6 sprawdzonych sposobów usuwania tłuszczu z Brzucha

brzuch

6 sprawdzonych sposobów usuwania tłuszczu z Brzucha. Fałdy na brzuchu nie tylko wyglądają źle, ale mogą prowadzić do cukrzycy i chorób serca. Dlatego musisz się ich pozbyć tak szybko, jak to możliwe. Aby dowiedzieć się, czy masz problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, zmierz centymetrowy pas wokół talii.

Jeśli jesteś mężczyzną, wynik nie powinien przekraczać 102 cm, jeśli jesteś kobietą – 88 cm. Ci, którzy mają większą figurę, muszą pilnie zrobić coś, aby pozbyć się tego upartego tłuszczu wokół talii. Sprawdź mój 6 sprawdzonych sposobów na usunięcie tłuszczu z brzucha i zapomnij o tym problemie raz na zawsze!

# 1. Nie jedz cukru i unikaj słodzonych napojów

Rafinowany cukier niekorzystnie wpływa na metabolizm. Sacharoza jest podzielona w organizmie na glukozę i fruktozę. Jeśli zjesz dużo cukru, fruktoza przedostaje się do wątroby w nadmiernych ilościach, a następnie organ przetwarza ją w tłuszcz. I według badań jest on przechowywany w okolicy talii.

Gorzej niż cukier pod tym względem, tylko płynny cukier. Napoje słodkie nie są rejestrowane przez mózg jak ciasto lub słodycze, więc osoba może je pić w nieograniczonych ilościach. Jednak mają one znaczący wpływ na ogólne spożycie kalorii. W rzeczywistości, słodzone napoje zwiększają ryzyko otyłości u dzieci o 60%.

Dlatego pierwszym krokiem do płaskiego żołądka jest zmiana diety. Unikaj słodzonych napojów, pakowanych soków, a także słodzonych napojów sportowych. Wymień napoje cukrowe na owoce.

# 2. Zjedz więcej białka

Białko jest najważniejszym makroelementem do utraty wagi. Zmniejsza głód żywności, przyspiesza metabolizm o 80-100 kcal dziennie i pomaga zmniejszyć o 441 kcal. Białko pomaga nie tylko schudnąć, ale także nie rekrutuje go po powrocie do zwykłej diety.

Badania pokazują, że ludzie, którzy jedzą więcej białka mają dużo mniej tłuszczu na żołądku czy wątrobie. Eksperymenty potwierdzają również zmniejszenie ryzyka powiększenia brzucha w ciągu najbliższych pięciu lat.

Aby uzyskać pożądany efekt, zwiększ ilość białka w diecie do 25-30%. Możesz to zrobić za pomocą jaj, ryb, owoców morza, fasoli, orzechów, mięsa i produktów mlecznych. Dodatkową korzyścią jest gotowanie na oleju kokosowym, pomaga również w walce z tłuszczem z brzucha.

# 3. Zmniejsz węglowodany w swojej diecie

Diety niskowęglowodanowe okazały się bardziej skuteczne niż diety o niskiej zawartości tłuszczu. Dodatkowym efektem diety niskowęglowodanowej jest szybkie wydalanie wody z organizmu. Dlatego wynik na skali będzie widoczny za dwa dni.

Aby zrzucić kilka kilogramów, wystarczy porzucić wyrafinowane węglowodany. Jeśli chcesz szybko schudnąć, zmniejsz dzienną dawkę węglowodanów do 50 gramów dziennie. Doprowadzi to do stanu ketozy, gdy organizm zużywa tłuszcze jako energię.

# 4. Jedz pokarmy bogate w błonnik

Błonnik pomaga w  utraty wagi, zwłaszcza w przypadku włókien rozpuszczalnych. Chłoną wodę i tworzą szczelny żel, który zatrzymuje się w jelicie. W rezultacie ruch pokarmu przez przewód pokarmowy spowalnia, co daje dłuższe uczucie sytości i zmniejsza apetyt.

Jedno z badań wykazało, że 14 gramów błonnika dziennie zmniejsza spożycie kalorii o 10% i prowadzi do utraty 6 funtów przez cztery miesiące. W innym doświadczeniu zastosowanie 10 gramów rozpuszczalnego błonnika dziennie spowodowało spadek tłuszczu w jamie brzusznej o 3,7%.

Dlatego jedz więcej warzyw, owoców, roślin strączkowych, niektórych zbóż, na przykład płatki owsiane.

# 5. Ćwiczenia

Ćwiczenia są ważne nie tylko dla kontroli wagi, ale dla zdrowia. Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z brzucha, zwróć uwagę nie tylko na ćwiczenia mięśni brzucha. Badania potwierdzają, że nie ma miejscowego spalania tłuszczu, brzuszki nie wpływają na objętość brzucha.

W rzeczywistości chodzenie, bieganie, pływanie i inne ćwiczenia z hantlami skutecznie zwalczają tłuszcz na całym ciele. Pomagają również zapobiegać przyrostowi masy ciała w przyszłości. Ponadto ćwiczenia zmniejszają stan zapalny, poziom cukru we krwi i minimalizują zaburzenia metaboliczne.

# 6. Śledzić,to co jesz

Wiele osób nie ma pojęcia, co i ile jedzą, i mają tendencję do niedoszacowania lub przeceniania ogólnej zawartości kalorycznej diety i zawartości zawartych w niej makroelementów. Aby zmienić tę sytuację, musisz zważyć wszystkie produkty.

Jeśli nie mierzysz porcji i nie piszesz liczby kalorii, białek, tłuszczów, węglowodanów, to po prostu nie możesz zwiększyć spożycia białka do 25-30% całkowitej wartości kalorycznej. Wszystko, czego potrzebujesz, aby kontrolować dietę, to waga kuchenna, aplikacja do ustalania wyników i prosta formuła obliczania kalorii w złożonych potrawach.

Kalkulator Kalorii Kliknij Tutaj.

Twoje zdrowie jest cenną rzeczą; opiekuj się swoim ciałem i umysłem, aby móc żyć pełnią życia – pamiętaj, że masz tylko jedno!

Podziel się tym artykułem ze znajomymi i rodziną i daj mi znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

Trening i dieta opracowana indywidualnie znajdziesz tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk