Poznaj Najstarszą Metodę na Odchudzanie – Boczki Znikają – ZOBAC
Aby poprawić zdrowie i swą wydolność musisz intensywnie ćwiczyć lub biegać. – tak się ogólnie przyjęło…Nic bardziej mylnego. Truchtanie „SLOW JOGGING” (wolne bieganie) w który nie ma nic skomplikowanego, również poprawi Twoją kondycję i zdrowie.
Czy wiesz, że 40 lat temu pewien pasjonat biegania dokonał odkrycia naukowego i sprawiły, że truchtanie zaczęło w Japonii praktykować setki tysięcy ludzi. Dla czego slow jogging stał się na dalekim wschodzie tak popularny, że pociąga za sobą pasjonatów zdrowego stylu życia, osoby w starszym wieku jak i biegaczy startujących w profesjonalnych biegach, maratonach.
Już w 1978 w Japonii profesor Hiroaki Tanaka, przeprowadził wiele badań, które potwierdziły, że bieganie o niskiej intensywności ma pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję. Profesor Hiroaki porównał zwykły jogging (bieganie) ze slow jogging.
Wyniki były zaskakujące.
Udowodniono, że ilość energii, spalonych kalorii, nie różni się znacznie pomiędzy slow jogging’iem (truchtaniem), a normalnym biegiem…
70% wynosi wydolność tlenowa dla tradycyjnego biegu…50% zaś wynosi dla „slow jogging”, -zaskakujące?
Zaskakującym okazało się też to, o czym wspomniałem wcześniej; ilość spalonych kalorii, nie różni się pomiędzy slow jogging’iem, (truchtaniem) a normalnym biegiem…
Prawdopodobieństwo przerwania biegania z powodu zadyszki (niedobór tlenu), jest większe w przypadku biegania. Podczas truchtania (slow jogging) wystąpienie zmęczenia i lub zadyszki jeśli w ogóle, to wystąpi znacznie później niż podczas joggingu…
Regularnie biegając, spowodujemy wzrost pozytywnego cholesterolu jak i obniżenie ciśnienia. Porównując jogging i slow jogging, osiągniemy podobny efekt prozdrowotny…
Mniejsze narażenie na kontuzję, podobne zapotrzebowanie kaloryczne, prozdrowotność, przemawiają za „slow jogging’iem”. Rewelacją okazało się również to, iż profesor Hiroaki Tanaka, stosując swoją autorską metodę slow joggig’u, przygotował się do maratonu, który ukończył z czasem 2h 38min 50sek. Był to jego pierwszy maraton, w wieku 50 lat.
Dzięki tak znakomitemu wynikowi, profesorem i jego metodą, zainteresował Japoński Związek Lekkoatletyczny. Opatentowaną przez profesora metodę stosują wysoko japońscy biegacze, poprawiając swoje wynik.
Ostatnimi czasy wykonano badania. Badania te dowiodły, iż chorzy na nadciśnienie, ogólnie mający problemy z chorobami sercowymi, regularnie truchtając (slow jogging), i przyjmując lekarstwa, mają lepszy stan zdrowia od chorych przyjmujący takie same zapisane medykamenty bez aktywności fizycznej. W zasadzie nic nadzwyczajnego, poza tym, że jedyną aktywnością pierwszej grupy był slow jogging.
Aktywnością fizyczną dla wszystkich może być slow jogging. Dla osób w starszym wieku, kiedy kondycja już nie jest tak. Osoby otyłe odnajdą w slow jogging receptę na otyłość i inne problemy zdrowotne. Osoby z obydwu grup mający duże problemy z kondycją, wskazane jest by zaczęły od spacerów, stopniowo „przechodząc” do truchtania.
Jeśli aktywność dla wszystkich, to nie możemy pominąć wprawionych biegaczy lub wyczynowców, dla których slow jogging będzie bardzo dobrym urozmaiceniem treningu, który przyczyni się do poprawy wyników.
Cztery zasady slow jogging’u, które poprawią jego skuteczność i technikę:
1.Biegajmy z lekko otwartymi ustami, oddychając naturalnie. Nie skupiajmy się na oddychaniu przez nos, ogranicza to naszą wydolność…
2.Podczas biegu ważnym jest by lądować stopą na śródstopiu (istotnym jest stosowanie dobrego obuwia). Nie zaczynamy kolejnych kroków od pięty…
3.Biegając, wypnij klatkę piersiową do przodu, nie garb się! Podbródek unieś wysoko, ku górze. Bądź dumna z tego że biegasz, a przede wszystkim zachowaj wyprostowaną sylwetkę. Często osoby biegają zgarbione, wpatrując się w drogę przed sobą -nigdy tak nie rób!!!
4.I najważniejsze!!! Biegaj z uśmiechem. Niech bieganie przynosi Ci radość!!!
Truchtaj 30 minut dziennie! Zacząć możesz od dwóch razy w tygodniu. 30 minut możesz rozłożyć na trzy etapy, 3 x 10 min z przerwami na kilka prostych ćwiczeń lub po prostu spacer ( nie dłużej niż 1-2 min).
Biegać można na obiektach zamkniętych, kiedy pogoda nie sprzyja. Truchtać można i w deszczu czy na śniegu.
Profesor Tanaka zwrócił uwagę na to, że bieganie z zakrętami zwiększa zapotrzebowanie energetyczne. Po prostu spalamy więcej kalorii!!! Biegać można w parku jak i na placu zabaw wokół piaskownicy.
Truchtać możesz we własnym ogródku, w lesie, dookoła bloku (na początku sąsiedzi będą patrzeć z ironią, potem będą zazdrościć).