Najłatwiejsze sposoby na spalenie 100 kalorii

Najłatwiejsze sposoby na spalenie 100 kalorii. Największym usprawiedliwieniem dla większości ludzi jest brak treningu. Jednak tylko dlatego, że nie masz czasu, aby iść na siłownię czy trenować w domu, nie oznacza, że nie możesz zrobić „mini-trening” . W rzeczywistości musisz zacząć się  ruszasz i spalasz trochę kalorii, niż siedząc cały dzień na kanapie.

Nawet jeśli chodzenie na siłownię lub ćwiczenie w domu jest najlepszym pomysłem, oferuję Ci 5 alternatyw, za pomocą których można spalić 100 kalorii w mniej niż 15 minut. Ważne jest, aby pamiętać, że wskazówki te dotyczą tylko  osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę.

Kliknij Tutaj jeśli chcesz mieć swój program treningowy tylko dla siebie! Razem przeniesiemy góry.

1. Zabierz psa na spacer

Badania wykazały, że ludzie, którzy są właścicielami psów, mają lepszą kondycję fizyczną niż większość ludzi, którzy nie posiadają zwierząt, i wydaje się, że głównym powodem tego jest to, że psy muszą iść na  codzienny spacer. Psy są naprawdę świetnymi motywatorami, jeśli chodzi o zdobywanie kondycji i wychodzenie z domu. Chodzenie w dość szybkim tempie może pomóc w spaleniu 100 kalorii w około 17 minut.

2. Pływanie

Pływanie może dać ci dużo lepszy trening cardio niż jakakolwiek inna konwencjonalna metoda ćwiczeń. Jest także bardzo bezpieczny dla twoich stawów, ponieważ ma bardzo niski wpływ na ciało, a jednocześnie poprawia wielkość i siłę mięśni, wytrzymałość i równowagę. Dodatkowo pomaga szybko spalić kalorie. Aby spalić 100 kalorii wystarczy 15 minut regularnego pływania. Jeśli zdecydujesz się zaangażować w bardziej fantazyjne techniki, takie jak styl klasyczny, spoglądasz na wydawanie 100 kalorii w dziewięć minut.

3. Skakanka

Jeśli chodzi o intensywność treningu, skakanka może być porównywana do intensywnych sesji pływania lub biegania z prędkością 4 km na godzinę, jednak przy większości ćwiczeń cardio musisz  wykonywać na zewnątrz, podczas gdy skakanka pozwala na wygodę własnego domu. Wszystko czego potrzebujesz to trochę wolnego miejsca i zaledwie 7 minut na spalenie 100 kalorii.

4. Taniec

Taniec to kolejny doskonały sposób, aby uzyskać trening cardio i cieszyć się sobą, gdy to robisz. To nie musi być taniec z fantazyjnymi technikami, wszystko czego potrzebujesz to sala balowa, dyskoteka, a nawet taniec na placu. 15 minut dowolnego tańca pomoże spalić 100 kalorii. Nadal nie chcesz uczyć się tańca w klasie? Nie ma problemu, możesz tańczyć we własnym domu.

8. Schody

Jeśli korzystasz ze schodów zamiast wchodzić do windy lub schodów ruchomych, będziesz robiła jeden z najłatwiejszych, codziennych wyborów, jeśli chodzi o spalanie kalorii. I jest to rodzaj treningu, który można wykonać w prawie każdym miejscu. 14 minut na maszynie schodowej pomoże wydać 100 kalorii, ale korzystanie ze schodów w mieszkaniu, domu lub w biurze będzie działać tak samo dobrze.

Proste wskazówki, prawda? I są świetne dla tych z was, którym często brakuje czasu na „odpowiedni trening”. Tak więc, zachęcam do włączenia ich do dnia, kiedy czujesz się zmotywowana do zrobienia  treningu.

Kliknij Tutaj jeśli chcesz mieć swój program treningowy tylko dla siebie! Razem przeniesiemy góry.

Powodzenia!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk