Jak podnieść pośladki w 10 min – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Najważniejszym elementem w treningu siłowym jest poprawna technika. Bez tego możesz spędzać wiele godzin na siłowni i nic się nie wydarzy. Zawsze to powtarzam na swoich konsultacjach online lub osobiście w UK. TRZEBA RÓWNIEŻ SŁUCHAĆ SWOJEGO CIAŁA PODCZAS KAŻDEGO TRENINGU.
Niestety wielu z was myśli, że ćwiczy dobrze, ale tylko myśli. Mogę przyznać z całego serca, że 95% kobiet nie ma pojęcia jak się ćwiczy na siłowni i nie ma zielonego pojęcia jak technicznie wykonać dane ćwiczenia. Dlatego ważne są konsultacje lub trener na siłowni, który pokaże Ci jak wykonać prawidłowo ćwiczenie. Dziś napisze parę zdań temat pośladków, bo to wam sprawia najwięcej problemów, ale pamiętaj, że możesz do mnie napisać, żebym mogła Ci pokazać osobiście lub online Skype.
Przysiad – To jedno z podstawowych ćwiczeń, które jest najbliżej naszej codziennej aktywności. Przysiad to po prostu wstawanie z pozycji siedzącej. Powtarzamy je codziennie. I włączamy je także do planu treningowego. Przysiady są zwykle niedocenianym ćwiczeniem, a przynoszącym bardzo wiele korzyści.
Angażuje bowiem pracę wszystkich grup mięśniowych. Nie tylko mięśnie nóg – co oczywiste – ale wzmacnia także cały korpus: mięśnie grzbietu, brzucha, a gdy wykonujemy przysiad z obciążeniem ( dobranym przez twojego trenera ) – także mięśnie ramion i karku. Efekt ćwiczeń będzie widoczny, ale w dłuższej perspektywie czasu. Ćwiczenie na wolnych ciężarach nie jest wcale bardziej kontuzjowane jeśli zachowamy podstawową technikę.
Martwy ciąg– to jedno z najlepszych ćwiczeń angażujące niemal wszystkie partie mięśniowe i również kolejny ruch funkcjonalny. To nic innego jak podnoszenie jakiegokolwiek przedmiotu z ziemi. Ugięcia nóg na suwnicy nie mają żadnego odpowiednika w naturze i są ruchem niefunkcjonalnym.
Dla osób, które mają problem z utrzymaniem prawidłowej postawy martwy ciąg na tzw. deficycie, czyli na podwyższeniu, to bardzo dobry sposób na wyeliminowanie podstawowych błędów jakie często pojawiają się w tym ruchu. Ta metoda pomoże nam wyuczyć się utrzymywania naturalnej krzywizny w lędźwiowej części kręgosłupa oraz prowadzić sztangę bliżej ciała.
Jak sami widzicie na obrazku to wygląda idealnie, ale jak przychodzi co do treningu, to są robione cuda na kiju. Kręgosłup dostaje po dupie, już nie mówiąc o Waszych stawach biodrowych i kolanowych czy mówiąc o technice i oddechu.
Jeśli jesteś zainteresowana współpraca ze mną, napisz do mnie :
m.klos@btinternet.com