Tylko 4 Składniki i Brzucha Znika

Tylko 4 Składniki i Brzucha Znika. Jeden na pięciu Polaków stwierdza, że cierpią na regularne wzdęcia i boleści żołądka każdego dnia!

Czasami wzdęcia mogą stać się na tyle poważne, że powodują zauważalny obrzęk jamy brzusznej. Gaz i wzdęcia są zwykle związane z dietą, więc może się okazać, że kilka prostych zmian w tym, co jesz, wystarczy. Jeśli jednak Twój żołądek nie uspokoi się dodaj trening lub zgłoś si do lekarza!

KLIKNIJ TUTAJ PO PLAN TRENINGOWY I DIETETYCZNY!

W tym artykule napiszę o czterech naturalnych składnikach – dokładnie olejach eterycznych, które mogą pomóc w złagodzeniu tych gazów i epizodów wzdęcia. Omówię te kwestie, przedstawiając kilka innych sugestii, które mogą pomóc.

CO POWODUJĄ wzdęcia?

Kilka rzeczy może wywoływać epizody wzdęcia. Oto typowy sprawca.

– Fasola i soczewica: Te pokarmy zawierają cukry zwane oligosacharydami, które najpierw muszą zostać rozbite przez bakterie w jelitach, zanim zostaną strawione.

– Niektóre owoce i warzywa: Niektóre warzywa zawierają sporo skrobi, w tym brukselki, kapustę, kalafior i marchew, które mogą wywoływać uczucie gorąca. Owoce bogate w naturalne cukry, takie jak morele i suszone śliwki, mogą również przyczyniać się do powstawania gazów i wzdęć.

– Produkty mleczne: Laktoza lub cukier mleczny może być źródłem wzdęcia i dyskomfortu w jelitach, jeśli jesteś na to wrażliwy. Najprawdopodobniej wiesz już, czy nie tolerujesz laktozy.

– Słodziki: Fruktoza, naturalny cukier dodawany do wielu przetworzonych produktów, jest trudny do strawienia dla wielu osób. Sorbitol, sztuczny słodzik, nie może być trawiony. Oba mogą wywoływać poważne problemy z wzdęciem, więc uważaj na nich następnym razem, gdy jesz. Staraj się ograniczyć ilość spożywanej fruktozy i sorbitolu na co dzień.

– Całe ziarna: Naturalne ziarna zawierają niezliczone korzyści zdrowotne, ale czasami mogą powodować wzdęcia i problemy z gazem. Błonnik jest niestrawnym węglowodanem, który w dużych ilościach może wywoływać wzdęcia, gaz, a nawet zaparcia. Jest to jeden z powodów, dla których dietetycy nie zalecają nagłego, gwałtownego wzrostu zawartości błonnika w diecie. Zamiast tego, powolne dodawanie błonnika i dawanie swojemu ciału okresu dostosowania jest lepszym rozwiązaniem.

Dodatkowo, upewnij się, że zużywasz dużo wody, ponieważ H2O może pomóc w zapobieganiu wchłanianiu przez włókno zbyt dużej ilości wody z przewodu pokarmowego.

Oleje, które mogą pomóc

Teraz, gdy omówiłam i potencjalnych winowajców jedzenia, porozmawiajmy o niektórych olejkach, które naturalnie mogą pomóc w złagodzeniu problemów z brzuszkiem.

TUTAJ SĄ CZTERY SKŁADNIKI, KTÓRE MOGĄ POMÓCĆ Z GAZEM I WZDĘCIAMI:

1. OLEJ RUMIANKOWY

Wykazano, że olejek rumiankowy pomaga zmniejszyć zapalenie jelit i łagodzi bóle spowodowane skurczami. Rumianek może również pomóc w łagodzeniu biegunki, przewlekłej zgagi, utraty apetytu, nudności, choroby lokomocyjnej i wymiotów. Chociaż należy przeprowadzić więcej badań, olej rumiankowy może również pomóc pozbyć się toksyn.

2. OLEJ KMINKOWY

Mówi się, że olej z kminek działa cudownie na skurcze jelit i ogólny ból żołądka. Może również pomóc w objawach zespołu jelita drażliwego (IBS), takich jak zaparcia, biegunka i wzdęcia. Kobiety w ciąży nie powinny stosować oleju z kminku, ani nie powinny być narażone na działanie promieni słonecznych po nałożeniu na skórę.

3. OLEJ IMBIROWY

Dzisiaj potencjalne korzyści zdrowotne związane z imbirem obejmują łagodzenie choroby lokomocyjnej, nudności, brak apetytu i ból. Imbir jest również znany ze swoich właściwości wiatropędnych, które pomagają zmniejszyć wzdęcia, nagromadzenie gazów i dyskomfort w jamie brzusznej.

4. OLEJ MIETOWY

Spośród czterech wymienionych tu olejów, najbardziej udowodnionym olejem, który pomaga uwolnić gaz i wzdęcia, jest olejek miętowy. Niezależnie od tego, czy przyjmowana jest w postaci kapsułek czy nakładana i wcierana w skórę, mięta pieprzowa może pomóc w wyciszeniu mięśni brzucha i zmniejszyć ból spowodowany skurczami. Pomaga to również wyeliminować naprężenia.

KLIKNIJ TUTAJ PO PLAN TRENINGOWY I DIETETYCZNY!

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk