Ćwiczenia z małym obciążeniem

ciezary

Ćwiczenia z małym obciążeniem – Trening na siłowni dla kobiet.

Jak każda kobieta chcesz mieć jędrne ciało bez zbędnego cellulitu, ale obawiasz się, że ćwicząc ciężarami urosną ci ogromne mięśnie. Jest to nie możliwe, gdyż fizjologicznego punktu widzenia. Kobieta nie posiada hormonu androgennych, takich jak testosteron, które są odpowiedzialne za budowanie dużych mięśni. Jestem w tym sporcie już ponad 10 lat i startowałam w zawodach Kulturystycznych i Fitness. Te piękne kobiety o dużych muskułach i niskiej tkance tłuszczowej to niestety ogrom pracy i zażywanie sterydów. Tak pisze o tym głośno, bo to prawda. Mogłabym wypisać nazwy różnych sterydów i co one dają, ale nie do tego zmierzam. W przyszłości mam zamiar napisać o tym artykuł.

 Trening siłowy pomaga zredukować tkankę tłuszczową.

Trening siłowy pomaga zredukować tkankę tłuszczową i zwiększyć beztłuszczową masę ciała Zmiany te mogą doprowadzić do nieznacznego wzrostu wagi ciała, ponieważ beztłuszczowa masa mięśniowa waży więcej niż tkanka tłuszczowa. Trening siłowy nie prowadzi do wzrostu obwodów – jedynie wymiary górnej połowy ciała mogą ulec nieznacznemu zwiększeniu, co pozwoli na zachowanie proporcjonalnego wyglądu sylwetki. W innych przypadkach rozmiary ulegną spadkowi. Innymi słowy, jeśli zastąpimy 1 kg tłuszczu na danej partii ciała 1 kg mięśni, to będzie ona mniejsza oraz bardziej gęsta i jędrna (mięśnie mają większą gęstość niż tłuszcz)

Zazwyczaj kobiety pragnące zredukować tkankę tłuszczową i poprawić swój wygląd sięgają po broń w postaci ćwiczeń aerobowych i diety. Niestety diety niskokaloryczne posiadają zły wpływ nie tylko na samopoczucie (rozdrażnienie i in.), lecz również katastrofalnie wpływają na przemianę materii (spowolnienie metabolizmu). Poza tym łatwo też o przetrenowanie aerobowe, co może prowadzić do wystąpienia kontuzji. Wiadomo, że trening siłowy jest absolutnie niezbędny, jeżeli marzy się nam zmiana wyglądu ciała – dzięki rozwinięciu umięśnienia pozwala to na podniesienie spoczynkowej przemiany materii, a także na spalenie dodatkowej ilości kalorii, czego nie dadzą tradycyjnie wykonane aeroby. Dzięki temu o wiele łatwiej jest utracić zbędną tkankę tłuszczową. Jeżeli trening oporowy przeprowadzany jest odpowiednio i konsekwentnie, dochodzi do wzrostu rozmiaru włókien mięśniowych. Jeżeli włókna mięśniowe się powiększają, zużywają one większą ilość energii – co zwiększa metabolizm. Istotne jest to dla kobiet w średnim wieku. Trening siłowy pomagać im unikać związanego z wiekiem spowolnienia przemiany materii, stąd też sekretem utrzymania figury nastolatki w tym wieku jest nie jedzenie mniej, a włączenie w codzienną aktywność treningu siłowego.

Ćwiczenia z małym obciążeniem

Każdy popełnia błędy a zwłaszcza faceci, których ego jest tak wielkie, że trudno mi porównać do czego. Najczęściej mężczyźni podpatrują innych ćwiczących. Jeśli chcesz od początku robić ćwiczenia poprawnie, wybierz siłownię, gdzie na sali mają dyżur trenerzy, którzy są do dyspozycji ćwiczącego. Zapytaj o jedno lub dwa ćwiczenia z hantelkami, a trener na pewno z chęcią pokaże coś ciekawego. Gdy chodzisz na siłownię, gdzie nie ma trenera lepiej ją zmień, bo zależy im tylko na karnetach, a nie na pomocy ludziom.

Pamiętaj małe kroki – wielkie rezultaty. Zacznij oswajać się z hantelkami, gryfami, a Twój trening wejdzie na zupełnie inny poziom. Zacznij od 1-2 ćwiczeń z wolnymi ciężarkami, używając małe obciążenia  jako uzupełnienie treningu, a zobaczysz jak Twoje ciało będzie zmieniać się nie do poznania.

NAPISZ DO MNIE I UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE. RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ I SZYBCIEJ.

WWW.MATALEO.EU

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)

 


Email :
Imię :

Zobacz Video na temat diety i siłowni.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk