Kolor krwi może ujawnić wiele o twoim zdrowiu

kolor krwi i problemy zdrowotne

Kolor krwi może ujawnić wiele o twoim zdrowiu. Porozmawiajmy dziś o Twoim  okresie – czymś bardzo naturalnym, ale wciąż tematem tabu w wielu krajach. Możesz obejrzeć „’ Period ”. End of Sentence ”, który w tym roku zdobył Oscara w kategorii Najlepsza Dokumentalna Krótka Nagroda. Jest dostępny na Netflix. Chodzi o to, że miesiączka różni się w zależności od osoby.

Chociaż ktoś może mieć krótki okres bez jakichkolwiek skurczów, ktoś inny może być przykuty do łóżka z bólem pleców. Istnieje wiele spekulacji na temat napięcia przedmiesiączkowego lub stresu przedmiesiączkowego, które skupiają się na tym, jak kobiety stają się nastrojowe w tym okresie i obżerają się dużą ilością cukru. Ludzie nawet myślą, że ból w okresie jest przereklamowany.

Szczerze mówiąc, od kiedy ćwiczę systematycznie, nie mam problemów z jakimkolwiek bólem. Czy wiesz, że twoja krew z epoki może zdradzić, jak naprawdę jesteś zdrowa?

Jasna Czerwona Krew

Na początku cyklu najprawdopodobniej zobaczysz jasnoczerwoną krew. Oznacza to, że śluzówka twojej macicy się oczyszcza. Bardzo często ma skurcze i nie będzie to przyjemnie. Wypróbuj lek na butelkę z gorącą wodą, aby uzyskać pomoc lub zażywaj leki, jeśli to konieczne. Ten kolor krwi jest również związany z poronieniem lub pękniętą torbielą w jajniku – ale jest RZADKI.

Ciemnoczerwona krew

Zwykle oznacza to, że krew była w twoim ciele przez długi czas. Ciemnoczerwona krew jest powszechna pod koniec cyklu miesiączkowego z powodu wysokiego poziomu estrogenów. Gruba wyściółka macicy i powolna szybkość zrzucania mogą być również powodem tego koloru. To normalne i nie ma się czym martwić.

Czarna lub brązowa krew

Jest to powszechna rzecz pod koniec długiego cyklu. Zwykle nie jest to coś, co widać w normalnych dniach przepływu i to jest w porządku.

Jasne plamy

Czy zauważyłaś różowe lub jasne czerwone plamy przed cyklem? Wskazuje to na niski poziom estrogenów. Skonsultuj się z ginekologiem, ponieważ oznacza to brak równowagi hormonalnej. Śledź daty i sprawdź, czy czasami ucieka ci okres. Jeśli tak, natychmiast udaj się do lekarza.

Pomarańczowa Krew

Pomarańczowa krew może mieć „śliską” teksturę i to jest normalne. Jeśli jednak zauważysz, że krew ma nieprzyjemny zapach, wskazuje to na obecność płynów szyjnych. Może to być znak ostrzegawczy infekcji pochwy lub chorób przenoszonych drogą płciową. Idź do lekarza, zanim stanie się bardziej skomplikowany.

Krzepnięcie Krwi

Jest to całkowicie normalne i częste w ciągu ostatnich kilku dni okresu. Podczas cyklu menstruacyjnego, fibryna białkowa inicjuje płytki krwi, które powodują zakrzep krwi. Możesz nawet zobaczyć białe plamy w skrzepach, które są naturalne. Jeśli jednak występuje więcej niż zwykle krzepnięcia, któremu towarzyszy bardzo silny przepływ, może to wskazywać na poronienie. Jeśli naprawdę się martwisz, idź ze swoim przeczuciem i natychmiast dokonaj sprawdzenia.

Mam nadzieję, że okres nie będą już problemem – po za strasznymi skurczami. Miłego zdrowia!

Sukces ma wiele ojców i wiele matek. Musisz wierzyć w ten cel i on nie bierze się ze szczęścia. On bierze się od porażki do porażki, aż osiągniesz swój cel. Życie jet piękne i trzeba być pozytywnej myśli.  Jeśli nie wiesz jak trenować to zapraszam do współpracy na treningi online Skype. Razem możemy dużo, motywacja i wycisk jest Gratis. Kliknij Tutaj!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk