7 łatwych sposobów na usunięcie zmarszczek na dekolcie

zmarszczki na dekolcie

7 łatwych sposobów na usunięcie zmarszczek na dekolcie. Twoja skóra w klatce piersiowej jest tak wrażliwa jak skóra twarzy, ale założę się, że wiele kobiet zwykle nie przywiązuje do niej tak dużej uwagi. Nie traktujemy priorytetowo nawodnienia i pozostawiamy obszar narażony na działanie silnych chemikaliów i promieni słonecznych, co pozwala na pojawienie się przedwczesnych zmarszczek. Na szczęście dla nas istnieją proste sposoby na uniknięcie, a w niektórych przypadkach odwrócenie tego.

Chciałabym Ci  przekazać kilka prostych sposobów leczenia zmarszczek, które nie wymagają dużego wysiłku.

1. Przemyśl nawyk spania na plecach.

Spanie na boku lub odpoczynek na brzuchu może powodować fałdowanie skóry, co jest jednym z powodów, dla których możesz rozwinąć zmarszczki. Aby tego uniknąć, śpij na plecach i stań się nawykiem. Możesz trenować siebie, umieszczając pod kolanami poduszkę, aby utrzymać się w tej samej pozycji, lub kładąc 2 poduszki po obu stronach ciała. Dodatkowo zyskujesz dużą premię: dzięki tej sztuczce unikniesz również obwisłych piersi!

2. Odpręż się za pomocą domowej „maski” na piersi

Zrelaksuj się i uspokój, gdy uzyskasz natychmiastowe odmłodzenie klatki piersiowej za pomocą prostej „maski Aloe Vera”. Wytnij jeden gruby liść aloesu, usuń otaczającą go skórę i nałóż wewnętrzny żel na klatkę piersiową przez 20 minut. Aloes uszczelnia naturalną wilgotność skóry, dzięki czemu nie odwadnia się i nie pęka. Zabieg ten zapobiegnie tworzeniu się zmarszczek i rozjaśni skórę.

3. Nie pozwól, aby gorąca woda nie leciała  bezpośrednio na twoją klatkę piersiową pod prysznicem.

To zły pomysł, ponieważ wysokie temperatury wody zmywają naturalne oleje skóry, pozostawiając ją suchą i ułatwiającą pojawianie się zmarszczek. Robienie tego bezpośrednio na skórze klatki piersiowej tylko przyspieszy ten proces. Zamiast tego pozwól, aby strumienie padały naturalnie z prysznica na głowę, ramiona, plecy itp.

4. Ćwicz swoje piersi, aby wzmocnić mięśnie kilkoma pompkami.

Kliknij tutaj po współprace!

Jeśli mięśnie klatki piersiowej są wysportowane, skóra jest mniej podatna na zwiotczenie i staje się ofiarą grawitacji. Napnij mięśnie i skórę wykonując prosty trening. Możesz zrobić 20 pompek dziennie przed wzięciem prysznica i pozwolić temu niewielkiemu treningowi pomóc ci przeciwdziałać procesowi starzenia się na klatce piersiowej.

5. Noś swój aktualny rozmiar stanika, aby zminimalizować fałdowanie skóry i powstawanie zmarszczek.

Jeśli twoje piersi spoczywają w prawidłowej naturalnej pozycji z podtrzymującym stanikiem, twój dekolt nie będzie cierpieć z powodu przyciągania grawitacyjnego. Zminimalizujesz także tarcie na skórze. Oznacza to gładszą skórę i mniej widoczne zmarszczki.

6. Daj swojej skórze dar tlenu, masując klatkę piersiową.

Masaż klatki piersiowej stymuluje przepływ krwi do okolicy, wypełniając skórę tlenem i zapobiegając pokazaniu się procesu starzenia. Nałóż krem nawilżający na palce, przesuń je po klatce piersiowej i delikatnie wykonuj okrężnymi ruchami. Skoncentruj się na klatce piersiowej i wokół piersi. To świetny sposób na poświęcenie mi czasu, relaks i utrzymanie zdrowia skóry.

7. Nie zaniedbuj dekoltu podczas stosowania ochrony przeciwsłonecznej.

Zbyt dużo słońca pozwala promieniom UV i UVB wniknąć głęboko w skórę. To szybko uszkadza skórę na klatce piersiowej, ponieważ jest bardzo wrażliwa, a zatem przyspiesza pojawianie się zmarszczek. Aby temu zapobiec, stosuj krem przeciwsłoneczny codziennie z SPF wyższym niż 30, tak jak na twarzy.

Czy masz jakieś stare rodzinne tajemnice dotyczące leczenia zmarszczek klatki piersiowej, którymi chcesz się podzielić ze światem? Zrób to w sekcji komentarzy!

Już niedługo będziesz miała fantastyczny dostęp do platformy Akademia Kocham Fitness z wieloma moimi treningami na brzuch, uda i pośladki i odchudzanie, przepisy, e-booki, live video i wiele więcej fantastycznych i przydatnych informacji, tak abyś mogła schudnąć w miesiąc 5 kg i do lata cieszyć się super formą i to tylko za 1 zł czyli jak za darmo. Oferta będzie trwała bardzo krótko, więc obserwuj mój profil.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk