9 produktów które tylko udają zdrowe – Poznaj Prawdę – Gosia Klos

Płatki owsiane i jej zalety

9 produktów które tylko udają zdrowe – Poznaj Prawdę – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Trudno jest jeść w 100% zdrowo, ale zwykle chcemy mieć pewność, że produkt przyniesie korzyści naszemu organizmowi. Jak się okazuje, istnieje żywność, którą wielu z nas na próżno uważa za zdrową.

Dziś napiszę jakie to są produkty abyś miała przedstawiony pełen obraz, który pokaże ci jakich produktów unikać.

1.Bananowe chipsy. Ich zaletą jest to, że zawierają prawie to samo co banany: błonnik pokarmowy, żelazo, potas i magnez. Jednak producenci dodają wzmacniacze smaku i cukier do chipsów bananowych i często je smażą.

Jak wymienić: domowe chipsy bananowe pieczone w piekarniku.

Bananowy chpisy

2.Chrupkie pieczywo. Istnieje wiele odmian pieczywa chrupkiego. Często można spotkać przekąski wyglądające jak pieczywo chrupkie, które zawierają szkodliwe oleje.

Jak wymienić: po prostu uważnie przeczytaj skład. Nie powinno być drożdży, modyfikowanej skrobi, konserwantów, barwników ani przeciwutleniaczy. Najlepsze pieczywo chrupkie wyrabia się z pełnego ziarna lub grubej mąki pełnoziarnistej.

Chrupkie pieczywo

3.Żywność bezglutenowa. Gluten nie dla wszystkich jest zdrowy. Jest niebezpieczny tylko dla osób z nietolerancją glutenu, które stanowią zaledwie 1% populacji na Ziemi. Nikt inny nie powinien unikać tych białek bez konsultacji z lekarzem. Żywność bezglutenowa zawiera dużo rafinowanych dodatków, przez co jest tylko bardziej szkodliwa.

Jak wymienić: zwykły chleb. Nie jedz go za dużo, ale też nie bój się tego.

4.Owoce suszone i kandyzowane. Suszone owoce same w sobie są zdrowe, ale aby chronić je przed pleśnią i zachować ich kolor, są traktowane fungicydami i dwutlenkiem siarki. Jeśli chodzi o owoce kandyzowane, ich korzyść jest jeszcze mniejsza ze względu na ogromną ilość cukru.

Jak wymienić: spróbuj suszyć owoce w domu – nie jest to takie trudne, ale jest o wiele zdrowsze.

Suszone owoce

5.Ser topiony. Oprócz tego, że ser topiony zawiera wiele złych dodatków, zawiera on ogromną ilość sodu. Na przykład kanapka z 3 plastrami topionego sera pokryje 2/3 dziennego zapotrzebowania na ten element.

Jak wymienić: różnego rodzaju sery wysokiej jakości, twarożek solony.

Sety topione

6.Owoce i warzywa w puszkach. Producenci dodają do warzyw w puszkach sos barbecue, ocet i inne rzeczy, które nie są zdrowe. Na przykład,  puszka fasoli zawiera około 3 łyżek cukru niż świeże produkty.

Jak wymienić: wybierz wysokiej jakości świeże warzywa w puszkach bez soli, cukru i konserwantów lub możesz je samodzielnie wybrać na takargach.

Warzywa i owoce w puszkach

7.Warzywa skrobiowe.Kukurydza, gruszki, ziemniaki, dynia i bataty zawierają mniej błonnika, witamin i minerałów niż inne warzywa i owoce, ale ich kaloryczność jest wyższa.

Nie oznacza to, że nie powinnaś odmawiać tych warzyw – po prostu nie zaleca się jedzenia ich dużej ilości, jeśli trzymasz się diety. Wybieraj warzywa nieskrobiowe (wszystkie chrupiące, soczyste i zielone), zwłaszcza jeśli jesz po godzinie 18:00.

Warzywa i owoce

8.Jogurty ze sklepu zawierają dużo cukru i mało białka. Ponadto nie trzeba ich żuć, co stwarza wrażenie, że jesz coś lekkiego.

Jak wymienić: wybieraj jogurty z niską zawartością cukru (mniej niż 10 g na porcję) i wysokobiałkowym (około 6 g na porcję). Możesz także kupić greckie jogurty i samodzielnie dodać owoce.

Jogurty

 

9.Płatki owsiane błyskawiczne. Wszyscy wiedzą, że płatki owsiane są zdrowe, ale niewiele osób wie, że płatki, które wystarczy gotować tylko przez 2-3 minuty,  są naprawdę korzystne.

Im mniejsze płatki, tym więcej zostały przetworzone i tym wyższy ich indeks glikemiczny, więc przyniosą dodatkowe kalorie. I oczywiście błyskawiczne płatki owsiane z dodatkami i słodzikami są jeszcze gorsze.

Jak wymienić: wybierz gruboziarnisty owies. Gotowanie zajmuje więcej czasu, ale dadzą ci wszystko, czego oczekiwałaś od prawdziwej owsianki.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk