Masz Nadwagę? To Twoja Wina – TRENING

Jesteś otyła to twoja wina - dieta

Masz Nadwagę? To Twoja Wina – TRENING. Poza faktem, że nadwaga jest jedną z głównych przyczyn zgonów na całym świecie, otyłość ma również wielki negatywny wpływ na pewność siebie, produktywność i ogólne samopoczucie. Niezależnie od wysiłków krajowych agencji zdrowia i ekspertów żywieniowych na całym świecie, ludzie stają się coraz grubsi i to jest Twoja Wina!

Aż do jednej trzeciej populacji w wielu krajach rozwiniętych jest otyła, a ponad połowa ma nadwagę. Ale jeszcze bardziej przerażające jest to, że ludzie zaczęli leczyć otyłość jako chorobę, nawet jeśli jest to po prostu efekt niezdrowej diety i siedzącego trybu życia.

W 2013 r. Decyzja American Medical Association o zaklasyfikowaniu otyłości jako choroby spotkała się z powszechnym podziwem ze strony społeczeństwa, chociaż było kilka głosów oburzonych. Z technicznego punktu widzenia otyłość jest chorobą w tym sensie, że zmniejsza oczekiwaną długość życia i upośledza normalne funkcjonowanie jednostki, ale w rzeczywistości ta klasyfikacja pozwoliła tysiącom otyłych na prześladowanie się, dając im pretekst do stanu ich ciał.

„Jest kilka osób energicznie aktywnych, ale ta liczba jest zrekompensowana przez ogromną liczbę osób nieaktywnych” – mówi Edward Archer, pracownik naukowy w Centrum Badań nad Nutą Otyłości na Uniwersytecie Alabama. On i jego zespół naukowców przeprowadzili badanie na temat otyłości i odkryli, że przeciętna otyła kobieta otrzymuje równowartość około jednej godziny ćwiczeń na rok, podczas gdy przeciętny otyły mężczyzna dostaje około 3,6 godzin ćwiczeń rocznie.

Tak, to prawda, że ​​wszyscy mamy różne wskaźniki przemiany materii i niektórzy z nas przechowują tłuszcz od dłuższego czas i mają trudności ze zgubieniem, podczas gdy inni spalają tłuszcz bardzo szybko i skutecznie. Prawdą jest również, że nasza genetyka wpływa na skład naszego ciała i zdolność utrzymania zdrowej wagi. Życie jest niesprawiedliwe; zawsze było i zawsze będzie. Jednak zanegowanie własnej odpowiedzialności za to, co dzieje się z twoim ciałem, nigdy nie polepszy sytuacji – unikanie konfrontacji z błędami, które zrobiłaś, tylko ułatwia unikanie zmian.

Zamiast więc ukrywać się za medycznymi klasyfikacjami i genetycznymi wymówkami, lepiej byłoby, gdybyście zaakceptowali rzeczywistość taką, jaka jest. A rzeczywistość polega na tym, że przybranie na wadze jest naszą własną winą, a dzieje się tak przez zbyt dużo jedzenia i brak ruchu. Wzięcie odpowiedzialności osobistej jest pierwszym wielkim krokiem do udanej utraty tkanki tłuszczowej. Jeśli jesteś gotowa, aby stracić nadwagę i poprawić swoje zdrowie, twoje podejście do niego powinno być równie proste: mniej wymówek, mniej kalorii, więcej ćwiczeń!

Przede wszystkim, jeśli dotychczas nie wziąłaś odpowiedzialności za swoje wady, nie ma lepszego czasu niż teraz. Uznaj swoje słabości. Zobacz je takimi, jakie są i zaakceptuj siebie jako niedoskonałego człowieka, którym jesteś. Nie da się obejść tego kroku – idź i zamknij się w swojej sypialni i nie wychodź, dopóki nie osiągniesz pokoju ze swoimi najgorszymi cechami, jeśli musisz. A wzięcie odpowiedzialności ostatecznie sprawi, że poczujesz się wzmocniona i gotowa do prawdziwego wysiłku, aby zmienić swoje złe postępowanie.

Następnie zaplanuj niezbędne działania. Wybierz, od czego zaczniesz. Wykonywaj proste, precyzyjnie zdefiniowane cele i napisz je na papierze. Masz mnóstwo nadmiaru tłuszczu i chciałbyś to wszystko spalić? Istnieje nieskończona lista rzeczy, które możesz zrobić, aby osiągnąć ten cel.

Oczekująca walka ze swoimi słabościami. Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, jakie będą największe wyzwania i jak zamierzasz je pokonać. Możliwe, że utrata wagi nie będzie sprawnym i łatwym procesem – spotkasz głód głodu, lenistwo, przyjaciół, którzy sprawiają, że jesz niezdrowe jedzenie i podobne problemy, a czasami trochę się rozluźnisz i popełniasz błędy. Im dłużej pozwolisz sobie na to, tym trudniej będzie zastąpić twoje złe nawyki zdrowszymi, które pomogą ci być szczuplejszymi i silniejszymi. Czasami przejadacie się, czasami opuszczacie cały miesiąc treningów.

Na koniec, bez względu na to, co robisz, staraj się nie wpaść w pułapkę „to nie moja wina” i nie pozwól nikomu powiedzieć, że nie masz wyboru. Tak, masz wybór i wybrałaś złe jedzenie i brak aktywności fizycznej. Potwierdzenie tego będzie miało potężny wpływ na twoją mentalną gotowość do skuteczniejszego radzenia sobie z problemami z obrazem twojego ciała i ostatecznie nauczenia się, jak dokonywać lepszych wyborów.

Zacznij od treningów w domu w strefie, kiedy nikt cię nie widzi. W rzeczywistości nikt nie lubi być gruby, ponieważ nikt nie lubi wysokiego ciśnienia krwi, cukrzycy, bólu stawów, mniejszej energii, niechlujstwa metabolicznego, duszności i … możemy trwać wiecznie. Ludzie muszą usłyszeć prawdę, aby się sprowokować do zmiany! Dlatego to dla was piszę te artykuły, gdyż otyłość może zabić.

Nie stawaj się ofiarą tego sposobu myślenia tylko dlatego, że zmiana samego siebie wydaje się zbyt trudna – zaufaj  słowom, że twoje wysiłki się opłacą, a ze mną zrobisz to szybciej i łatwiej!

Zacznij od małej, rzeczy. Napisz do mnie na m.klos@mataleo.eu

I nigdy się nie poddawaj. Kliknij w OBRAZEK NA VIDEO I ZOBACZ JAK TO ROBIMY RAZEM!

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk