Małe rzeczy zapobiegające utratę wagi – Nowy Artykuł

dieta

Małe rzeczy zapobiegające utratę wagi – Nowy Artykuł. Według Światowej Organizacji Zdrowia, otyłość na świecie wzrosła prawie trzykrotnie w ciągu ostatnich 40 lat. Odchudzanie może być naprawdę trudne – ludzie próbują pozostać na różnych dietach, wykonywać wyczerpujące ćwiczenia, liczyć kalorie i więcej. Istnieją jednak pewne nawyki, które większość z nas ćwiczy na co dzień, które utrudniają nasze wysiłki na rzecz odchudzania.

Zgromadziłam 8 rzeczy, które zapobiegają utracie wagi. Dowiedz się więcej o tych nawykach i miejmy nadzieję, że będziesz w stanie pozbyć się ich na dobre!

1. Pomijam śniadania

Naukowcy potwierdzili, że osoby jedzące śniadanie zwykle przybierają na wadze mniej niż ci, którzy je pomijają. W badaniu wzięło udział 350 osób dorosłych, a ci, którzy codziennie jedli śniadanie, mieli mniejsze talie niż ci, którzy nie uwzględnili śniadania w swoich codziennych harmonogramach. Jest to dość logiczne: jeśli pominiesz posiłek rano, najprawdopodobniej będziesz głodna w porze lunchu i będziesz jeść więcej i przy dłuższym czasie przytyjesz.

2. Niewystarczające picie wody

Woda pitna pomaga spalić więcej kalorii i sprzyja utracie wagi. W badaniu otyłych kobiet zbadano wpływ zwiększonego spożycia wody na ich wagę. Wyniki wykazały, że w ciągu roku picie ponad jednego litra wody dziennie doprowadziło do utraty masy ciała o 2 kg. Następnym razem, gdy pomyślisz, co napić się, wybierz dobrą  wodę.

3. Jedzenie późnym wieczorem

Badania potwierdzają, że lepiej unikać późnych posiłków, chyba że chcesz uzyskać dodatkowe kilogramy. Jeśli jedzenie zostanie spożyte późno, ciało z pewnością będzie przechowywać te kalorie jako tłuszcz, a nie je spalać. Lekka przekąska wieczorem będzie w porządku, ale staraj się trzymać z dala od lodówki tuż przed snem.

4. Pomijanie snu

Pozbycie się snu może naprawdę wpłynąć na twoją wagę. Kiedy jesteś zmęczona, pomijasz ćwiczenia i zwykle wybierasz przekąski z dużą ilością węglowodanów i dużo kawy. Niedobór snu może również powodować spowolnienie metabolizmu. Staraj się więc spać co najmniej 7 godzin dziennie.

5. Spożywanie żywności beztłuszczowej

Może się to wydawać paradoksalne, ale przestrzeganie diety beztłuszczowej może w rzeczywistości prowadzić do dodatkowego przyrostu masy ciała. Usuwanie tłuszczu z jedzenia sprawi, że będziemy pragnąć więcej i przejadą się. Ponadto usuwanie tłuszczów z produktów mlecznych uniemożliwia nam wchłanianie wapnia i witamin A i D.

6. Rozproszenie uwagi podczas jedzenia

Jeśli masz zamiar zjeść posiłek, spróbuj to zrobić bez oglądania ulubionej serii lub przeglądania sieci społecznościowych. Naukowcy twierdzą, że rozproszenie uwagi podczas posiłku powoduje, że jesz więcej. Tymczasem zwracanie uwagi na swój posiłek pozwoli ci cieszyć się nim bardziej i mieć większą kontrolę nad ilością spożywanego jedzenia.

7. Upijanie się

Następnym razem, gdy zdobędziesz szklankę piwa, zastanów się dwa razy. Picie piwa powoduje nadmierne otłuszczenie brzucha, a duże ilości alkoholu wszelkiego rodzaju zwiększają masę ciała. Staraj się mieć mniej „szczęśliwych godzin”, jeśli martwisz się swoją wagą.

8. Siedzenie przy biurku przez cały dzień

Badania potwierdzają, że istnieje korelacja między czasem spędzonym na siedzeniu a otyłością. Staraj się więc poruszać co 60-90 minut lub ustaw czas, aby przypominał sobie, kiedy wstać. Spróbuj ćwiczeń na krześle lub wybierz się na spacer – nawet jeśli jest to tylko wizyta kolegi pracującego na innym piętrze. Dodaj ruch do swojego dnia!

Czy masz jakieś z tych nawyków? Czy wyrzuciłabyś któryś z nich, aby schudnąć? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach poniżej.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk