Trening Interwałowy - Gosia Klos


Kup Dietę i Trening

Trening interwałowy – Gosia Klos jest kombinacją ćwiczeń o umiarkowanej i wysokiej intensywności. Ta kombinacja pomaga organizmowi  spalać więcej tłuszczu i zwiększać swój metabolizm przez kilka godzin po wysiłku.  Możesz trening interwałowy ćwiczyć w domu lub na siłowni.  

Główne zalety treningu interwałowego

  • Wysoka skuteczność eliminacji nadmiaru tkanki tłuszczowej.
  • Krótki czas sesji treningowych – trening  jest idealnym wyjściem dla osób zapracowanych/mających mało wolnego czasu. Wystarczą 2-3 treningi w tygodniu po kilkanaście minut, aby znacznie poprawić wydolność organizmu oraz spalić nadmiar tłuszczu.
  • Znaczna poprawa ogólnej kondycji fizycznej w krótkim czasie.
  • Zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę zwiększając wrażliwość na insulinę.
  • Prosty w przeprowadzeniu (nie jest konieczny sprzęt) – można go skutecznie wykonywać zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu.
  • Redukcja tkanki tłuszczowej bez jednoczesnej redukcji tkanki mięśniowej.

Wpływ treningu interwałowego na tkankę tłuszczową

U podstaw skuteczności treningu interwałowego w redukcji tkanki tłuszczowej leży trwałe pobudzenie metabolizmu (przemiany materii) i aktywacja procesów lipolizy (spalania tłuszczów). Czas podwyższonego treningiem metabolizmu może sięgać aż 24 godzin . Oznacza to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych ćwiczeń aerobowych, tkanka tłuszczowa jest “wypalana” w trakcie treningu oraz jeszcze przez dobę po jego zakończeniu. Trening interwałowy jest bardzo prosty technicznie w wykonaniu (jednak bardzo wycieńczający fizycznie). Składa się zazwyczaj tylko z jednego ćwiczenia wykonywanego z różną intensywnością (np. jazda na rowerze, bieg). Bardzo ważne jest, aby wykonywać te ćwiczenia z odpowiednią intensywnością. W celu uzyskania odpowiednio wysokiej intensywności treningu, zazwyczaj stosuje się ćwiczenia złożone, wymagające ruchu wielu grup mięśniowych.

W zależności od rodzaju ćwiczeń czas trwania treningu to 10 minut do ok 30 minut. Przy czym czasy te zawierają na ogół 5 min rozgrzewki przed właściwym treningiem oraz 5 minut schładzanie po treningu. Sam czas pracy interwałowej to 5 – 25 minut.

Często trening interwałowy trenuje z moimi podopiecznymi w domu, ze względy na brak odpowiedniego sprzętu jaki jest na siłowni. Dlatego moje podopieczne maja szybkie efekty i nie wracają w efekt jo-jo. Głównym warunkiem współpracy ze mną jest minimum 3 miesiące. Przez ten czas moje dziewczyny uczą sie ćwiczyć odpowiednio jaki i uczą się odżywiać, a to jest główny klucz do osiągnięcia sukcesu.

Jeśli i Ty chciałabyś  podjąć się wezwania to napisz do mnie. Razem osiągniemy Twój cel.

Mój email [email protected]

Poprzedni
Następny
Akademia Kocham Fitness | Grupa Mentoringowa Małgorzaty Kłos
%d bloggers like this: