Dlaczego tłuszcz gromadzi się w twoim brzuchu?

BRZUSZEK i odchudzanie

Dlaczego tłuszcz gromadzi się w twoim brzuchu? Tłuszcz brzucha, częsty problem i nie rozwiążesz go, jeśli nie zmienisz nawyków żywieniowych i nie zaczniesz ćwiczyć. Wszyscy go nienawidzimy, ponieważ powstrzymuje nas od noszenia spódnic lub sukienek tym bardziej latem. Zacznij od poznania przyczyn gromadzenia się tłuszczu w brzuchu, abyś mogła podjąć niezbędne kroki.

Po trening i dietę kliknij tutaj i zacznij cieszyć się zdrowiem.

Dlaczego tłuszcz gromadzi się w twoim brzuchu?

Zmiany hormonalne: kobiety nabywają tłuszcz wokół brzucha głównie z powodu pewnych zmian hormonalnych w organizmie np; po menopauzie. Wraz ze zmianą hormonalną metabolizm słabnie, powodując gromadzenie się tłuszczu wokół brzucha.

Geny: jeśli otyłość przebiega w twoich genach, stanie się to i nie będziesz w stanie pomóc.

Zbyt wiele kalorii: z nadmiarem kalorii zmienia się w tłuszcze. Nadmiar fast foodów; utrudniają spalanie tylu kalorii i to powoduje otyłość.

Stres: jeśli masz dużo stresu to dużo spożywasz kalorii, ostatecznie prowadząc do akumulacji tłuszczu.

Brak snu: prowadzi do niestrawności powodującej powstawanie gazu i puchnie brzuch.

Jak tłuszcz gromadzi się w twoim brzuchu?

Żywność bogata w węglowodany, białka i tłuszcze służy jako katalizator do wytwarzania energii do wykonywania różnych funkcji. Nadmiar jest przechowywany jako tłuszcz w komórkach tłuszczowych naszego ciała. W przypadku tłustych pokarmów w  komórkach tłuszczowych brakuje miejsca, a następnie przechowuje się je w wyściółkach mięśniowych. Występują głównie w obszarze talii, bioder i klatki piersiowej, a gdy nie ma już więcej miejsca w komórkach, zaczyna gromadzić się w wyściółkach mięśni prowadzących do zwiotczenia.
Utrata tego dodatkowego tłuszczu z obszarów problemowych jest jedną z największych obaw wielu z nas.

Poza ćwiczeniami, musisz także mieć odpowiednią dietę, która zawiera żywność zmniejszającą tłuszcz w brzuchu. Twoja kombinacja diety i ćwiczeń powinna być taka, abyś spaliła więcej kalorii niż konsumujesz. Nastolatki są miłośnikami szybkiej i tłustej żywności. Ale jeśli naprawdę poważnie myślisz o zmniejszeniu krępującej talii, musisz zrezygnować z tych wysokokalorycznych potraw. Nadszedł czas, aby sprawdzić niektóre produkty, które spalają tłuszcz z brzucha.

Spalanie Tłuszczu

Oto kilka podstawowych pokarmów, które spalają tłuszcz, który otacza brzuch.

1. Owoce: Owoce są bardzo niskokaloryczne, bogate w witaminy i minerały. Ustal to jako niezbędny pokarm do spalania tłuszczu z brzucha w diecie! Owoce cytrusowe, takie jak pomarańcza, cytryna, kiwi, mandarynka, świeże limonki to doskonałe spalacze tłuszczu, które przyspieszają metabolizm, a obecny w nim kwas spala tłuszcz szybciej niż inne owoce.
Inne owoce spalające tłuszcz to jabłko, arbuz, winogrona i truskawki.

2. Warzywa: są bogate w składniki mineralne i wodę, ich zawartość kalorii jest niższa niż owoców. To sprawia, że ​​jest to kolejny istotny dodatek do naszej diety jako pokarmu, który redukuje tłuszcz brzucha. Kapusta, brokuły, pomidory, szpinak, fasola; groszek jest bardzo bogaty w minerały i zawiera w sobie złą zawartość tłuszczu.
Włącz je do posiłku, aby uzyskać najlepsze korzyści.

3. Rośliny strączkowe: rośliny strączkowe lub bogate w aminokwasy, mało kalorii i tłuszcze. Proste i gotowane produkty są zdrowsze niż smażone. Jedz prawidłowo, aby czerpać korzyści zdrowotne.

4. Płatki owsiane: Owies zawiera nierozpuszczalny błonnik i niektóre węglowodany, które ograniczają głód, dają siłę do lepszego treningu i zmniejszają zawartość tłuszczu w organizmie. Płatki zajmują czwarte miejsce na liście. Posiadanie miski owsianej z odtłuszczonym mlekiem na śniadanie jest najlepszą rzeczą, jaką możesz wybrać rano. Kupując płatki owsiane, upewnij się, że wybrałeś taką, która jest bez cukru. Owies jest bogaty w błonnik i pomaga w prawidłowym trawieniu.

Po trening i dietę kliknij tutaj i zacznij cieszyć się zdrowiem.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk