Mucocele inaczej śluzowiak – Fakty

Mucocele: przyczyny - domowe sposoby

Mucocele inaczej śluzowiak – Fakty. Mucocele, znany również jako torbiel na ustach  jest wyraźnym guzem, który może rozwinąć się na wargach we wnątrz  lub u góry jamy ustnej lub języka.

Ten rodzaj torbieli ustnej może wystąpić, gdy ślinianka jest uszkodzona lub zraniona. Wynika to głównie z urazów miejsca, które mogą być spowodowane urazem spowodowanym przez uderzenie lub tępy przedmiot lub przypadkowe ugryzienie miękkiej tkanki w jamie ustnej, szczególnie z powodu sąsiednich zębów.

Jeśli mucocele jest mały, zwykle jest bezbolesny. Jednak większe cysty mogą powodować ból. Doustne torbiele mogą być nawet bolesne w bezpośrednim kontakcie. Płytkie śluzowce mogą pęknąć i uwolnić słomkowy płyn. Głębsze mogą trwać dłużej.

Zła higiena jamy ustnej oraz nawyk gryzienia warg lub policzków z powodu stresu mogą zwiększać ryzyko rozwoju torbieli śluzowych. Śluzowy torbiel może powodować wiele dolegliwości, ponieważ może utrudniać żucie, mówienie i połykanie. Te torbiele są zazwyczaj zaokrąglone w kształcie, niebieskawe lub białawe i charakteryzują się podwyższonym obrzękiem.

Mucocele często można mylić z chorobą wrzodową, ale należy pamiętać, że śluzowce pojawiają się jako podwyższone pęcherze, podczas gdy te ostatnie pojawiają się jako owrzodzenia lub wrzody.

Na szczęście w większości przypadków cysty śluzowe rozpuszczają się same. Istnieje jednak wiele prostych środków do domu, które mogą zmniejszyć dyskomfort i przyspieszyć proces gojenia. Przed wypróbowaniem jakichkolwiek środków zaradczych, zawsze powinnaś mieć jakąś torbę na usta sprawdzoną przez lekarza, aby wykluczyć poważniejsze dolegliwości.

1. Sól
Mucocele można skutecznie leczyć za pomocą soli. Sól ma wiele właściwości leczniczych, które pomagają rozwiązać problem. Pomaga szybko usunąć cały śluz z mucocele i zmniejsza ból i stany zapalne w okolicy.

Dokładnie wymieszaj ½ łyżki soli w 1 szklance ciepłej wody.
Użyj roztworu jako płyn do płukania ust.
Powtarzaj 3 lub 4 razy dziennie.

2.Gliceryna
Gliceryna jest kolejnym skutecznym środkiem homeopatycznym do leczenia śluzówki. Ma właściwości antyseptyczne i lecznicze, które pomagają zwalczać drobnoustroje powodujące infekcję. Utrzymuje również dobrze nawilżony obszar, który jest niezbędny do szybkiego gojenia.

Do stosowania doustnego zaleca się stosowanie gliceryny pochodzenia roślinnego.

Dab roślinna gliceryna na obszarze dotkniętym chorobą. Pozwól mu pośiedzieć tak długo, jak możesz, a następnie spłucz usta chłodną wodą. Powtarzaj 3 lub 4 razy dziennie. Stosuj również płyn do płukania na bazie gliceryny, aby płukać usta kilka razy dziennie.

3.Aloes
Aloes jest również skuteczny w leczeniu mucocele. Ma właściwości przeciwzapalne i łagodzące, które mogą pomóc złagodzić ból i szybko pozbyć się torbieli. Pomaga w rozerwaniu torbieli, jak również zapobiega nawrotom takich cyst.

4.Szałwia
Uspokajające właściwości szałwi mogą zmniejszyć niepokój związany z ustną torbielą. Ponadto ma działanie ściągające i wysuszające torbiel.Dodaj 2 do 3 łyżeczek świeżych lub suszonych liści szałwi do 2 szklanek wrzącej wody.

Przykryj i pozostaw strome na około 15 minut.
Odcedź i pozwól, aby roztwór ostygł.
Używaj go do płukania kilka razy dziennie.

Uwaga: Nie połykaj tego domowego płukania jamy ustnej.Korzeń lukrecji

5.Korzeń lukrecji

Można również stosować do leczenia mucocele. Będąc naturalnie łagodzącym, korzeń lukrecji tworzy ochronną powłokę na dotkniętym obszarze, który zapobiega podrażnieniom.

Ma również właściwości przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe.

Namocz 1 łyżkę proszku korzenia lukrecji w 2 szklankach gorącej wody na kilka godzin. Wymieszaj i używaj go jako płukanki kilka razy dziennie.
Również stosowanie korzenia lukrecji w proszku do dotkniętego obszaru kilka razy dziennie może przyspieszyć proces gojenia.

Dodatkowe wskazówki

Zawsze sprawdzaj torbiel, aby upewnić się, że nie zostanie zainfekowana.
Jeśli jesteś regularnym przygryzania wargi lub policzka, przerwij te nawyki.
Żucie gumy bez cukru może pomóc uniknąć gryzienia dotkniętego obszaru.

http://teamfitnesstraining.com/home-remedies-for-a-mucocele-mucous-cyst/

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk