JEDZ PIĘĆ RAZY DZIENNIE

DOSTARCZAJ ORGANIZMOWI TYCH SKŁADNIKÓW DO PIĘKNEJ CERY JEDZ PIĘĆ RAZY DZIENNIE

JEDZ PIĘĆ RAZY DZIENNIE. Owoce i warzywa zawierają silne przeciwutleniacze, które pomagają chronić skórę przed uszkodzeniem komórek  przez wolne rodniki. Organizm ludzki stale narażony jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jednym ze skutków takich działań może być proces foto-starzenia się skóry. Promieniowanie słoneczne zwiększa tzw. stres oksydacyjny, co prowadzi do wzmożonego powstawania wolnych rodników. Wpływają one na procesy degeneracyjne komórek skóry i jej starzenie się. Istnieje możliwość ograniczenia wpływu niekorzystnych reakcji wolno-rodnikowych.

JEDZ PIĘĆ RAZY DZIENNIE. Odpowiednią linią obrony jest stosowanie przeciwutleniaczy, tzw. antyoksydantów. Są to związki eliminujące wolne rodniki z organizmu ludzkiego, wpływające korzystnie na zdrowie. Istnieją różne źródła pozyskiwania przeciwutleniaczy. Antyoksydanty pochodzenia naturalnego występują w wielu roślinach, w różnych ich częściach. Należałoby zwrócić uwagę na przeciwutleniacze zawarte w niektórych gatunkach owoców, gdyż cechują się one silnym działaniem antyoksydacyjnym, dzięki czemu mogą czynnie zapobiegać procesowi foto-starzenia się skóry.

WITAMINA C

Witamina C jest również bardzo silnym przeciwutleniaczem. Jest ona niezbędna dla utrzymania silnego układu odpornościowego, promiennej skory i pomaga leczyć skazy. Najlepszym jej źródłem są czarne porzeczki, jagody, brokuły, kiwi, pomarańcze, papaja, truskawki i słodkie ziemniaki. Wszystkie te warzywa pomagają w produkcji kolagenu.

NAJADANIE SIĘ

Wielokrotne utraty i przybieranie na wadze może dać się we znaki na skórze, powodując ja obwisła, pomarszczona i podatna na rozstępy. Rozbijające diety są często biedne w witaminy. Przez długi czas ten rodzaj diety będzie odzwierciadlać się na skórze.

ZAOPATRZ SIĘ W SELEN

Selen jest silnym przeciwutleniaczem. Działa on inaczej niż witamina E czy C która jest niezbędna dla układu immunologicznego. Badania sugerują, że dieta bogata w selen może chronić przed rakiem skory, uszkodzeniem skorzy spowodowane przez słonce. Jednym ze sposobów, aby zwiększyć spożycie selenu jest spożywanie większej ilości orzechów brazylijskich. Wymieszaj orzechy brazylijskie z innymi nasionami bogate w witaminę E i jedz jako przekąskę lub posyp nimi sałatkę. Inne dobre źródła selenu to: ryby, skorupiaki, jajka, kiełki pszenicy, pomidory i brokuły.

WITAMINA E

Witamina E chroni skórę przed uszkodzeniem i wpiera zdrowy jej wzrost. Pokarmy bogate w witaminowo E to: migdały, awokado, orzechy laskowe, słonecznik i olej kukurydziany.

NAWADNIAJ SIĘ

Skóra potrzebuje nawilżenia i musi pozostać elastyczna. Nawet niewielkie odwodnienie może spowodować ze skora wygląda na sucha, zmęczona i szara. Pij od sześciu do ośmiu szklanek dziennie – wszystkie płyny są wliczane do codziennej diety, ale woda jest najlepsza. Jeśli pracujesz w biurze, postaw sobie dużą butelkę wody na biurku, aby pamiętać żeby ja pic. Unikaj alkoholu.

NIE BOJ SIĘ TŁUSZCZY

Tłuszcze jedno-nasycone i wielonienasycone – te rodzaje tłuszczy możesz znaleźć w awokado, rybach, orzechach i nasionach – zapewniasz organizmowi nienasycone kwasy tłuszczowe, które działają jako naturalny balsam na skórę, utrzymują ja delikatna. Te tłuszcze zawierają tez zdrowa dawkę witaminy E, która pomaga chronić przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

JEDZ WIĘCEJ fito-estrogenów

Fito estrogeny są naturalna substancja chemiczna znajdująca się w żywności pochodzenia roślinnego. Maja podobna budowę do żeńskich hormonów płciowych estrogenów. Stwierdzono, że utrzymują nasze naturalne hormony w równowadze. Istnieją różne rodzaje, niektóre znajdują się w produktach soi, ziarna owocach, warzywach i nasion lnu.

ZDECYDUJ SIĘ NA OMEGĘ 3

Upewnij się ze masz wystarczającą ilość omega 3 i omega 6. Są to kwasy tłuszczowe, co oznacza ze nie mogą być wytwarzane w organizmie ludzkim, należny dostarczyć je wraz z dieta. Omegę 3 znajdziesz w tłustych rybach i w oleju lnianym, orzechach włoskich i oleju rzepakowego. Omega 3 pobudza organizm do wytwarzania związków przeciwzapalnych, które mogą pomoc skórze przy stanach zapalnych takich jak egzema.

JEDZ MNIEJ WĘGLOWODANÓW

Jedz dużo ziaren, roślin strączkowych, kaszy i innych węglowodanów. Uwalniają one cukry stopniowo, zapewniając ci stały dopływ energii i pozostawiają uczucie sytości na dłużej. A zatem unikaj wysokich węglowodanów takie jak ciastka i słodkie napoje, gdyż prowadza one do produkcji insuliny co powoduje uszkodzenie kolagenu i przyspiesza występowanie zmarszczek.

NIE ZAPOMNIJ O CYNKU

Cynk bierze udział normalnym funkcjonowaniu gruczołów łojowych na skórze ( które produkują olej). Pomaga naprawić uszkodzona skórę i utrzymuje ją miękką i delikatną. Produkty bogate w cynk: ryby, chude, czerwone mięsu, drób, ziarna, orzechy, owoce morza.

TYPOWE PROBLEMY SKÓRNE

O ile staramy się o nią zadbać, nasz i tak skora się starzeje. Zmarszczki i plamy są wynikiem stopniowego nagromadzenia uszkodzeń od słońca, silnych mydeł, środków chemicznych i złym odżywianiem. Upewnij się ze postępujesz zgodnie z zaleceniami podanymi powyżej i spróbuj dostarczać więcej przeciwutleniaczy bogate w owoce i warzywa, które zawierają beta-karoten, witaminę C i E, cynk i selen.

Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk