Dieta

Brzuch

Dieta – W ogóle w każdej diecie, niezależnie od stosowania mogą być uznane za „niskotłuszczowa diete „, jeżeli zawiera nie więcej niż 30% wszystkich kalorii jak tłuszcz, który ma 60 gramów tłuszczu dziennie na 1800 kalorii w diecie. Niektórzy ludzie decydują na spozywanie małej ilości czerwonego mięsa , inni unikaja deserów o wysokiej zawartości tłuszczu, jeszcze inni przekąsek, przypraw lub orzechów. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie diety  niskotłuszczowe są koniecznie zdrową dietę. Oto kilka porad dla zmniejszenia spożycia tłuszczu w promowania dobrego stanu zdrowia:

Przede wszystkim unikać wszelkich pokarmów zawierających częściowo  oleje, które nazywane są również tłuszcze trans.Coraz więcej badań wskazuje, że te tłuszcze są szkodliwe dla zdrowia. Warzywa i mięso w bulionie warzywnym zamiast masła lub oleju roślinnego.

Dieta – Czytaj etykiety żywności starannie, zwracając szczególną uwagę na wielkość porcji i liczby porcji w opakowaniu. Niektóre etykiety są celowo wprowadza w błąd, że wielkość porcji wymienione jest znacznie mniejsza niż ilość jedzenia, które jest zwykle spożywane, co oznacza, że może z jeść więcej tłuszczu, niż myślisz. Zmniejszyć spożycie mięsa. Kiedy już jesz mięso, wybierz szczuplejsze kawałki wołowiny i przed gotowaniem wytnij widoczne kawałki tłuszczu.  Albo jeszcze lepiej usunąć skórę i dusić lub sauté z kurczaka w bulionie warzywnym. Ogranicz spożycie całego tłuszczu produktów mlecznych lub zastępczych niskich lub beztłuszczowych alternatywy dla nich. Zwięk ilośc owoców, warzyw oraz pełnoziarniste produkty . Zmniejszyć wykorzystanie wysokiej zawartości tłuszczu , takich jak masło i majonez.

Dieta – Kiedy starasz się obniżyć całkowite spożycie tłuszczu, znając prawdziwe znaczenia tych wyrażeń związanych z tłuszczami na pakowanej żywności będziecie zaskoczeni.. Tłuszcz: zawiera mniej niż 0,5 g tłuszczu na porcję Tłuszcze nasycone bezpłatny: zawiera mniej niż 0,5 grama na porcję i poziomie kwasów tłuszczowych trans nie przekracza 1% całkowitej zawartości tłuszczu O niskiej zawartości tłuszczu: zawiera 3 gramów lub mniej na porcję lub na 50 gramów pokarmu (jeśli wielkość porcji jest mniejsza niż 30 g lub 2 łyżki) Niskie  Tłuszcze nasycone: zawiera 1 gram lub mniej na porcję i nie więcej niż 15% kalorii z nasyconych kwasów tłuszczowych Zmniejszone lub mniej tłuszczu: zawiera co najmniej 25% mniej niż na porcję żywności odniesienia Zmniejszone lub Mniej Tłuszcze nasycone: zawiera co najmniej 25% mniej tłuszczu na porcję niż pełnotłustego odpowiednika. Na przykład mleko, które jest oznaczone jako „o obniżonej zawartości tłuszczu” musi zawierać co najmniej 25% mniej tłuszczu od pełnego mleka.

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk