10 niebezpiecznych błędów w Treningu

Jeśli kiedykolwiek zacząłeś rutynę fitness, który w końcu działa, prawdopodobnie znasz ten moment, kiedy zdajesz sobie sprawę, że to nie tylko daje wyniki, ale też jest zdrowe! Jednak zdecydowanie zbyt często popełniacie dużo błędów podczas treningu o których nie wiesz, bo się nie znasz. Podczas gdy twoje podekscytowanie i motywacja są inspirujące, musisz uważać na przesadę bez uprzedniego poznania właściwej formy, bo inaczej możesz zrobić  siebie krzywdę.

Znaczenie właściwej formy podczas ćwiczeń.

Zanim przejdziemy dalej, trzeba rozróżnić technikę od formy. Ludzie często używają „techniki” i „formy” zamiennie i mimo, że są subtelne, różnica istnieje. Technika polega na używaniu mięśni do wykonywania ćwiczeń, które celują i maksymalizują określone grupy mięśni.

Podczas gdy niewłaściwa technika może przeszkadzać w osiągnięciu pożądanych rezultatów, niewłaściwa forma może prowadzić do obrażeń, które ograniczają Twoją zdolność do wykonywania ćwiczeń. To powiedziawszy, wykonywanie twoich ćwiczeń w odpowiedniej formie pomoże zapobiec obrażeniom, wytworzy widoczne wyniki i zwiększy twoje szanse na dorastanie zarówno starszymi jak i silniejszymi. Poniżej znajduje się lista najczęściej popełnianych błędów, których powinnaś unikać w swojej własnej rutynie fitness.

10 Błędy formalne, których musisz przestać robić

Opisałam najczęstsze błędy, jeśli chodzi o formę. 

1.Wyginanie kręgosłupa podczas wykonywania ćwiczeń.
2.Wygięcie pleców podczas podczas podnoszenia  hantli
3.Zaokrąglanie pleców i ramion i nie obniżanie się wystarczająco podczas jakiegokolwiek przysiadu
4.Skręcanie kolanem w bok podczas wykonywania wypychania ciężarów.
5.Stojąc zbyt daleko od platformy, na którą wchodzisz
6.Nie trzymając pionowych nóg i rąk przed martwym ciągnikiem
7.Nieprawidłowe uchwycenie sztangi.
8.Pozwalając twoim kolanom wyjść poza palcami, kiedy robisz przysiady.
9.Pochylając się zbyt mocno do przodu i niewłaściwie zginając kolana podczas bocznych wypadów
10.Brak prawidłowego oddechu podczas ćwiczenia

Zacznij korzystać z mojej współpracy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj.

Mimo że istnieją niezliczone ćwiczenia, wszystkie one mają podobne konsekwencje, jeśli są wykonywane nieprawidłowo. Od nierównomiernych obciążeń, które obciążają i wywierają nacisk na mięśnie i stawy, aby uszkodzić szyję i kręgosłup, a ćwiczenia stają się po prostu nieskuteczne. Dlatego nie widzisz efektów.

Niezależnie od tego, czy tańczysz, czy podnosisz ciężary, potencjalne negatywne efekty, które właśnie wymieniłam, podkreślają, dlaczego odpowiednia forma jest niezbędna dla każdej formy fitnessu.

10 sposobów zapobiegania obrażeniom podczas ćwiczeń

Oprócz właściwej formy istnieją inne sposoby zapobiegania urazom podczas ćwiczeń. Większość z nich jest łatwa do wykonania i nie zajmuje w ogóle czasu. Warto więc poświęcić dodatkowy czas, aby być bezpiecznym, zanim wskoczysz do treningu.

1.Pracuj z osobistym trenerem na kilka sesji, aby nauczyć się odpowiedniej techniki
2.Nie podnoś ciężkich ciężarów od razu, szczególnie bez uprzedniego poznania techniki
3.Nie spiesz się; jakość techniki jest ważniejsza niż szybkość powtórzeń
4.Noś odpowiednie buty (np. Do uprawiania turystyki pieszej, biegania, chodzenia, treningu crossowego, grupowych zajęć fitnessowych)
5.Forma jest ważna, ale kluczowe znaczenie ma znajomość poprawnej techniki niektórych ćwiczeń
6.Zawsze rozgrzewaj się i rozciągaj przed treningiem, aby poprawić przepływ krwi i zmniejszyć sztywność mięśni
7.Wykonaj powolny spacer po cardio lub delikatnie rozciągnij po treningu, aby i zachować elastyczność
8.Pamiętaj, aby zawsze mieć w pobliżu butelkę wody, aby pozostać nawodniona
9.Rutyna jest bardzo ważna, ale nie musi być nudna; zróżnicowanie treningu może być skierowane do różnych grup mięśniowych i umożliwić powrót do zdrowia
10.Słuchaj swojego ciała; „brak bólu, brak zysku” jest najlepszym sposobem na efekt. Możesz nadal ćwiczyć, ale wiedząc, kiedy przestać, ważne jest, aby pozwolić twojemu ciału na odpoczynek przez 1-2 dni w tygodniu.

Pamiętaj, że pomagam kobietom w osiągnięciu ich celów ciała z łatwością i efektywnością, pomagając wybrać odpowiednie plany posiłków i skuteczne treningi.

Zacznij korzystać z mojej wspólpracy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Kliknij Tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk