Ćwiczenia wzmacniające nogi – Gosia Klos

Ćwiczenia wzmacniające nogi

Ćwiczenia wzmacniające nogi – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg.

Bez mocnych nóg trudno jest angażować się w codzienne czynności, takie jak wchodzenie i wstawanie z krzesła, chodzenie. Ćwiczenia wzmacniające nogi nie wymagają specjalnego sprzętu – możesz ćwiczyć w swoim salonie, oglądając swój ulubiony program lub zamówić u mnie lekcje treningu na kamerce kliknij tutaj. Podobnie jak w przypadku każdej nowej aktywności, skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że ćwiczenia nóg są dla Ciebie bezpieczne.

1.Ćwiczenia na krześle dla Twoich nóg

Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczenia wzmacniające nogi, zacznij od ćwiczeń na krześle. Siadanie zmniejsza nacisk na nogi, a jeśli masz problemy z równowagą, ćwiczenia na krześle mogą być dla Ciebie najbezpieczniejszą alternatywą. Przy każdym z poniższych ćwiczeń usiądź prosto na twardym krześle i wykonaj 10 powtórzeń na każdą nogę. Przytrzymaj każdą pozycję mety przez jedną do dwóch sekund; następnie opuść się z powrotem do pozycji wyjściowej. Wykonaj maksymalnie trzy zestawy po 10 powtórzeń pod rząd.

Marsz: unieś jedno kolano w kierunku sufitu tak wysoko, jak to możliwe, nie odchylając się do tyłu. Ten ruch działa na mięśnie z przodu bioder.
Wyskoki: wyprostuj jedno kolano do końca i napnij mięśnie z przodu uda.
Unoszenie palców u nóg: Trzymając pięty na ziemi, unieś palce w kierunku sufitu. Powinieneś poczuć, jak napinają się mięśnie z przodu goleni.
Unoszenie pięty: Wciśnij palce w ziemię i unieś pięty. Ten ruch napina mięśnie z tyłu łydek.

2.Ćwiczenia na stojąco

Ćwiczenia na stojąco rzucają wyzwanie mięśniom i wzmacniające je. Stań przy ścianie lub innej stabilnej powierzchni, jeśli masz obawy o równowagę.
W każdym z poniższych stań prosto ze stopami rozstawionymi na szerokość barków i wykonaj ruchy 10 razy na każdej nodze, wykonując do trzech serii pod rząd. Przytrzymaj każdą pozycję końcową przez 1 do 2 sekund przed ponownym opuszczeniem.
Unoszenie nóg w czterech kierunkach: Podnieś nogę prosto przed siebie tak daleko, jak to możliwe, utrzymując kolano prosto podczas każdego ruchu. Nie pozwól, aby górna część ciała się pochylała. Powtórz to ćwiczenie, unosząc nogę na bok, do tyłu i w poprzek linii środkowej, przed przeciwną nogą.

Marsz: podnosić po jednym kolanie, aż uda będą ustawione równolegle do podłoża. Za każdym razem zmieniaj nogi, jakbyś maszerował w miejscu.
Loki ścięgniste: Zegnij jedno kolano i spróbuj dotknąć piętą pośladków. Nie pozwól, aby górna część ciała pochylała się do przodu podczas tego ruchu.
Unoszenie pięty i palców: Podnieś pięty, unosząc palce w kierunku sufitu. Następnie wykonaj odwrotny ruch, unosząc palce u stóp. Utrudnij to ćwiczenie, wykonując je na jednej nodze na raz.
Mini-przysiady: pochyl się do przodu w biodrach i odepchnij tyłek do tyłu, jakbyś miał siedzieć na krześle. Zegnij kolana i powoli opuść się. Zatrzymaj się, zanim uda będą równoległe do podłoża. Przytrzymaj przez jedną do dwóch sekund; następnie wstań. Unikaj tego ćwiczenia, jeśli masz problemy z kolanem.

Metamorfoza, odchudzanie, dieta, treningi online, https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Pani Maria ma 62 lat i ze mną ćwiczy już parę miesięcy w domu przy kamerce na Skype. Umawiamy się na godziny poranne przed jej pracą i ćwiczymy ze sprzętem, który kupiła w trakcie współpracy. Kilogramy schodzą, ale najważniesze jest zdrowie i odporność organizmu. Przy astmie i problemach z kręgosłupa, ćwiczenia są dobrane indywidualnie.

Ćwiczenia wzmacniające nogie nie odchudzanie jest najważniejsze tylko zdrowie.

W każdym wieku można ćwiczyć tylko trzeba chcieć. Chcesz być zdrowym i cieszyć się zdrowiem zacznij od 20 minut szybkiego spaceru. I pamiętaj, że ćwiczymy już przez cały czas, a nie na chwilę.

Wiele osób mnie się pyta jak to jest ze współpracą na kamerce i czy jest odpłatne.

1.Włączmy kamerkę i aj widzę wszystko co robisz, pokazuję ćwiczenia i uczę jak je wykonać. Wystarczy telefon lub laptop i już.

2. Nie potrzebujesz na początku żadnego sprzętu. Może być na początek krzesło, ale praca z własnym ciałem też daje popalić.

3.Współpraca ze mną jest odpłatna, gdyż jest to moja praca jak każda inna. Jeśli ty pracujesz i dostajesz wynagrodzenie, to ja mam tak samo.

Wszystkie pakiety możesz kupić tutaj i możesz zapłacić kartą Visa lub Maestro.

Kliknij tutaj po współpracę.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk