Tajemnica poliszynela - Mataleo.eu


Kup Dietę i Trening

Każda z osób, która kiedykolwiek próbowała pozbyć się swojej nadwagi, doskonale wie, ile walki z samym sobą musiała stoczyć, aby osiągnąć upragnioną wagę i sylwetkę. Niestety z moich obserwacji wynika, że wśród osób które rozpoczynają odchudzanie się, 90% niestety zbyt szybko się poddaje, lub odkłada to na potem.

Czasami rozmawiając z moimi klientami, jestem dość brutalna, i mówię, że ich 5, 10, 15 czy 20 kilogramów nadwagi, nie powstało wczoraj. Pracowały nad swoim ciałem wiele ostatnich lat a obecna figura, jest wynikiem decyzji podjętych w przeszłości. Decyzji o tym co kupują do jedzenia, jak, gdzie i kiedy się żywiły. A kiedy chcą się odchudzić, oczekują wyników w 2 tygodnie.

Na chwilę odbiegnę od tematu. Zwróć uwagę, że jeszcze 50 lat temu w Polsce, można było bezpiecznie kupić produkty rolnicze, mięsne. To znaczy, że do ich produkcji wykorzystywano naturalny nawóz a zwierzęta karmiono tylko naturalnymi produktami. Dziś jest niemożliwe kupić tzw zdrową żywność, czyli żywność bez chemii. Nie możliwe jest kupić mięso, które nie było wcześniej faszerowane spulchniaczami, aromatyzowane, czy wręcz przetworzone genetycznie. To samo dotyczy produktów rolnych.

Dlaczego o tym piszę?

Jest to pewnego rodzaju tajemnica poliszynela. To znaczy, wszyscy wiedzą, ale mało kto chce o tym mówić. W obecnych czasach bardzo głośno mówi się już o tym, że nasza dieta powinna być wspomagana tym, co nasz organizm naprawdę potrzebuje. W warzywach i owocach nie ma już ich niezbędnych minerałów i witamin. Dlatego też czasami podpowiadam swoim klientkom, aby korzystały z dostępnych na rynku suplementów diety lub tzw protein, czyli białka. Być może spotkałaś się z takim białkami, reklamowanymi przez znanych kulturystów, strongmenów.

Spożywanie takiego białka powoduje brak uczucia głodu i dostarcza organizmowi bardzo potrzebnego białka. Swoje klientki zachęcam również do jak najczęstszego spożywania nieprzetworzonych warzyw i owoców, a także do systematycznego picia wody. Podpowiadam takie rozwiązania, ponieważ są one najmniej szkodliwe dla organizmu i powodują szybsze efekty chudnięcia. Jak pewnie już słyszałaś niejednokrotnie, nasz organizm potrzebuje białka, aby móc poprawnie funkcjonować. Znalezienie jednak białka w produktach spożywczych, staje się coraz trudniejsze. Nawet kupując piersi z kurczaka, wraz z zawartym w niej białku, spożywamy spore ilości toksyn, którymi karmione są kurczaki. Słyszałam nawet o sytuacjach, gdy pisklę kurczaka po wykluciu, potrzebuje 6 dni, aby stało się gotowe do sprzedaży. 6 dni!! Czym one  muszą być karmione?

Podobna sytuacja występuje wśród zawodowych sportowców, praktycznie każdej dyscypliny. Osoby, które w dzisiejszych czasach, chcą mieć efekty w postaci wygrywanych zawodów, muszą niestety wspomagać swoją dietę różnego rodzaju suplementami lub medykamentami. Panuje wręcz opinia, że wszystko co nie jest zabronione jest dozwolone. Wie o tym, każdy zawodowy sportowiec. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ praktycznie niemożliwe jest w dzisiejszych czasach kupić zdrową żywność, która dostarczy nam niezbędnych składników.

Poprzedni
Następny
Akademia Kocham Fitness | Grupa Mentoringowa Małgorzaty Kłos
%d bloggers like this: