Ochrona stawów

stawy-3

Jak sami wiemy, nadmierny wysiłek fizyczny, nadwaga, wiek, dźwiganie ciężarów wpływa bardzo niekorzystnie na nasze stawy. Czujemy ból, strzykanie w kolanach, a nawet problem z poruszaniem ręka czy nogą.stawy-3

Czy można chronić w jakiś sposób stawy i zapobiegać ich urazom?

Oczywiście nie da się zlikwidować oznak starzenia i nadmiernego wysiłku fizycznego, ale są sposoby na to by uniknąć sytuacji spowodowanych przeciążeniem lub złym wykonywaniem ćwiczeń. Aktywność  fizyczną jest  wskazana, dla niektórych staje się wręcz pasją.

Podstawą jest dieta białkowa, która warto mieć w swoim menu. Zalecam również wprowadzić do swojego menu galaretek mięsnych, rybnych lub owocowych, dzięki którym organizm otrzyma dużą dawkę KOLAGENU. Ponadto stawom sprzyja spożywanie produktów zawierających OMEGA – 3, KOLAGEN oraz WAPŃ. Zawsze pamiętaj o bardzo dobrej rozgrzewce 10-15min, a po rozgrzewce rozciągaj się. Powinniśmy się rozciągać przed treningiem, jak i po nim. Ma to na celu powiększenie i zapobiega ograniczeniu zakresu ruchu w stawach jak i przygotowanie do wysiłku fizycznego na siłowni.

Pamiętajmy o dodatkowym zabezpieczeniu stawów suplementami, które znajdują się w każdym sklepie z odżywkami. Produkty te mają duża zawartość witamin, glukozaminy, chondroityne. Wspomagają wchłanianie składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania stawów.

Jak można stawą pomóc?

Pamiętajcie nie można lekceważyć bólu. Bóle stawów mogą oznaczać zapalenia lub zmiany zwyrodnieniowe. Jeśli nie jest prowadzona odpowiednia profilaktyka, warto wybrać się do lekarza, który zaleci leczenie danego urazu, a także podpowie  w jaki sposób wspomóc kondycje chrząstki i zapobiec dalszym urazom. Rewelacyjnie, jeśli będzie to lekarz sportowy.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk