1 łyżka octu jabłkowego dziennie przez 60 dni

1 łyżka octu jabłkowego dziennie przez 60 dni może wyeliminować wszystkie te problemy zdrowotne! Uważa się, że ocet odkryto około 5000 lat pne, kiedy to nienadzorowany sok winogronowy zamienił się w wino, a następnie ocet. Początkowo był stosowany jako środek konserwujący żywność, ale wkrótce ludzie odkryli jego właściwości lecznicze.

Hipokrates używał go do łagodzenia ran, aw XVIII wieku był to powszechny środek zaradczy w przypadku różnych problemów, od trującego bluszczu i zadu, cukrzycy, po bóle brzucha.

Pamiętaj, że pomagam kobietom osiągnąć cele ich ciała z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Zacznij korzystać z naszej usług, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie.

Kliknij Tutaj

Ocet można wytwarzać z praktycznie każdego węglowodanu, który można poddawać fermentacji, jak jabłka, winogrona, daktyle, buraki, kokos i ziemniaki. Jest wytwarzany w procesie powolnej fermentacji, który zachowuje jego składniki bioaktywne i wzmacnia jego właściwości przeciwutleniające, przeciwbakteryjne i wiele innych korzystnych właściwości.

Niefiltrowany, nieprzetworzony ocet zawiera „matkę”, substancję na bazie aminokwasów podobną do pajęczyny, która jest znakiem najwyższej jakości i odpowiada za większość jej korzystnych właściwości.

Ocet może być środkiem do gotowania i czyszczenia, może być stosowany jako naturalny środek, produkt higieniczny i wiele innych. Zużycie 1-2 łyżeczek octu jabłkowego w szklance wody dziennie zapewnia mnóstwo korzyści zdrowotnych.

„Ekspert ds. Zdrowia, dr Ax, twierdzi, że ocet jabłkowy jest potężnym uzdrowicielem, powołując się na swoje podwójne właściwości antybakteryjne i pro-biotyczne, ponieważ może służyć jako naturalny antybiotyk dla organizmu. Ocet jabłkowy zawiera mnóstwo magnezu, enzymów trawiennych, kwasu octowego (naturalnie występującego octu), potasu i polifenoli (naturalnych przeciwutleniaczy). „

Ponadto można go stosować miejscowo, dodawać do żywności, używać go w ogrodzie, jako środek dezynfekujący i czyszczący oraz wiele innych.

Oto wszystko, co może dla ciebie zrobić:

Candida

Według dr Josepha Mercoli:
„Zbyt wiele bakterii Candida, które w rzeczywistości są naturalnie występującymi drożdżami, w twoim organizmie jest powiązane z wieloma różnymi problemami zdrowotnymi, w tym zakażeniami drożdży, zmęczeniem, słabą pamięcią, depresją, bólami głowy, głodem cukru.

Przerost Candida zwykle występuje, gdy organizm jest zbyt kwaśny z powodu nadmiernego spożycia przetworzonej żywności lub cukru, lub jeśli w systemie nie ma wystarczającej ilości dobrych bakterii. Ponieważ ACV jest fermentowany za pomocą korzystnych drożdży, może służyć jako prebiotyk dla zdrowych bakterii, zasadniczo pomagając dobrym bakteriom rosnąć. ”

Spowalnia przekształcanie złożonych węglowodanów z posiłków w cukier, a tym samym zapobiega skokom cukru i poprawia wrażliwość na insulinę.

Przeciążenie zatok
Skutecznie leczy zapalenie zatok i przekrwienie błony śluzowej nosa, ponieważ rozkłada i zmniejsza śluz.

Ból gardła
Ocet jabłkowy dodany 1 łyżeczka do wody – przepłucz gardło – ma  silne właściwości antybakteryjne aby mogły złagodzić ból gardła.

Sezonowe alergie
Rachael Link, MS, RD mówi:
„Wiele osób stosuje ocet jabłkowy jako naturalny środek na sezonowe alergie. Zdrowe bakterie znajdujące się w ACV mogą promować odporność i wspierać zdrowy drenaż limfatyczny, aby kopać sezonowe węch i alergie na krawężnik. Spróbuj wypić dwie łyżki stołowe rozcieńczone w wodzie następnym razem, gdy alergie się pojawią ”.

Oczyszczanie jelita grubego
Jest to jeden z najpotężniejszych sposobów oczyszczenia jelita grubego i poprawy jego funkcji, zapobiegając problemom z trawieniem.

Refluks
Łyżka stołowa w szklance wody łagodzi skurcze jelit i reguluje zawartość kwasu w żołądku.

Zdrowe serce
Ocet jabłkowy poprawia zdrowie serca, ponieważ zawarte w nim polifenole, takie jak kwas chlorogenowy, hamują utlenianie LDL i poprawiają zdrowie, zapobiegając chorobom układu krążenia. Stwierdzono również, że obniża poziom cholesterolu, ciśnienie krwi, poziomy triglicerydów i poziomy VLDL.

Podrażnienia skóry
Zastosuj go na obszarze dotkniętym określonym stanem skóry, oparzeniem słonecznym lub trującym bluszczem lub zanurz w kąpieli z filiżanką octu jabłkowego, aby złagodzić objawy.

Utrata wagi
Ocet jabłkowy wywołuje uczucie sytości z powodu obecności kwasu octowego, a tym samym zmniejsza całkowitą ilość spożywanego pokarmu, co prowadzi do utraty wagi.

Zastrzyk energii
Wysoki poziom potasu i enzymów leczy zmęczenie i energetyzuje ciało

Zapach stopy
Aby zniszczyć bakterie powodujące nieprzyjemny zapach stóp i zapobiegać infekcjom, wytrzyj stopy ocetem jabłkowym.

Brodawki
Jego miejscowe stosowanie leczy trądzik i usuwa brodawki, ponieważ zawiera kwas octowy.

Płukanie włosów
Może pomóc zrównoważyć Ph skóry głowy i wyeliminować nagromadzenie się produktu z włosów. Wymieszaj go z wodą i użyj roztworu do spłukania włosów, aby było czyste i błyszczące.

Zdrowie jamy ustnej
Aby wybielić zęby i zwalczyć nieświeży oddech, wymieszaj rozcieńczony ocet jabłkowy na kilka minut w ustach.

Czyszczenie naturalne
Dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym ocet jabłkowy jest doskonałym środkiem czyszczącym w gospodarstwie domowym. Możesz go rozcieńczyć w wodzie i użyć do wytarcia wszystkich powierzchni w domu.

Środek chwastobójczy
Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów zwalczania chwastów w ogrodzie, w sposób bezpieczny i wolny od toksyn.

Neutralizuj zapachy
Wlej go do miski z wodą i pozostaw w pokoju, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy.

Owoce i warzywa 
Ocet jabłkowy jest silnym naturalnym środkiem do niszczenia pestycydów i bakterii, więc można go użyć do namoczenia świeżych produktów, aby później swobodnie je spożyć.

W gotowaniu można dodać ocet jabłkowy do sosów sałatkowych, zup, bulionów, marynat, sosów i koktajli. Można go nawet dodawać do wypieków, ryb i mięsa.

Rachael Link, MS, RD dodaje:
„Chociaż zużycie octu jabłkowego jest zdrowe i bezpieczne dla większości ludzi, spożywanie dużych ilości może prowadzić do pewnych negatywnych skutków dla zdrowia. Skutki uboczne octu jabłkowego to erozja szkliwa zębów, pieczenie gardła lub skóry oraz zmniejszenie poziomu potasu.

Pamiętaj, aby zawsze rozcieńczyć ocet jabłkowy w wodzie zamiast go pić, aby zapobiec negatywnym skutkom ubocznym. Powinieneś także zacząć od niskiej dawki i podążać w górę, aby ocenić swoją tolerancję.

Jeśli zażywasz leki na cukier we krwi, porozmawiaj z lekarzem przed użyciem octu jabłkowego. Ponieważ ACV może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi, może być konieczne zmodyfikowanie dawki leków przeciwcukrzycowych, aby zapobiec objawom hipoglikemii. ”

Dodatkowo, przed rozpoczęciem korzystania z octu jabłkowego, koniecznie skonsultuj się z lekarzem

 

Pamiętaj, że pomagam kobietom osiągnąć cele ich ciała z łatwością i wydajnością, pomagając w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Zacznij korzystać z naszej usług, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie.

Kliknij Tutaj

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk