszczenie jest najlepszym rozwiązaniem! Jak wspomniałam wcześniej, twoje ciało przechowuje toksyny środowiskowe i metale w komórkach tłuszczowych. Jest to jedyny obszar, który można naprawdę odtruć, aby pomóc uwolnić toksyny z systemu. Spalanie tłuszczu przechowywanego w komórkach tłuszczowych spowoduje, że komórki tłuszczowe skurczą się, a zatem toksyny rozpuszczalne w tłuszczach można skutecznie usunąć z systemu.

Oczyszczanie i detoksykacja na poziomie komórkowym pomaga uwolnić toksyny i zanieczyszczenia z ich „domu” w naszych komórkach tłuszczowych i mogą one być naturalnie uwalniane z organizmu. Podczas oczyszczania składniki odżywcze potrzebne naszemu organizmowi są dostarczane zarówno do naszych komórek, jak i naszych głównych organów detoksykacyjnych, wątroby, nerek i układu jelitowego. Te organy detoksykacyjne, podczas oczyszczania, mają możliwość naturalnego usunięcia tych toksyn z organizmu.

Każdego dnia jesteśmy bombardowani setkami różnych toksyn, czy to z żywności, którą spożywamy, chemikaliów, które myjemy w naszych domach, produktów, które wkładamy na skórę, czy środowiska, w którym się otaczamy. ciało przechowuje te toksyny i zanieczyszczenia w naszych komórkach, szczególnie w naszych komórkach tłuszczowych.

Kiedy oczyszczasz, te toksyny i zanieczyszczenia są usuwane z organizmu na poziomie komórkowym, a więc organizm nie musi dłużej trzymać nadmiaru tłuszczu i płynów (te zwykle przylegają do ciała, aby pomóc rozcieńczyć stężenie toksyczności w organizmie ) – w końcu tracisz nadwagę.. Pozostaje ci lepszy ogólny stan zdrowia, mniej tłuszczu i więcej mięśni.

Pamiętaj, że zwiększasz swoją samoocenę i osiągasz osobiste cele, otwierając drzwi do świata fitness i zdrowego stylu życia. Spróbuj teraz, aby jak najszybciej zobaczyć najlepszą wersję siebie.

Jestem po Twojej stronie podczas całej Twojej podróży! Bądź zmotywowana, a możesz osiągnąć swoje cele. Jeśli zmagasz się ze swoją motywacją, spójrz na jeden z naszych wielu artykułów, aby uzyskać inspirację lub napisz do mnie na m.klos@mataleo.eu

Pomóż mi wspierać i motywować tych, których kochasz, udostępniając im ten artykuł i daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk