[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial” _builder_version=”3.19″]

Dieta dla kobiet w ciąży

Ciąża to czas bardzo wymagający dla kobiety, ponieważ niemal wszystko, co robi matka, może się przełożyć na kondycję płodu. Z tego powodu należy zadbać przede wszystkim o odpowiednie pożywienie, które dostarczy wszystkich potrzebnych substancji. Jeżeli interesuje Cię dieta dla ciężarnych, to jesteś w dobrym miejscu. Nasza firma serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty!

Dieta w przypadku każdego człowieka, nie tylko kobiet ciężarnych, musi być zbilansowana. Dzięki temu organizm otrzymuje różne substancje, których odpowiedni poziom przekłada się na dobrą kondycję ciała, ale też właściwe samopoczucie psychiczne! Analogicznie można wspomnieć o przyswajaniu tego samego pokarmu cały czas. Nasze ciało w tym przypadku zaczyna cierpieć z powodu nadmiaru pewnych składników odżywczych i niedoboru innych. W naszej firmie pracuje doświadczony dietetyk, który z powodzeniem stworzy idealny plan żywieniowy, który pozwoli cieszyć się najlepszym zdrowiem.

Dieta dla kobiet w ciąży

Zróżnicowana dieta ciężarnej planowana przez naszą firmę jest bogata w wartościowe produkty. Dzięki temu dziecko ma optymalne warunki do rozwoju! Należy też dodać, by przyszłe mamy przygotowały się na wzrost masy ciała o około 10-16 kg podczas ciąży. Wszystko jednak zależy od konkretnego przypadku, ponieważ na przykład Panie o właściwej masie ciała przed ciążą i aktywne fizycznie mogą dodać do diety 300 kcal i będzie to wystarczające. Natomiast w przypadku nadwagi przyrost masy może być na poziomie zaledwie 7 kg i to również nie będzie złe. Z tego powodu zapraszamy do konsultacji, ponieważ nasza kadra posiada doświadczenie w zakresie diety dla ciężarnych!

Dieta ciężarnej kobiety powinna być bogata w witaminy, żelazo, węglowodany, białko itd. Okazuje się jednak, że najważniejsza jest woda! Jest ona od dawna uznawana za podstawę codziennego jadłospisu dosłownie każdego człowieka. Podczas ciąży zwiększa się objętość krwi w organizmie, przez co powinno się przyswajać więcej płynów. Dodatkowo odpowiednia ilość wypijanej wody zmniejsza ryzyko powstawania zaparć, kamicy nerkowej i zapaleń. Uznaje się, że właściwą ilością są 2-3 litry płynów dziennie (w grę wchodzi nie tylko woda, ale też herbata, zupy). Oczywiście, powinno się wiedzieć, że w trosce o zdrowie swoje i dziecka należy zrezygnować ze sztucznie barwionych soków, napojów gazowanych i sporych ilości kawy (choć jedna lub maksymalnie dwie filiżanki dziennie są dopuszczalne). Dobrym wyborem są świeżo wyciskane soki.

Dieta dla ciężarnych musi być także bogata w żelazo.

Pierwiastek ten bierze udział w procesach krwiotwórczych, a także dostarcza do organizmu tlen (zarówno matki, jak i dziecka). Dodatkowo chroni przed anemią. Układany przez nas plan diety jest bogaty w ten mikroelement. Spotyka się go w rybach, jajach, zielonych warzywach liściastych, roślinach strączkowych, suszonych owocach, czerwonym mięsie.

Niezwykle istotny jest także błonnik, który jest obecny w dużych ilościach w owocach, warzywach, a także pełnoziarnistym pieczywie. Substancja jest ważna w procesach trawiennych i regulacji działania układu pokarmowego.

Należy też zatroszczyć się o kwas foliowy, który jest niezbędny w przypadku procesów powstawania i podziału komórek. Lekarze niejednokrotnie polecają suplementację w tym zakresie, jednak ów kwas jest obecny w wielu smakowitych artykułach spożywczych, na przykład brokułach, cukinii, pomidorach, soi itd. Dodatkowo substancja ta ogranicza ryzyko powstania wad cewy nerwowej u dziecka.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]