Naukowcy wyjaśniają – Przestać nosić biustonosze

biustonasz

Naukowcy wyjaśniają – Przestać nosić biustonosze. Większość kobiet nie przestała nosić biustonosza od lat dojrzewania, kiedy kazano im je założyć. Jednak biustonosze zostały wprowadzone na rynek jako sposób na złagodzenie bólu pleców, zapewnienie dodatkowego wsparcia i podniesienie piersi, podczas gdy najwyraźniej wyrządzają więcej szkody niż pożytku, jeśli są noszone przez cały czas.

Badanie przeprowadzone przez profesora Jean-Denisa Rouillana z Centre Hospitalier Universitaire de Besancon we Francji wykazało, że biustonosze nie mają żadnych korzyści medycznych ani anatomicznych dla kobiet, ale mają odwrotny skutek i prowadzą do zwiotczenia i uniemożliwiają im wzrost.

Pamiętaj, że pomagam kobietom osiągnąć cele ich ciała z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Zacznij korzystać z naszej usług, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie.

Kliknij Tutaj

Podczas 15-letniego badania nie noszenia biustonoszy, 330 ochotników w wieku od 18 do 35 lat mierzyło swoje piersi, a kobiety, które były bezsilne, miały 7-milimetrowe uniesienie sutków rocznie, miały mniej rozstępów, a ich piersi były bardziej jędrne.
Ponadto badanie wykazało, że nie noszenie biustonosza poprawia postawę ciała i zmusza organizm do rozwijania mięśni pod piersiami, co zapobiega zwiotczeniu.

Rouillan wyjaśnił, że z medycznego, fizjologicznego i anatomicznego punktu widzenia piersi nie czerpią korzyści z odmowy grawitacji.  Należy jednak pamiętać, że w badaniu wzięli udział uczestnicy, którzy byli dość młodzi, a wyniki mogą nie być takie same. Naukowcy podkreślają, że nie każdej kobiecie można całkowicie zaprzestać noszenia biustonoszy, ponieważ jest to osobisty wybór.

Jednak jest więcej powodów, dla których warto podyskutować:

– Biustonosze często powodują dyskomfort, ponieważ fiszbiny są niewygodne i mogą wbijać się w skórę, podczas gdy biustonosze sportowe są często tak ciasne i powodują uczucie uwięzienia własnych piersi.
– Noszenie biustonosza zapobiegnie uwięzieniu brudu i smrodu na skórze, a to zwiększy ryzyko wysypek, wyprysków i infekcji, która zatrzymuje pot na ciele.
– Bez biustonosza może być bardzo korzystne dla krążenia krwi, ponieważ zbyt ciasne gumki i paski mogą spowolnić krążenie do ramion i tułowia.
– Znalezienie odpowiedniego biustonosza zajmuje dużo czasu, a rozmiary nie są uniwersalne
– Biustonosze mogą być drogie i mają stosunkowo krótki okres trwałości, wynoszący tylko około sześciu do ośmiu miesięcy. Ponadto większość kobiet zazwyczaj kupuje więcej niż jeden, biustonosze robocze, biustonosze sportowe, biustonosze rekreacyjne itp.

Powiem wam szczerze, że moje piersi czują się o wiele lepiej, kiedy nie mam biustonosza, tym bardziej, że moja miseczka to G więc, jest co nosić. I 70% czasu w ciągu dnia, w ogóle nie noszę stanika.

Ponadto badanie rytmów okołodobowych i wpływu ubrań na skórę i krążenie wykazało, że restrykcyjna odzież może negatywnie wpływać na wzorce snu. Naukowcy przeanalizowali wpływ staników na cykle snu, wahania temperatury i melatoninę ślinową, i odkryli, że te elementy odzieży bezpośrednio wpływają na sen i zmniejszają ilość odpoczynku.

Należy jednak pamiętać, że w badaniu wzięło udział tylko 10 uczestników, więc potrzebne są dalsze badania. Musisz jednak pamiętać, że porzucenie biustonosza może pozwolić ci spać jak dziecko. I tu mogę się zgodzić, że bez biustonosza lepiej mi się śpi, a od 3 lat zaczęłam spać nago i czuję się taka wolna.

Jeśli zdecydujesz się przestać nosić stanik, na początku może to być trochę dziwne, ale oto kilka przydatnych wskazówek:

Ubierz sobie ciaśniejszą bluzkę, która będzie trzymać twoje piersi. Może na początek przez parę godzin zacznij chodzić bez stanika, tak aby się przyzwyczaić do sytuacji. Pracuj nad postawą swojego ciała i upewnij się, że stoisz i siadasz z ramionami, głową do góry i plecami prosto. W końcu to od ciebie zależy, czy będziesz nadal nosić biustonosz, czy też z tych powodów go porzucisz. Możesz spróbować bić się przez kilka tygodni i zobaczyć, czy podoba ci się różnica i zdecydować, czy chcesz nosić czy nie biustonosze.

Dla mnie osobiście najlepsze są sportowe biustonosze, kiedy biegam czy jeżdżę na rowerze.  Pamiętajcie, że młode dziewczyny nie powinny nosić biustonoszy, aby umożliwić prawidłowy rozwój piersi.

Pamiętaj, że pomagam kobietom osiągnąć cele ich ciała z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Zacznij korzystać z naszej usług, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie.

Kliknij Tutaj

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk