Bieżnia – Te ćwiczenia Cię zaskoczą – VIDEO

bieżnia i trening na nogi - video

Bieżnia – Te ćwiczenia Cię zaskoczą – VIDEO. Bądźmy szczerzy: bieżnia to nuda i to jeszcze biegać jedną gidzinę. Jednak wielu z nas często ucieka się do takiej znojności – szczególnie w miesiącach zimowych – i żałuje, że ten czas nie można przyspieszyć.

Zalety bieżni sprawiają, że jest to jeden z najbardziej wszechstronnych urządzeń do ćwiczeń. Służy jako pomocne narzędzie treningowe dla początkujących biegaczy i maratończyków. Jest to jedno z najbardziej wydajnych ćwiczeń sercowo-naczyniowych, jeśli chodzi o spalanie kalorii i stymulowanie metabolizmu długo po zakończeniu treningu.

Jest to dość dynamiczna maszyna, którą można wykorzystywać na wiele sposobów. Tak To prawda. Jest więcej sposobów na bieżnię niż tylko sprinty interwałowye czy biegi wytrzymałościowe, które nie tylko działają na mięśnie, ale także sprawiają, że czujesz się podekscytowany, aby ponownie wskoczyć i się poruszać.

Sprawdź 5 ćwiczeń na bieżni, które możesz wykonywać w domu lub na siłowni. Sprawi, że będziesz się uśmiechała tak samo jak się pocisz. Uwaga: Podczas wykonywania tych zaawansowanych ruchów należy zachować najwyższą ostrożność!

1.Wykroki na bieżni. Chwyć zestaw 2 kg hantli i chwyć je w dłonie. Ustaw pasek z wygodną prędkością – zalecamy rozpoczęcie nie szybciej niż połowa typowego tempa marszu – i zacznij powoli chodzić. Trzymając hantle w każdej ręce, zrób jeden duży krok naprzód prawą stopą, obniżając się do dołu, utrzymując kolano w linii z drugim palcem. Gdy wrócisz do pierwotnej pozycji, natychmiast pociągnij lewą stopę do przodu kolejnym dużym krokiem, obniżając się do dołu. Powtarzaj, aż ukończysz od 10 do 15 powtórzeń z każdej strony. Martwisz się o ciężary? Wypróbuj te ćwiczenie  z rękami na biodrach, aby dokonać prostej modyfikacji.

 

2.Posdkoki do boku. Utrzymując powolne tempo chodu, stań po prawej stronie bieżni obiema stopami na pasku. Idąc bokiem, stopniowo zwiększaj prędkość do nieco powyżej średniego tempa marszu. Zrób krok w lewo lewą nogą. Zamień stopy szybkim skokiem na prawą stopę, a następnie zrób krok w lewo, lewą stopą. Nie spiesz się, dostosowując prędkość, dopóki nie będzie ci wygodnie utrzymać stabilne boczne podkoki. Kontynuuj przez 30 sekund, zwolnij pasek do pierwotnej prędkości chodzenia i przełącz kierunki, a następnie powtórz to samo. Jeśli czujesz się niestabiln, spowolnij prędkość na spacerowy i wykonaj kontrolowane kroki boczne mogą byc bez podkoku.

 

3.Podskoki do góry. Z paskiem nieco szybszym od przeciętnego tempa chodu, przełącz się z chodzenia na podskoki. Po znalezieniu swojego stałego tempa, kopnij w górę: Podjedź prawym kolanem w kierunku klatki piersiowej, gdy odepchniesz lewą stopę, skacząc jak najwyżej (kontrolowany skok), jak to tylko możliwe, z wysoką postawą i sztywnym kręgosłupa. Zejdź na dół i kontynuuj płynnie, gdy odpychasz prawą stopą, kierując lewym kolanem w stronę klatki piersiowej. Kontynuuj na zmianę przez 30 sekund. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowa, by skakać na bieżni, możesz złapać sie po bokach bieżni.

 

4.Wskoki do góry. Ustaw prędkość pasa bieżni na nie większą niż połowa średniego tempa marszu. Połącz obie stopy z przodu bieżni i natychmiast opuść się w pozycji przysiadu, trzymając kolana bezpiecznie za palcami. Pozwól, aby pas przenosił cię na tył bieżni, a następnie  skocz do przodu, powracając do przodu bieżni w początkowej pozycji przysiadu. Powtarzaj, dopóki nie wykonasz od 10 do 15 skoków. Jeśli czujesz się niestabilny, zmodyfikuj, zmniejszając prędkość bieżni.

 

5.Plank na bieżni. Doładuj swój trening na bieżni używając rąk zamiast stóp! Stojąc na nieruchomych bokach bieżni, zmniejsz prędkość do 0,5 do jednej mili na godzinę i zejdź całkowicie. Przejdź na tył bieżni i przyjmij pozycję deski, stopy na podłodze, dłonie na nieruchomych bokach bieżni, biodra w linii ramion. Kiedy będziesz gotowy, połóż dłonie na ruchomym pasku, z prawej pod ramieniem, a lewą przed sobą.  Kontynuuj naprzemienne rchodzic na biezni, gdy pasek obraca się, aż ukończysz od 10 do 15 powtórzeń z każdej strony. Pamiętaj, aby utrzymywać prosto biodra przez cały czas ćwiczeń, unikając wszelkich ruchów skręcających podczas poruszania się dłońmi.

Jak sama widzisz bienia nie tlko nadaje się do biegania. Można ją wykorzystać w inny spoosób, a i tak bedziesz pięknie jędrnić swoje ciało. Jeśli podobał Ci się artykuł, udostępnij go proszę dalej.

Twój trener https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk