5 Produktów które pomagają oczyścić Brzuch – Detox

Oczyść brzuch - DETOX

5 Produktów które pomagają oczyścić Brzuch – Detox. Większość z nas żyje w szybkim tempie. Zawsze jesteśmy w jakimś pośpiechu, a dzięki temu nie mamy czasu, aby oglądać na naszej diecie. Chodzi o to, że musimy przestrzegać zdrowej i zrównoważonej diety, ale możemy tego uniknąć w niektóre dni, kiedy jesteśmy w wielkim pośpiechu.

Ale nawet w tym przypadku istnieje rozwiązanie. Powinniście wiedzieć, że jest trochę jedzenia, które trzeba włączyć do swojej diety po dniu w którym oszukiwaliście. Te pokarmy pomogą oczyścić organizm z toksyn i naturalnie go oczyścić.  Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, o jakich produktach spożywczych mówię.

KLIKNIJ TITAJ PO PLAN DIETETYCZNY

Lista zdrowych pokarmów, które pomagają Ci oczyścić z toksyn z Brzucha!

# 1 Zielone

Powinnaś wiedzieć, że liściaste warzywa dostarczają twojemu układowi trawiennemu detoksykującego zastrzyku chlorofilu. Ta roślina może łączyć się z wolnymi rodnikami i toksynami i przekształcać je w neutralne materiały. Pomaga ją także w czyszczeniu metali ciężkich, które mogą gromadzić się w twoim ciele. Ponadto chlorofil ma właściwości przeciwzapalne, które alkalizują organizm, aby pomóc w wyeliminowaniu kwasowości płynów ustrojowych.

Wskazówka – upewnij się, że Twoja kuchnia jest zawsze pełna organicznych ciemnych zielonych liści, takich jak szpinak i kapusta. Możesz dodać pszenicę do soków i koktajli. Możesz upiec jarmuż oliwą z oliwek i zrobić zupę szpinakową.

# 2 Jogurt

Jak już wiesz, jogurt jest bogaty w probiotyki. Zapewniają zdrowe bakterie, aby wzmocnić naturalną florę toru, wzmocnić reakcje immunologiczne organizmu i pomóc w trawieniu. Jogurt dostarcza dobrych bakterii do jelita i pomaga wyeliminować toksyny i rozpalić trawienie.

Wskazówka – powinnaś unikać jogurtów, które mają etykietę „niskotłuszczową” i „beztłuszczową”. Dlaczego? Ponieważ mają dużo cukru. To, co musisz zrobić, to wybrać jogurty z aktywnymi i żywymi kulturami.

# 3 Ogórki

Czy wiesz, że ogórki są naprawdę dobre dla ciebie. Detoksykują organizm, ponieważ oczyszczają wątrobę i wspomagają przewód pokarmowy. Ogórki są naturalnym pokarmem moczopędnym; pomagają ciału wytwarzać więcej moczu w celu wypłukania odpadów i toksyn z wnętrzności i krwi. Ogórki pomagają utrzymać nawodnienie.

Wskazówka – Ogórki zmniejszają nieprzyjemne zatrzymywanie wody i wzdęcia. Tak więc, po nocy alkoholu i słonych potraw, najlepiej byłoby mieć kilka ogórków, je zmiksować i wypić.

# 4 Zielona herbata lub mniszka lekarskiego

Powinnaś wiedzieć, że herbata mniszka pomaga Twojej wątrobie, filtrując i odciągając odpady i toksyny z krwiobiegu. Z drugiej strony zielona herbata jest bogata w przeciwutleniacze. Zawiera kofeinę, która ma działanie moczopędne. Pomaga złagodzić wzdęcia poprzez przeciwdziałanie zatrzymywaniu wody. Zielona herbata to energetyzujący napój, pamiętaj, że kiedy czujesz się zmęczona to napij się herbaty.

Wskazówka –  te herbatki są idealne na mroźne zimowe dni, dzięki którym będziesz zdrowa i ogrzana.

# Buraki

Burak zawiera betainę (przeciwutleniacz), wapń i żelazo. Powinieneś wiedzieć, że betaina regeneruje i naprawia komórki w wątrobie i poprawia ich strukturę. Wątroba odgrywa dużą rolę, ponieważ chroni organizm przed różnymi toksynami.

Wskazówka – możesz ją zetrzeć i jeść surową jak i w sałatce. Można też gotować lub zrobić na parze. Inne smaczne opcje jako dodatek to pieczenie. Możesz też zrobić smoothie z buraków, który jest obecnie bardzo popularny.

KLIKNIJ TITAJ PO PLAN DIETETYCZNY

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk