Czas na zmiany – pośladki w górę – Gosia Klos

trening-na-posladki

Formę na lato robimy TERAZ. 

Każdy kilogram zmagazynowanej tkanki tłuszczowej to ok. 7000 kcal, które pozwalają przetrwać 3-4 dni głodzenia (człowiek zużywa dziennie ok. 2000 kcal). Kobieta, która zaczyna tyć, gdy nie ograniczają ilości spożywanych produktów i nie wykonują ćwiczeń fizycznych, pozwalających na zużycie zjedzonych kalorii. Do oceny prawidłowej wagi służy indeks masy ciała BMI (Body Mass Indeks). Jest to masa ciała w kilogramach podzielona przez wzrost wyrażony w metrach, podniesiony do kwadratu.

Najważniejsze zmień styl życia. Żadna inna terapia ci nie pomoże. Tak zawsze powtarzam swoim podopiecznym na konsultacji onlie Skype.

Dziś opiszę wam 6 ćwiczeń na pośladki, które możecie wykonać w domu jak i na siłowni! Zacznij małymi kroczkami, abyś się nie zniechęciła.

Ćwiczenie 1 – przysiady

Stań w rozkroku, trochę szerszym niż szerokość bioder. Ręce z przodu ugięte. Brzuch wciągnięty, plecy proste. Wykonaj półprzysiad tak, aby kolana nie wyprzedzały stóp. Wróć do pozycji wyjściowej z jednoczesnym napięciem mięśni pośladkowych.

Ćwiczenie 2 – prostowanie uda do tyłu na stojąco

Stań w lekkim rozkroku, opierając się o krzesło lub o ścianę. Unieś nogę w tył, mocno napinając pośladek i powróć do pozycji wyjściowej. Druga noga cały czas lekko ugięta w kolanie. Powtórz ćwiczenie 10-15 x i wykonaj ćwiczenie na drugą nogę.

Ćwiczenie 3 – odwodzenie nogi w bok

Stań w lekkim rozkroku, opierając rękę o krzesło lub o ścianę. Przenieś ciężar ciała na jedną nogę. Wykonaj ruch odwodzenia nogi w bok, starając się utrzymać proste plecy. Kolana lekko ugięte, stopa ustawiona bokiem. Powtórz ćwiczenie 10-15 x i wykonaj ćwiczenie na drugą nogę.

Ćwiczenie 4 – wznosy nogi w klęku podpartym

Wykonaj klęk podparty, tułów oparty na przedramionach (kolana i łokcie ugięte pod kątem prostym). Ciało powinno tworzyć linię prostą. Wykonuj wznosy prostej nogi w górę mocno napinając pośladek. Powtórz ćwiczenie 10-15x i wykonaj ćwiczenie na drugą nogę.

Ćwiczenie 5 – unoszenie bioder do góry 

Leżenie tyłem, nogi ugięte, ręce wzdłuż tułowia. Rozluźnij mięśnie szyi, wzrok skieruj w górę. Mocno napnij pośladki i unieś biodra nad podłoże. Wytrzymaj w pozycji, a następnie wolno opuść biodra, nie dotykając podłoża.

Ćwiczenie 6 – unoszenie ugiętej nogi w leżeniu na boku

Leżenie bokiem, nogi mocno ugięte w kolanach pod kątem prostym. Podeprzyj się na przedramieniu, drugą rękę połóż przed sobą. Unieś górną nogę równo nad drugą. Piętę skieruj do góry. Wytrzymaj w pozycji, a następnie wolno opuść nogę, nie dotykając nogi leżącej na podłożu. Powtórz ćwiczenie 10-15 x i wykonaj ćwiczenie na drugim boku.

Pamiętaj zawsze o ćwiczeniach rozciągających. Te ćwiczenia rozciągające muszą być poprzedzone krótką rozgrzewką mięśni, stawów i ścięgien. Prawidłowo przeprowadzony stretching wpływa korzystnie na szybkość i siłę skurczu mięśnia, a także na precyzję ruchu. Ćwiczenia te nie wymagają wysokiej sprawności fizycznej ani specjalnych przyrządów czy przyborów. Mogą być wykonywane w ciągu całego roku przez wszystkich, którym zależy na dobrym zdrowiu oraz samopoczuciu. Łagodnie i harmonijnie przeprowadzone ćwiczenia przyczyniają się do odprężenia psychicznego i chęci podejmowania innych aktywności ruchowych. Dobre rezultaty daje połączenie stretchingu z innymi ćwiczeniami np. siłowymi. Proste ćwiczenia siłowe urozmaicą rozciąganie, które jest statyczną formą ruchu.

Zapraszam do współpracy na konsultacje online Skype.

Napisz do mnie   m.klos@btinternet.com 

 

Twój trener i dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk