[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial” _builder_version=”3.19″]

Dieta dla osób starszych

Stan organizmu człowieka zawsze zmienia się wraz z upływającymi latami, z tego powodu warto dopasować jadłospis do faktycznego zapotrzebowania na dane składniki odżywcze itd. Stawiając zdrowie i dobro naszych klientów na pierwszym miejscu, zapraszamy do skorzystania z oferty, którą jest dieta dla seniora.

Spożywanie pokarmu nie ma na celu wyłącznie zabicia głodu, ponieważ jej głównym zadaniem jest dostarczenie organizmowi odpowiednich składników usprawniających jego pracę. O ile w przypadku najmłodszych dzieci rodzice zwracają uwagę na te sprawy, tak osoby dorosłe często nawet nie wiedzą, jakie pożywienie będzie dla nich odpowiednie. Okazuje się, że świadomość żywieniowa w Polsce jest na bardzo niskim poziomie, co jest związane z nieprawidłowymi nawykami kształtowanymi przez całe życie. Trzeba też zaznaczyć, że dieta osób starszych może być zaburzona przez gorsze samopoczucie, brak ruchu itd. Firma Kocham Fitness, pomoże zmienić złe nawyki i poczuć się dobrze w swoim ciele!

Tworzone przez nas plany diety przede wszystkim unikają tłuszczów trans. Są to substancje występujące w gotowych produktach garmażeryjnych, słodkich i słonych przekąskach oraz jedzeniu typu fast food. Należy także wiedzieć, że wyższy wiek wiąże się z rosnącym zapotrzebowaniem na wiele witamin, takich jak B6 (występuje w pożywieniu, takim jak ziemniaki, mięso, warzywa, pełnoziarniste pieczywo), D (mleko, mięso ssaków i ryb, jajka), C (owoce, warzywa), B2 (jajka, mleko, warzywa liściaste, zboża), E (oliwa, warzywa), B12 (mięso, jajka, mleko), A (ryby, jajka, warzywa). Konstruowana przez nas dieta dla seniora uzupełnia wszystkie wymienione substancje.

Warto wspomnieć, że niedobory witamin mogą przekładać się na większą łamliwość kości, ryzyko wystąpienia nowotworów i chorób układu krążenia. Nasz dietetyk zaznacza, że ważne jest również ograniczenie spożywania sodu, a w przypadku płci pięknej również żelaza.

Dieta po 65. roku życia wymaga również utrzymania odpowiedniego poziomu kwasu foliowego. Należy go przyjmować w odpowiedni sposób, ponieważ przy większej obróbce pożywienia jego wartości pogarszają się.

Dieta po 65. roku życia wymaga również utrzymania odpowiedniego poziomu kwasu foliowego. Należy go przyjmować w odpowiedni sposób, ponieważ przy większej obróbce pożywienia jego wartości pogarszają się.

W każdym przypadku polecamy też wypijanie odpowiedniej ilości wody, która jest jednym z podstawowych składników żywieniowych. Odwodnienie wiąże się z częstymi zawrotami głowy, pogorszeniem się stanu skóry, zapadniętymi oczami itd. Starsi mężczyźni powinni przyswajać 3700 ml płynów, a kobiety 2500 ml.

Odpowiednia dieta jest kluczem do dobrego samopoczucia i właściwego stanu organizmu, dlatego serdecznie zapraszamy do konsultacji.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]