Jak jedzenie ryżu pomaga Japończykom żyć tak długo – Gosia Klos

Jak żyć długo - porady

Jak jedzenie ryżu pomaga Japończykom żyć tak długo – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

W przeszłości zwykli ludzie w Japonii nie mogli jeść dużo ryżu, ponieważ większość z niego była zarezerwowana dla szlachty, a japońscy rolnicy używali ryżu nawet do płacenia podatków. Dziś nie wyobrażamy sobie japońskiej kuchni bez makaronu ryżowego, sushi czy kleistego ryżu ze smażonymi jajkami, a to pyszne i bardzo pożywne ziarno zadomowiło się również na naszych półkach w kuchni.

I to nie jest tylko dodatek w rzeczywistości zdrowa, miska ryżu może przynieść korzyści Twojemu organizmowi wiele zaskakujących sposobów.

Wierzę, że jest wiele rzeczy, których możemy się nauczyć od Japończyków. A dodawanie ryżu do naszych posiłków to najłatwiejszy i najsmaczniejszy sposób na zrobienie tego.

1.Wyszczupla ciało

Jeśli od jakiegoś czasu dążysz do utraty wagi, talerz ryżu może być tym, co zalecił lekarz. Ponieważ ryż ma niską zawartość tłuszczu i sodu oraz wysoką zawartość błonnika, może być doskonałym dodatkiem do diety odchudzającej. Udowodniono, że osoby jedzące brązowy ryż ważą mniej i mają mniejsze szanse na przybranie na wadze. Jednak jeśli chodzi o biały ryż, może być mniej skuteczny, jeśli chodzi o utratę wagi.

2. Pomaga wyglądać młodziej

Japońskie kobiety używają wody ryżowej, aby zachować gładkość i młodzieńczy wygląd skóry, ale regularne spożywanie ryżu może również pomóc zatrzymać zegar. Ryż zawiera wiele przeciwutleniaczy, które chronią komórki skóry przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki, a nawet mogą wygładzić istniejące zmarszczki.

3.Zdrowe serce

Regularne spożywanie ryżu to naturalny i pyszny sposób na poprawę zdrowia serca. Ponieważ jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym, zapobiega tworzeniu się płytek w naczyniach krwionośnych i zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób serca, takich jak zawał czy udar. Ryż jest również bogaty w flawonoidy, które, jak udowodniono, zwalczają różne choroby serca.

4. Utrzymuje wysoki poziom cukru we krwi na dystans.

Dla każdego, kto cierpi na wysoki poziom cukru we krwi, jedzenie ryżu jest dobrym sposobem na walkę z nim. Ale lepiej jest zdecydować się na brązowy ryż, ponieważ ma około 3 razy więcej błonnika i jest bogatszy w białko. Wybór ryżu brązowego zamiast białego daje uczucie sytości, a spożywanie zaledwie 200 gramów tego ryżu dziennie może pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru we krwi.

5.Reguluje układu pokarmowego

Wysoka zawartość błonnika w ryżu może również zmniejszyć zaparcia i pomóc w regulacji układu pokarmowego. Ponieważ działa jako naturalny środek moczopędny, oczyszcza organizm i wypłukuje toksyny z organizmu, co jest korzystne również dla nerek.

6. Poprawia zdrowie układu nerwowego

Jeśli regularnie jesz ryż, Twój układ nerwowy również odniesie korzyści. Układ nerwowy naszego organizmu potrzebuje różnych witamin z grupy B, aby zachować zdrowie, a ponieważ ryż zawiera wiele rodzajów witamin z grupy B, pomaga regulować jego procesy biologiczne.

7. Napędza poziomy energii.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do picia napoju energetyzującego, aby przejść przez trening, odłóż go, ponieważ ryż jest jednym z najzdrowszych sposobów na zwiększenie energii. Nasze ciała potrzebują węglowodanów, aby mogły przekształcić je w energię. Ponieważ ryż jest bogaty w zdrowe węglowodany, może przyjść z pomocą, gdy czujesz się zmęczony i wyczerpany.

Jak często jesz ryż? Wolisz ryż biały czy brązowy? Napisz w komentarzu.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk