6 problemów menstruacyjnych – nie ignoruj ich

6 problemów menstruacyjnych

6 problemów menstruacyjnych – nie ignoruj ich. Kobiety prowadzą bardzo szybkie i pełne wyzwań życie, które utrzymuje je wystarczająco długo, aby nie zauważyły subtelnych zmian i problemów w ich ciałach. Problemy związane z miesiączką często rozwijają się z niezbyt zdrowych wyborów stylu życia, które kobiety muszą podejmować lub za pośrednictwem nośników genetycznych.

Kliknij Tutaj po współpracę i ciesz się życiem.

Pomijanie cyklu jest jednym z pierwszych sygnałów, które wiele kobiet ignoruje, ponieważ nie jest to takie niebezpieczne, ale przedłużające się znaki lub powtarzające się problemy mogą wskazywać na większą czerwoną flagę, której nie należy ignorować.

Oto kilka znaków, na które możesz zwrócić uwagę w swoim codziennym życiu, aby pomóc ci zidentyfikować problemy związane z miesiączką, których nie powinieneś ignorować.

1.Zmiany hormonalne przed cyklem

Zanim zacznie się cykl menstruacyjny, twoje ciało przechodzi kilka wzlotów i upadków hormonalnych, które mogą wywołać pewne warunki fizyczne, takie jak astma, cukrzyca, depresja itp. Te warunki mogą czasami pogorszyć się w okresie cyklu. Jeśli napotkasz podobny problem, zwróć się do swojego ginekologa po leki lub leki, które pomogą ci poczuć się lepiej.

2.Zaburzenia dysmorficzne przedmiesiączkowe

Przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne (PMDD) jest przesadną postacią zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Ekstremalne wahania nastroju, nagła zmiana apetytu, problemy z gniewem, lęk i depresja są znakami, że powinnaś skontaktować się z lekarzem, aby uzyskać techniki i jeśli to konieczne, leki, które pomogą ci poradzić sobie z tymi problemami. Zazwyczaj lekarze przepisują leki przeciwdepresyjne, ale nigdy nie przyjmują ich bez konsultacji.

3.Ciężkie krwawienie lub przedłużone cykle

Większość kobiet doświadcza dużego przepływu w pierwszych lub drugich dniach, ale czasami przepływ nie zmniejsza się nawet po piątym lub szóstym dniu. Cykl wydłuża się, pozostawiając ciało w dyskomfortie. Zdarza się to często z powodu obecności torbieli w ścianach macicy. Utrata tak dużej ilości krwi z organizmu powoduje niedokrwistość, która wymaga natychmiastowej konsultacji lekarskiej.

4.Nieregularne krwawienie

Nieprawidłowe krwawienie między dwoma cyklami menstruacyjnymi może być spowodowane przez mięśniaki, torbiele, komórki przedrakowe i tak dalej. Czasami może to również wynikać z przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli spotkasz podobny problem.

5.Bolesne lub nagłe skurcze

Czasami podczas cyklu może wystąpić ogromny ból i skurcze w podbrzuszu. Ten ból jest często diagnozowany jako wynik endometriozy. Endometrioza to wzrost komórek macicy z zewnętrznych ścian macicy, powodujący dużo bólu podczas krwawienia. Ból ten można złagodzić za pomocą niektórych tabletek lub umieszczając worek z gorącą wodą na obszarze macicy, jeśli ból jest bardziej tolerowany.

6.Pomijane cykli miesiączkowych

Cykl menstruacyjny jest nieobecny w czasie ciąży, ale jeśli jesteś pewna, że nie jesteś w ciąży, to pomijane cykle mogą wskazywać na problemy tak poważne, jak tarczyca, policystyczny jajnik i / lub przedwczesna menopauza, lub problem, który wydaje się nieistotny jako prowadzenie niezdrowego życia  lub obie. Pomijane cykle miesiączkowe nie powinny być w ogóle lekceważone i należy natychmiast udać się do ginekologa w przypadku wystąpienia podobnego problemu. Te pominięte cykle mogą spowodować nietypowy wzrost komórek, który może stać się rakowy.

Poza tymi sześcioma jaskrawymi znakami istnieje o wiele bardziej subtelny sposób, w jaki twoje ciało może sugerować problemy. Regularne wizyty u ginekologa powinny być zaplanowane bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęta. Problemy menstruacyjne można rozwiązać, prowadząc zdrowsze życie i przyjmując regularne ćwicząc.

Kliknij Tutaj po współpracę i ciesz się życiem.

Więc idź dalej i zacznij żyć zdrowo; być bardziej świadomym swojego ciała.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk