Koronavirus jak uniknąć zarażenia – Nowa Metoda Potwierdzona przez Lekarza

Koronavirus jak uniknąć zarażenia - Nowa Metoda Potwierdzona przez Lekarza

Koronavirus jak uniknąć zarażenia – Nowa Metoda Potwierdzona przez Lekarza.

Zdrowym odżywianiem zajmuję się od 20 lat i w związku z ogromną paniką na świecie nowego wirusa, chciałabym napisać parę zdań na ten temat abyście mogli się zastanowić i może nawet wdrożyć metody zapobiegania wirusowi. Mała uwaga – w ciągu roku na grypę umiera w Polsce 160 osób i jets to już normalne przy takim wirusie. Nie panikujmy…

W ramach monitoringu sytuacji epidemiologicznej grypy w sezonie grypowym 2018/2019, w okresie od 1 września 2018 r. do 15 marca 2019 r., zanotowano łącznie 3 337 044 zgłoszeń przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na grypę i zachorowania grypopodobne.

Grypa to ostre wirusowe zakażenie górnych dróg oddechowych, wywoływane przez wirusy grypy.  Do akażenia dochodzi drogą kropelkową, a także przez kontakt  ze skażoną powierzchnią. Każdy człowiek może przenieść wirusa na skór ze rąk, czy ubraniu czyli tak samo jak nasz nowy wirus. 

Młody lekarz z Federacji Rosyjskiej pracuje w szpitalu w Shenzhen, został przeniesiony na badania wirusa z zapaleniem płuc. Dodał wyjaśnienie 😉

Zapalenie płuc Koronavirusa objawia się suchym kaszelem, bez udziału nosa.  Wirus z uhanâ umiera w temperaturze 36-37 stopni. Więc wypij więcej ciepłej wody. Coraz częściej i dłużej przebywaj na słońcu. Gorąca woda nie jest lekarstwem, ale jest dobra dla zdrowia, skuteczna ze wszystkimi wirusami.

Porady lekarza w sprawie koronavirusu:

1. Wirus ma dość duży rozmiar (średnica komórki wynosi około 400-500 mm), więc normalna maska w zasadzie może filtrować ( najlepsza jest  z filtrem  klasa N99 )

2. Jeśli wirus uderzył w powierzchnię metalu, będzie żył przez co najmniej 12 godziny. Więc jeśli dotykasz jakiejkolwiek metalowej powierzchni, umyj ręce mydłem.

3. Wirus może pozostać aktywny na tkaninie przez 6-12 godziny. Normalny proszek do prania powinien zabić wirusa. Zimowe ubrania, wystarczą, by wyschnąć w słońcu, by zabić wirusa.

O objawach choroby, spowodowane przez koronavirusom:

1. Po wejściu wirusa do gardła, może być suche gardło. Potrwa 3-4 dni

2. Kiedy wirus wejdzie do nosa, wejdzie do przełyku, a potem do płuc i spowoduje zapalenie płuc. Proces ten zajmie między 5 do 6 dni.

3. Wysoka temperatura i trudny oddech przychodzi z wysoką temperaturą i trudnym oddechem. 

W takim przypadku należy natychmiast spotkać się z lekarzem.

O zapobieganiu:

1. Najczęstszym sposobem na zarażenie  jest dotykanie ludzi, dlatego trzeba często myć ręce. Wirus może żyć tylko na twoich rękach, przez 5-10 minut. Ale wszystko może się zdarzyć w ciągu tych 5-10 minut (można wytrzeć ręce lub dotknąć nosa).

2. Oprócz mycia rąk, nie panikuj , bo to powoduje większy stres i osłabienie organizmu.

3.Cwicz i odżywiaj się zdrowo cały rok, aby twoja odporność w razie takich sytuacji przeszła  bez szwanku.

Sami widzicie że treningi wirtualne w domu stają się bardziej bezpieczne dla wszystkich osób. Chcesz poćwiczyć i nie zarazić się żadnym wirusem? Chcesz być odporny na wirusy? Chcesz mieć system imunlnogiczny sprawny i nie obawiać się innych wirusów? Ćwicz w domu i bądź zdrowym człowiekiem..Kliknij tutaj po współpracę.

Bądź bardzo ostrożny, pij więcej ciepłej wody. Powodzenia 

Zródło 

  1. https://rcb.gov.pl/grypa-w-sezonie-epidemicznym-2018-2019-w-polsce-i-europier

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk