Najprostsza Metoda w Odchudzaniu – Tylko Tutaj

Najprostsza Metoda w Odchudzaniu – Tylko Tutaj. Kiedy ostatni raz byliście na spacerze – 15-30 minut ? Ta prosta aktywność fizyczna jest bardziej korzystna dla twojego zdrowia, niż możesz sobie wyobrazić. Każdy słucha swojego ciała i wie co jest dobre dla niego, ale zawsze znajdziesz wymówkę, ponieważ nigdy nie masz czasu, ale wiesz, że to nieprawda.

Prawdą jest, że każdy ma 30 minut  w ciągu 24 godzin aby poświęcić na zwykły spacer, prawda? Tylko wam się nie chce.

Chodzenie jest jednym z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na poprawę zdrowia i ciała na wiele sposobów. Oto kilka powodów, dla których codziennie powinieneś spacerować. Wolicie wydać kasę na zabiegi odchudzające i niech ktoś was pomęczy, wyszczupli i odchudzi, ale prawda jest taka, że to tylko 5-10% bo musisz dodać do tego treningi i zdrowe odchudzanie. Nawet zwykłe chodzenie na spacer prze 30 min doje więcej korzyści niż siedzenie przed telewizorem.

Od 19 lat  pomagam kobietom w osiągnięciu ich celów ciała z łatwością i efektywnością, pomagając wybrać odpowiednie plany posiłków i skuteczne treningi. Zacznij korzystać z moich usług, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie.

Kliknij Tutaj

10 niesamowitych korzyści z chodzenia

1. Ma pozytywne działanie na mózg

Chodzenie stymuluje produkcję szczęśliwych hormonów zwanych endorfinami i obniża poziom stresu. Wraz z poprawą nastroju, regularne spacery mogą pomóc oczyścić umysł, zrelaksować się, złagodzić objawy depresji i lęku oraz zmniejszyć ryzyko demencji i choroby Alzheimera.

2. Poprawia wzrok

Chodzenie zwiększa neurony, które przetwarzają informacje wizualne, wynika z badań. Pomaga także zmniejszyć ciśnienie w jaskrze.

3. Utrzymuje zdrowe serce

American Heart Association stwierdził, że chodzenie jest korzystne dla serca, podobnie jak bieganie. Pomaga zapobiegać udarom i innym problemom związanym z sercem. Co więcej, poprawia przepływ krwi, obniża poziom cholesterolu i stabilizuje poziom ciśnienia krwi.

4. Zwiększa pojemność płuc

Chodzenie pomaga wyeliminować toksyny w ciele i wspomaga płuca w poprawie przepływu tlenu w organizmie. W ten sposób ta prosta aktywność fizyczna poprawia funkcjonowanie płuc i pomaga zapobiegać różnym chorobom płuc.

5. Utrzymuje zdrową trzustkę

Badania mówią, że regularne spacery zwiększają poziom glukozy nawet bardziej niż bieganie. Oznacza to, że chodzenie jest bardziej korzystną aktywnością fizyczną dla trzustki i mniejszym ryzykiem zachorowania na cukrzycę niż bieganiem.

6. Poprawia trawienie

Jeśli się nad tym zastanowisz, chodzenie utrzymuje ruch jelita grubego, co wspiera jego normalne funkcjonowanie. W ten sposób pomaga zapobiegać zaparciom, wzdęciom i innym problemom z okrężnicą.

7. Pomaga spalać tłuszcz i wzmacnia mięśnie

Codzienne wykonywanie 10 000 kroków pomaga spalać tłuszcz, co z kolei powoduje, że mięśnie są mocniejsze i szczuplejsze. Jeśli dodasz przedział czasu podczas spaceru lub pójdziesz pod górę, pomożesz również zwiększyć napięcie mięśni do różnych części ciała.

Chociaż można uzyskać takie same efekty na siłowni, chodzenie jest o wiele łatwiejsze dla ciała, ponieważ powoduje mniej bolesności i umożliwia szybsze leczenie dla organizmu.

8. Wzmacnia kości i stawy

30-minutowy spacer każdego dnia może pomóc w zapobieganiu bólowi i sztywności stawów i kości, jednocześnie wzmacniając je. Zmniejsza to również ryzyko utraty kości, zapobiegając w ten sposób urazom.

9. Pomaga zmniejszyć ból pleców

Chodzenie i inne ćwiczenia  z obciążeniem  mogą pomóc złagodzić ból pleców poprzez poprawę przepływu krwi w okolicy kręgosłupa. Ta prosta aktywność fizyczna może również poprawić postawę i elastyczność, dlatego jest zalecana dla wszystkich, szczególnie dla osób z dyskomfortem w plecach lub po operacjach.

10. Obniża potrzebę żądzy jedzenia cukru i stresu

Już 15-minutowy spacer może pomóc obniżyć apetyt na wysokokaloryczne słodycze. Tak więc, jeśli chcesz stracić kilka dodatkowych kilogramów, ale twoje słodycze są przyczyną twoich problemów, idź na krótki spacer, a twoje myśli o słodyczy zatrzymają się, przynajmniej tymczasowo.

Zapraszam do dzielenia się tym artykułem ze swoimi przyjaciółmi, aby pomóc im poznać korzyści płynące z chodzenia.

Podziel się tym ze znajomymi i rodziną i daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

Od 19 lat  pomagam kobietom w osiągnięciu ich celów ciała z łatwością i efektywnością, pomagając wybrać odpowiednie plany posiłków i skuteczne treningi. Zacznij korzystać z moich usług, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie.

Kliknij Tutaj

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk