Dlaczego Brak Ci Energii do Treningu – Porady

energia do treningów

Dlaczego Brak Ci Energii do Treningu – Porady. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, dlaczego czasami czujesz się zawiedziona, niezdolna do skupienia, fizycznie wyczerpana bez wysokiej wydajności? Przeszłam etap wczesnego etapu w moim biznesie fitness, gdzie nie mogłam przezwyciężyć zmęczenia, czułam się nietypowo przygnębiona i straciłam motywację do ćwiczeń fizycznych (moja ulubiona rzecz na świecie).

Zgłoś się do swojej metamorfozy kliknij tutaj i działaj.

Dokonuj lepszych wyborów, jedz mało i często, ćwicz codziennie. Pomyśl „czy to jest wymówka lub powód”, rób notatki… monitoruj je. Zrozum swoje ciało!

Nie mogłam tego zrozumieć, dopóki nie przypomniałam sobie trochę o fizjologii, psychologii i chemii mózgu. Widzicie, wszyscy bierzemy pod uwagę trzy baterie. Pomyśl o tym, jakbyś była telefonem komórkowym, który wymaga trzech baterii do uruchomienia. Być może jedna bateria zasila zdolność do odbierania połączeń (to jest bateria emocjonalna), inna jest odpowiedzialna za zdolność do pisania dobrych wiadomości e-mail (bateria mentalna), a druga (fizyczna bateria) jest fizyczną strukturą telefonu, w tym komponenty przetwarzania wymagane, aby cały telefon działał.

Oto jak to działą wszystkie trzy baterie (fizyczne, umysłowe i emocjonalne) muszą być naładowane i pracować razem, abyś czuła się zmotywowana, energiczna i skupiona. Jeśli nie czujesz się tak, poczujesz się niestabilna emocjonalnie, nie będziesz w stanie się skupić i cierpieć z powodu zmęczenia.

Pierwszym sposobem na zwiększenie wydajności, jest zrozumienie działania tych baterii. Oto dwa szybkie wyjaśnienia: każda bateria może być używana do ładowania innych.

Dlatego niektóre baterie czują się naładowane, podczas gdy inne cierpią. Ludzie biznesu często trzymają swoje baterie umysłowe na wysokim poziomie, ale w rezultacie odczuwają drenaż emocjonalny i fizyczny (okradając jednego, by nakarmić drugiego). Stereotypowa osoba zestresowana i mająca nadwagę jest tego najlepszym przykładem.

Fizyczna bateria jest prawdopodobnie najważniejszą baterią, ponieważ jest najbardziej naładowana i może w razie potrzeby dostarczać energię do innych akumulatorów o dużej mocy. Dlatego zachorowanie przejmuje kontrolę nad wszystkimi bateriami i dlatego lekceważenie zdrowia fizycznego jest receptą na słabą sprawność umysłową i emocjonalną.

Wiedząc o tym, możesz zacząć kultywować początki swojej strategii produktywności.

Zacznę od tych wskazówek:

Sen. ładuje wszystkie trzy baterie i jest najbardziej istotną praktyką do rozpoczęcia pełnego naładowania. Śpij 8 godzin w nocy. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest w stanie spać tyle godzin. Ja czasami ładuje się 30 minutami popołudniu, jeśli nie prześpię całej nocy lub pracuje  do rana. I to mi pomaga.

Sauna lub gorące kąpiele, Seks i fizyczne powolne spacery, Masaż. Ćwiczenia ma tę zaletę, że nie tylko ładuje wszystkie trzy baterie, ale zwiększa pojemność fizycznego zbiornika. Ćwicz codziennie (najlepiej rano) i zobaczysz jak szybko się naładujesz.

Jedzenie. Jeśli chodzi o zarządzanie rezerwami energii, skupienie i pozostawanie na stanowisku w swojej sprawności umysłowej, ciało potrzebuje dobrego i stałego dopływu glukozy. Dla tych, którzy zmagają się z tym, strategia, mam rozwiązanie. Działa to w następujący sposób: Jedz 4 do 6 małych, częstych posiłków, które codziennie zawierają warzywa, owoce i białka.  Dzięki temu poziom cukru we krwi jest stabilny, a mózg zacznie pracować normalnie.. Unikaj nadmiernego jedzenia skrobiowych i słodkich produktów. Te pokarmy zapewniają krótkotrwały ładunek i powodują szybsze rozpraszanie energii.

Kawa jest świetna, ale gdy nie jest obciążona tłuszczem i cukrem. Naucz się kochać swoją kawę za pomocą niewielkich dodatków i możesz zobaczyć wzrost wydajności w wyniku picia tej kawy. Małe częste posiłki są dobrą strategią żywieniową do stosowania w dniach, w których funkcjonowanie psychiczne musi być na najwyższym poziomie.

Koktajl proteinowy w ilości od 20 do 40 g (z świeżymi owocami) rano, po treningu. Daj się skupić na zrelaksowanym stanie mózgu, który jest idealny do ładowania i podtrzymywania baterii mentalnych i emocjonalnych.

Chcesz więcej zaleceń dotyczących treningu i stylu życia ode mnie? Chcesz pomóc w metabolizmie, kondycji i utracie tłuszczu? Czy widziałaś, jak te programy działają.

Zgłoś się do swojej metamorfozy kliknij tutaj i działaj.

Dokonuj lepszych wyborów, jedz mało i często, ćwicz codziennie. Pomyśl „czy to jest wymówka lub powód”, rób notatki… monitoruj je. Zrozum swoje ciało!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk