10 produktywnych zmian, które Twoje ciało robi ćwicząc – będziesz chciała zacząć już teraz!

Trening i 10 zmian podczas ćwiczeń

10 produktywnych zmian, które Twoje ciało robi ćwicząc – będziesz chciała zacząć już teraz!

Od 20 lat powtarzam, że ćwiczenia dają nam drugie życie czy to w chorobie czy w zdrowiu. Zmienia się ciało, zmienia się nastawienie i zmienia się całe twoje życie na lepsze. Prowadzę panie od 20 lat i wiedzę różnice jakie maja po 3 miesiącach takiego treningu w domu online na kamerce. Kliknij tutaj po taki trening.

Jest kilka rzeczy w twoim życiu, które zmieniają się po rozpoczęciu ćwiczeń. Musisz nauczyć się dopasowywać regularne treningi do swojego harmonogramu czy twojej choroby, wieku a nawet nastawienia. Musisz dostosować taktykę motywacyjną, aby znaleźć to, co Ci pomoże. Jeśli jesteś kimś, od dłuższego czasu nie trenujesz, oto co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz.

Oprócz tych zmian stylu życia, twoje ciało też się zmieni. Twoje ciało może się nie zmienić w sposobie myślenia. Na przykład nigdy nie otrzymasz sześciopaku w ciągu 1 miesiąca.

Skupienie się na tych markerach zmian w twoim ciele jest w rzeczywistości bzdurą. Zamiast tego, warto skoncentrować się na zmianach zachodzących w ciele, które nie mają nic wspólnego z tym, jak wyglądasz.

Po rozpoczęciu ćwiczeń możesz poczuć różnicę. Na przykład możesz poczuć zmianę w swoich emocjach lub zauważyć, że wejście po schodach nie jest tak trudne. Ale co tak naprawdę dzieje się z twoim ciałem? Oto kilka z wielu niesamowitych sposobów, w jakie ciało zmienia się po rozpoczęciu ćwiczeń.

1.Pierwszy trening.

Za pierwszym razem, gdy ćwiczysz po tym, jak przez jakiś czas nie ćwiczysz, poczujesz się naprawdę obolały. To jest całkowicie normalne. Ćwiczenia powodują małe łzy w mięśniach, które następnie ciało musi naprawić i odbudować. Tak dzieje się wzrost mięśni. I na początku boli – bardzo. Ale im więcej ćwiczysz, tym lepiej twoje ciało odzyskuje siły.

W rezultacie Twoje treningi nie sprawią Ci tyle bólu (choć to nie znaczy, że nadal nie będą skuteczne). Gdy twoje ciało zaczyna ćwiczyć naprawę mięśnie, mniej rzeczywistych uszkodzeń występuje podczas treningu. Więc jeśli twój pierwszy dzień treningu w domu sprawi, że kulejesz przez trzy dni, nie poddawaj się. To staje się łatwiejsze po 2 tygodniach.

2.Masz więcej energii.

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ponieważ tracisz energię, ćwicząc. Ale ćwiczenia zostały pokazane, aby pomóc Ci poczuć się bardziej energicznym. Nawet po jednym treningu poziom energii prawdopodobnie się poprawi, a po miesiącu już będziesz latać pod sufitem.

3.Budujesz mięśnie.

Kiedy ćwiczysz, robisz małe łzy we włóknach mięśniowych. Łzy te są następnie naprawiane i wzmacniane, co skutkuje wzmocnieniem tkanki łącznej i silniejszych mięśni. Średnica włókien mięśniowych wzrasta.

Niektóre rodzaje ćwiczeń powodują wzrost masy mięśniowej, zwany przerostem mięśni, który występuje, gdy rozrastają się poszczególne komórki mięśniowe.  Bez względu na to, w jaki sposób twoje mięśnie rosną, zaczną zużywać więcej energii – nawet gdy nie ćwiczysz.

4.Wydzielanie Hormonu szczęścia.

Chemia mózgu wpływa na wszystko, od emocji po zdolności poznawcze. Kiedy ćwiczysz, chemia mózgu zmienia się całkiem sporo. Po pierwsze, uwalniacie serotoninę, neuroprzekaźnik związany z uczuciem dobrego samopoczucia i szczęścia oraz mniejszym ryzykiem depresji.

Ćwiczenia uwalniają również związki, które ułatwiają mózgowi tworzenie połączeń neuronalnych, zgodnie z badaniami. Występują również inne zmiany chemiczne, z których niektóre uważa się za pomocne w zapobieganiu zaburzeniom zdrowia psychicznego, takim jak lęk i depresja. Oczywiście ćwiczenia nie zastępują całkowicie innych terapii, ale jest najlepsze na wszystko.

5.Wyrównanie hormonów.

Dobry trening może spowodować przesunięcie hormonów unoszących się wokół ciała. Niektóre z tych hormonów mogą sprawić, że poczujesz się dobrze – na przykład endorfiny i dopamina. Inne hormony wyzwalane przez ćwiczenia, takie jak irysina, wpływają na metabolizm. Niektóre kobiety doświadczają wzrostu poziomu testosteronu, co pomaga budować mięśnie.

Czasami reakcja „walcz lub uciekaj” jest wyzwalana podczas ćwiczeń, co powoduje uwalnianie hormonów stresu, takich jak kortyzol. Rodzaj treningu jest czynnikiem wyzwalającym hormony; delikatny przepływ jogi nie uwalnia tyle hormonów stresu, co intensywny trening ZE MNĄ W DOMU.

Dlatego niektórzy ludzie zgłaszają problemy, kiedy zbyt często angażują się w ćwiczenia o wysokiej intensywności – zbyt wiele hormonów stresu może być żrące.

6.Podwyższa mitochondrię.

Pamiętasz naukę o biologii w szkole średniej? Mitochondria są znane jako „elektrownie” komórki. Służą do przekształcania związków pochodzących z pożywienia w energię, którą następnie mogą wykorzystać mięśnie. Ćwiczenia, jak można sobie wyobrazić, wymagają dużo pracy. Kiedy ćwiczysz, twoje mitochondria muszą wytwarzać więcej energii w krótszym czasie.

Kiedy zaczniesz regularnie ćwiczyć, twoje ciało zacznie wrastać w mitochondria w twoich komórkach. Możesz mieć nawet o 50 procent więcej mitochondriów w organizmie po zaledwie 6-8 tygodniach regularnych ćwiczeń. To sprawia, że twoje ciało jest lepsze w szybkim wytwarzaniu energii – i może sprawić, że ćwiczenia będą łatwiejsze.

7.Ułatwia zasypianie.

Jeśli masz problemy z uzyskaniem potrzebnych godzin snu, rutynowe ćwiczenia mogą pomóc. Ćwiczenia pomagają poprawić czas trwania i jakość snu. Czas treningu odgrywa tutaj ważną rolę. Dla niektórych osób ćwiczenie zbyt blisko snu może spowodować wybuch energii, który odwraca uwagę od snu. Nie dotyczy to jednak wszystkich. Jeśli możesz ćwiczyć po zmroku, a potem zemdleć bez problemu, to ćwicz.

8.Ćwicz mądrze.

Ćwiczenie jest mądre – po części dlatego, że ćwiczenia mogą pomóc Ci poczuć się mądrzejszym. Bieganie wiąże się ze wzrostem wzrostu komórek w obszarze mózgu związanym z uczeniem się i pamięcią. Ćwiczenia zwiększają aktywność związku zwanego neurotroficznym czynnikiem pochodzenia mózgowego (BDNF).

Ten związek pomaga poprawić funkcjonowanie mózgu i komunikację między komórkami. Może to również pomóc w zapobieganiu pogorszeniu funkcji poznawczych w miarę starzenia się. To jeden z wielu powodów, dla których ćwiczenia są zaleceniem nr 1 niektórych lekarzy dla osób, które chcą zapobiegać chorobie Alzheimera i demencji.

9.Twoje serce jest silniejsze.

Im częściej wykonujesz ćwiczenia sercowo-naczyniowe, tym lepiej twoje serce stara się nadążyć. Twoja lewa komora z czasem staje się większa. W rezultacie twoje serce staje się bardziej wydajne w pompowaniu krwi przez twoje ciało, co oznacza, że musi wykonać mniej skurczów, aby przesunąć ten sam dopływ krwi.

Dlatego tętno spoczynkowe – tętno, które bije Twoje serce, gdy nie ćwiczysz – zmniejsza się. Ponieważ twoje serce bije mniej razy, nie musi być tak obciążone. Ten efekt jest częścią tego, co sprawia, że ćwiczenia sercowo-naczyniowe są tak dobre dla zdrowia serca w dłuższej perspektywie.

10.Ratuje twoje ciśnienie. 

Wolniejsze tętno to tylko jeden z wielu sposobów, w jaki ćwiczenia wpływają na zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Trening sercowo-siłowy wpływa również na naczynia krwionośne. Cardio uruchamia produkcję większej liczby naczyń krwionośnych, a trening siłowy poszerza je.

Oba efekty mogą pomóc utrzymać ciśnienie krwi na niskim poziomie w perspektywie długoterminowej. Oczywiście, twoja dieta ma również ogromny wpływ na twoje ciśnienie krwi i nadal należy o tym pamiętać.

Tutaj kliknij po taki indywidualny trening.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk