10 Sposobów na zmniejszenie Tkanki Tłuszczowej

brzuch i 10 sposobów na brzuch, 3 miesiące metamorfoza

10 Sposobów na zmniejszenie Tkanki Tłuszczowej. Czy kiedykolwiek wrócę do formy? Kiedy będę mogła nosić ubrania przed ciążą? Nadal wyglądam na ciężarną. Opony wokół mojego brzucha wyglądają tak okropnie! Co powinnam zrobić, aby zmniejszyć wagę po ciąży? To są to pytania, które otaczają twój umysł każdego dnia po porodzie? Cóż, czytaj dalej.

Sposoby zmniejszenia tkanki tłuszczowej po ciąży

1. Karmienie piersią

To może być zaskoczeniem dla większości mam, ale karmienie piersią pomaga w utracie tłuszczu z brzucha. Przez 6 miesięcy karmiłam wyłącznie mojego syna zgodnie z zaleceniami mojego pediatry i uwierz mi, to było równie korzystne dla nas obu. Badania wykazały, że karmienie piersią pomaga stracić około 500 kalorii dziennie i to bardzo dużo! Więc mamusie, nie czekajcie, zacznijcie karmienie piersią jak najwcześniej, a karmienie piersią będzie kontynuowane przez rok lub dłużej.

2. Małe i częste posiłki

Większość indyjskich gospodarstw domowych ma zwyczaj jedzenia 3 głównych posiłków dziennie. Zamiast tego, należy robić 5-6 małych posiłków w regularnych odstępach czasu. Dla mnie bóle głodowe mojej córki działały jak alarmy posiłkowe. Kiedyś karmiłem ją posiłkami i okazało się, że czerpie maksimum pożywienia z każdej paszy! Ponownie sytuacja korzystna dla wszystkich.

 3. Ćwiczenie

Po wyleczeniu szwów powinnaś zacząć regularnie ćwiczyć. Kobiety, które miały  cc, mogą zacząć ćwiczyć po 6-8 tygodniach. Przyłączenie się do siłowni może wydawać się najłatwiejszym rozwiązaniem, ale skakanie, jazda na rowerze, pływanie i chodzenie są lepszymi opcjami. Wczesny poranny trening lub może zdziałać cuda, aby nadać ton twojemu ciału. Joga pomaga tonizować całe ciało, a także podnosi nastrój. Oto kilka ćwiczeń, które możesz rozpocząć po 6-8 tygodniach dostawy:

Napisz do. mnie po taki trening personalny kliknij tutaj.

4. Pij dużo wody

Pij wodę, kiedy jesteś spragniona i upewnij się, że twoje ciało jest nawodnione. Woda nie tylko pomaga wypłukać wszystkie toksyny z organizmu, ale także sprawia, że ​​czujesz się pełny, więc nie pozwalasz sobie na niepotrzebne przekąski. Trzymaj butelkę wody pod ręką i jeśli to możliwe, spróbuj wypić ciepłą wodę. Pomaga zwiększyć tempo przemiany materii w organizmie. Po prostu upewnij się, że pijesz wodę co najmniej pół godziny przed jakimkolwiek posiłkiem, ponieważ  hamuje to Twój głód.

5. Unikaj przetworzonej żywności

Jedz zdrową i zrównoważoną dietę i unikaj jedzenia śmieci i przetworzonej żywności, ponieważ dostarczają one tylko puste kalorie do organizmu. Użyj pieczywa pełnoziarnistego zamiast białego chleba. Oferta na hamburgery, kanapki i inne produkty piekarnicze. Uwierz mi, nie mają absolutnie żadnej wartości odżywczej; tylko kalorie! Do chrupania można mieć różne rodzaje mieszanek nasion i orzechów, sałatki, soki, koktajle.

 6. Ogranicz cukier

Powstrzymaj się od jedzenia cukierków, słodyczy, czekoladek i ciasteczek. Trzymaj się z dala od napojów gazowanych, kabaczek i innych słodkich napojów. Zamiast tego jedz rodzynki lub daktyle, kiedy chcesz czegoś słodkiego. Mają naturalny cukier. Kiedy chcesz coś wypić, najlepiej pić wodę. Nic nie może lepiej ugasić pragnienia niż woda!

7. Masaż poporodowy

Masaż poporodowy bardzo pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej. Przyspiesza również metabolizm organizmu, nawilża skórę i uelastycznia.

8. Ustal realistyczne cele

Bardzo ważne jest, aby wyznaczyć sobie cele, aby być zmotywowanym, ale upewnij się, że wyznaczasz rozsądne cele. Nierealistyczne cele, które nie są osiągalne, mogą sprawić, że poczujesz się zniechęcona i możesz stracić chęci do walki z otyłością. Zyskanie czasu i wysiłku zajmuje mniej czasu niż utrata wagi.

 9. Pas brzucha

Pas ciążowy lub pas brzuszny jest bardzo przydatny w zapobieganiu wybrzuszenia brzucha. Na rynku dostępne są różne pasy poporodowe, które zapewniają wsparcie, którego potrzebujesz. Pomagają macicy wrócić do formy i zmniejszyć brzuch.

10. Unikaj stresu

Z nowym zestawem obowiązków możesz czuć się przytłoczony, ale staraj się unikać stresu. Bądź pozytywny i szczęśliwy. Stres powoduje, że organizm uwalnia hormon stresu – kortyzol, który wywołuje, głód, zmęczenie, a ostatecznie przybiera na wadze. Staraj się spać jak najwięcej, ponieważ pomaga organizmowi odmłodzić, a także spala kalorie!

Czy zastępujesz te produkty żywnościowe zdrowszymi alternatywami? Daj nam znać w komentarzach.

Sukces ma wiele ojców i wiele matek. Musisz wierzyć w ten cel i on nie bierze się ze szczęścia. On bierze się od porażki do porażki, aż osiągniesz swój cel. Życie jet piękne i trzeba być pozytywnej myśli.  Jeśli nie wiesz jak trenować to zapraszam do współpracy na treningi online Skype. Razem możemy dużo, motywacja i wycisk jest Gratis. Kliknij Tutaj!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk