AIMEE MULLINS – SIŁA MARZEŃ

Aimee udowodniła całemu światu, że każde marzenie może się spełnić… jeśli tylko tego chcesz!!

Kiedy przeczytasz w słowniku wyrazów bliskoznacznych – Niepełnosprawna osoba to: kaleka, niezdolna osoba, niesamodzielna, słaba psychicznie….Amiee zaczyna się bardzo denerwować…przecież to nie prawda!!!!legless model Aimee Mullins

Sportsmenka, modelka,aktorka..kobieta, która mocno stąpa po ziemi.  Tak cały świat o niej mówi.

Rodzice nie traktowali Aimee Mullins jakoś inaczej, specjalnie. Chcieli, by wychowywała się normalnie, jak jej dwóch młodszych braci. Dziewczynka chodziła do zwykłej szkoły w rodzinnym mieście Allentown w stanie Pensylwania. Uczestniczyła we wszystkich zajęciach, uprawiała sport, brała udział w zawodach. Nikt się nad nią nie litował, nie użalał. Choć jak sama przyznaje, czasem dzieci potrafiły być dla niej okrutne. Ale Aimee Mullins nigdy nie przeżyła depresji z powodu niepełnosprawności.

Mama od dziecka powtarzała jej, że urodziła się do rzeczy niezwykłych. Rodzice wiedzieli, że Aimee będzie potrafiła stawić czoła wyzwaniom nie gorzej niż inne dzieci. I nie mylili się. Zbierała najlepsze oceny i marzyła o pięknej przyszłości. Sama przyznaje w wywiadach, że bujała w obłokach: „Lubiłam w marzeniach przenosić się w inny świat. Wyobrażałam sobie, że jestem księżniczką. Ale nie taką, którą książę ratuje z wieży, ale taką, która samodzielnie się uwalnia, wskakuje na konia i odjeżdża. Dla mnie marzenia były furtką do nowych pomysłów, które realizowałam”.

Chciała naprawdę zmierzyć się ze swoimi możliwościami, więc w 1995 roku zadzwoniła do profesjonalnego trenera sprinterów Franka Gagliano. Nie owijając w bawełnę, powiedziała mu, że ma obie nogi amputowane pod kolanami i chce wziąć udział w paraolimpiadzie w Atlancie w 1996 roku. Jak postanowiła, tak się stało. Aimee trenowała wiele godzin dziennie, trener wyciskał z niej ostatnie poty. Na paraolimpiadę zamówiła specjalne protezy z włókna węglowo-grafitowego, zaprojektowane na wzór łap geparda. Efekt? Aimee Mullins ustanowiła trzy rekordy świata – w biegu na 100 m (wynik: 17,01 s), 200 m (34,60 s) i w skoku w dal (3,14 m). Prezydent Bill Clinton, który wtedy kibicował zawodnikom, tak zachwycił się Aimee, że zaprosił ją do swojej loży honorowej, by oglądała resztę igrzysk w towarzystwie jego rodziny.

Dla świata mody Aimee Mullins porzuciła sport, ale do dziś pełni ważne funkcje w komitetach paraolimpijskich i organizacjach sportowych. Modę kocha, choć chętnie zrezygnowałaby z niej dla… aktorstwa. Zaczęła nawet dostawać propozycje z Hollywood, ale głównie role niepełnosprawnych dziewczyn, a te odrzucała. W 2002 roku zagrała kobietę geparda w filmie Matthew Barneya „Cremaster”, cztery lata później wcieliła się w postać dziennikarki w „World Trade Center” Olivera Stone’a. A w tamtym roku przyjęła rolę Isis w nowym filmie Barneya „Ancient Evenings” na podstawie powieści Normana Mailera.

– Jestem fanką Bonda, mogłabym zagrać jego dziewczynę – śmieje się Aimee Mullins w rozmowie z „Party”. – Ale moim marzeniem jest rola szekspirowska w teatrze.

”  WALCZ DO KOŃCA, NAWET GDY OD POCZĄTKU STOISZ NA STRACONEJ POZYCJI „

AMIEE-4

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk