Brzuch – Białe sadło

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.19″]

Nazwijmy rzeczy po imieniu białe sadło, które rozszerza się w Twoim brzuchu. I te biało sadło jest największym problemem każdej kobiety. Jestem instruktorem od 16 lat i powiem wam szczerze, ze już nie jedną fałdkę brzucha widziałam i nie jedną fałdkę pokonałam. Jak już wiecie dieta i treningi to podstawa, ale żeby to później to utrzymać ??? To jest wyzwanie…Nie tylko brzuch jest waszym problemem, ale także ramiona, biodra, uda. W tych miejscach bardzo szybko odkłada się białe sadło i może to być spowodowane wieloma czynnikami.  Dla mnie są dwa główne czynniki; hormony i poród.

Hormony kierują naszą przemianą materii. Jest 6 hormonów, które są odpowiedzialne za odkładanie się białego sadła na brzuchu. Może być ich za mało lub za dużo lub całkowicie po za równowagą. Oznacza to, że możesz mieć zaburzenia równowagi hormonalnej związanej z wysokim poziomem insuliny, niskim poziomem hormonu wzrostu, niskim lub wysokim estrogenem, wysokim kortyzolem albo wysokim testosteronem. jest bezpośrednim odbiciem poziomu powyższych hormonów. To one mają bezpośredni wpływa na to, gdzie organizm magazynuje komórki tłuszczowe. Właściwa równowaga hormonalna jest ważniejsza od liczenia kalorii, głodzenia się czy morderczych ćwiczeń. Czasem, wystarczy jedynie doprowadzić je do „normy” aby waga zaczęła spadać, a tkanka tłuszczowa zmniejszać się.

Jeśli tłuszcz odkłada się NA BOCZKACH

Ten tłuszcz zawsze najbardziej mnie irytuje bo „wychodzi” ze spodni, a kiedy wkładam sukienkę, widać go spod bielizny. Tłuszczyk na boczkach, może oznaczać zachwianie równowagi hormonalnej związanej z wysokim poziomem insuliny i zaburzenia równowagi cukru we krwi.Wysoki poziom insuliny i wahania cukru oprócz nadwagi mogą doprowadzić też do cukrzycy.
Dlatego ważne jest, aby doprowadzić do równowagi tych hormonów. Można to zrobić stosując odpowiednie jedzenie.

Jeśli tłuszcz odkłada się NA PUPIE, UDACH, BIODRACH

Oznacza to, że możesz mieć zaburzenia równowagi hormonalnej związanej z wysokim poziomem estrogenów, niskim progesteronem i niskim poziomem hormonu wzrostu. Czy wiesz, że właściwy poziom tych hormonów zależy od odpowiedniej diety i regularnego wysiłku fizycznego?
Zła dieta i brak ruchu są powodują „uśpienie” progesteronu, a to powoduje magazynowanie estrogenów. Ich wysoki poziom zwiększa ryzyko otyłości i przyspiesza odkładanie się tkanki tłuszczowej.

EWA

KLIKNIJ W LINK I DZIAŁAJ!!

>>>JAK WYELIMINOWAĆ PROBLEM TKANKI TŁUSZCZOWEJ Z BRZUCHA, PUPY, UD, BIODER<<<

 

 

 

 

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk