[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial” _builder_version=”3.19″]

Dieta dla osób ze schorzeniami dietozależnymi

Wiadomo, że dla wszystkich ludzi dieta jest ważnym elementem życia, jednak w niektórych przypadkach wyjątkowo wpływa na stan organizmu. Chodzi o choroby dietozależne, czyli na przykład cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, otyłość i wiele innych. Jak można się domyślić, plan żywieniowy w tym przypadku jest bardzo ważny, dlatego nasza firma serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty.

Dieta na nadciśnienie i miażdżycę

Choroby dietozależne oddziałują na różne obszary organizmu, również układ krążenia. Wśród nich szczególnie wyróżnia się nadciśnienie tętnicze i miażdżycę, które w przypadku nieprawidłowej diety mogą być szczególnie niebezpieczne. Z tego powodu nasza firma postanowiła stworzyć ciekawą ofertę w tym zakresie.

Miażdżyca rozwija się przez długie lata i jest wynikiem niewłaściwej diety. W ścianach tętnic odkładają się lipidy, które ograniczają odpowiedni przepływ naczyniowy i przez to organizm nie otrzymuje właściwych ilości tlenu. Zazwyczaj pierwsze objawy są widoczne w okolicach 40. roku życia. Zarówno miażdżyca, jak i nadciśnienie tętnicze wiążą się z ryzykiem zawału serca. Z tego powodu nasza dieta na nadciśnienie ogranicza użycie tłuszczów zwierzęcych i sodu. Zawsze jednak dobre żywienie powinno iść w parze z aktywnością fizyczną, ponieważ ta znacznie poprawia stan organizmu.

Dieta przy cukrzycy

Choroby dietozależne to także schorzenia metaboliczne, a jednym z nich jest cukrzyca typu 2. To najczęstszy typ tej dolegliwości, ponieważ występuje u niemal 90% pacjentów. Objawia się zbyt wysokim stężeniem glukozy we krwi, co jest efektem insulinoodporności (insulina to hormon odpowiedzialny za odpowiedni poziom cukru w organizmie), przez którą tkanki nie pobierają właściwych ilości cukru. W niektórych przypadkach choroba prowadzi do groźnych powikłań, takich jak chociażby niewydolność nerek.

Zaplanowana przez nas dieta przy cukrzycy będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ jest niskokaloryczna. Dlaczego to ważne? Im więcej bowiem kalorii i braku ruchu, tym większa robi się masa ciała, co przekłada się na gorszy stan organizmu.

Inne choroby dietozależne

Oczywiście, nasza oferta jest skierowana także do osób posiadających inne wymagania w kontekście diety. Na przykład osoby otyłe mogą skorzystać z diety o odpowiedniej kaloryczności, która nie tylko dostarczy potrzebnej energii, ale będzie także bardzo smaczna i pozwoli stracić zbędne kilogramy. Naszymi klientami są także osoby borykające się z osteoporozą, czyli chorobą związaną z ubytkiem masy kostnej i podatnością na złamania, które mogą być możliwe nawet w przypadku delikatnych urazów. Nierzadko z naszych usług korzystają także ludzie ze zdiagnozowanym nowotworem złośliwym (np. jelita grubego). Z tego powodu dieta ogranicza tłuszcze pochodzenia zwierzęcego i inne substancje, które wpływają na stan zdrowia. Jeżeli masz jakieś pytania i szukasz zdrowej, pysznej diety, to już teraz zgłoś się do nas!

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]